Kohák a Bučková: Hrátky v bazénu i divoká jízda na tobogánu PDF Tisk Email
Středa, 23 Leden 2019 00:24

alt

Herec Jakub Kohák a modelka Eliška Bučková se společně vydali na cestu do vesmíru. Umožnila jim to unikátní novinka ze světa vodní zábavy VR SLIDE. První a jediný tobogán s virtuální realitou v Česku byla 17.1.2019  slavnostně otevřena v Aquapalace Praha v Čestlicích.

 

Technologická novinka pocházející ze Silicon Valley v Kalifornii spojuje dosud nepředstavitelné, zážitek z jízdy na tobogánu a virtuální realitu. Nabídku jako první atrakci otestovat, a zároveň se stát jejím kmotrem, přijal herec a bavič Jakub Kohák. „Je-li možnost vyzkoušet něco nového, navíc jako první, neváhám ani na okamžik. Tobogán s virtuální realitou je další stupeň zábavy – a té já se nevyhýbám – ba naopak! Svět okolo nás je často vážný a drsný, tak proč si na chvilku neodskočit a nezařádit si?!,“ uvedl Jakub Kohák.

Ozdobou slavnostního křtu a kmotrou tobogánu byla Eliška Bučková, která při divoké jízdě předvedla svoji postavu v plavkách. „Rozhodla jsem se vyzkoušet novinku pro děti i dospělé. Ráda bych tuto senzační zábavu dopřála dětem z rybářského tábora, který pořádám v létě. A samozřejmě si to musím sama vyzkoušet na vlastní kůži, abych je mohla navnadit a barvitě popsat svůj zážitek,“ doplnila Eliška Bučková.

„Poslední překážkou, která dosud bránila užít si virtuální realitu naplno, bylo omezení pohybu. Atrakce VR slide je první svého druhu, která toto překonává. Spatřujeme v ní začátek nové éry vodní zábavy, která bude v budoucnu raketově růst,“ uvádí Sirko Adler, zástupce dodavatele technologie distribuční společnosti Wiegand Maelzer.

alt

Technologickou stránku zajišťují speciální vodotěsné brýle, které poskytují 360o pohled do okolního prostředí. Dokonalé synchronizace pohybu a obrazu je dosaženo díky sledovacímu systému, který byl vyvinut přímo pro tento účel a který dokáže přesně určit, kde se jedoucí právě nachází. Jedinečný prožitek podpoří také doprovodný zvuk a přímý kontakt s vodou, která během jízdy tobogánem proudí a vystřikuje.

Z vody do galaxie nebo mezi oblaka se od dnešního dne mohou vydat také všichni milovníci vodní zábavy. Atrakce patří k hlavním lákadlům jarních prázdnin. „Jsme velice rádi, že tuto výjimečnou atrakci můžeme nabídnout našim návštěvníkům jako první. Posouvat limity zábavy a udávat trendy je naším dlouhodobým cílem a naplňuje vizi být nejzábavnějším aquaparkem široko daleko,“ sdělila Vladana Horáková, generální manažerka Aquapalace Praha. Kromě speciálního tobogánu nesoucího název „Magic“ se mohou návštěvníci těšit také na nejoblíbenější akci „Vstupné pro dítě za 1 korunu“, která startuje v pátek 1. února a potrvá po celé jarní prázdniny.

alt

Češi mohou cestovat do vesmíru nebo se vydat na průzkum nebeské oblohy. Umožní jim to celosvětově první zařízení spojující vodní atrakci a virtuální realitu VR SLIDE. Převratná forma vodní zábavy pocházející ze Silicon Valley, světového centra IT a technologického průmyslu, byla dnes slavnostně pokřtěna za účasti zástupce dodavatele technologie a VIP osobností ve Vodním světě Aquapalace Praha, které je současně jediným aquaparkem v tuzemsku nabízejícím ojedinělý zážitek.

Unikátní zařízení z produkce Ballast Technologies jako první kombinuje jízdu na tobogánu a audiovizuální zážitek. Člověka dokáže v okamžiku přenést do prostředí nekonečného vesmíru, kde bude moci zkoumat mléčnou dráhu a cizí planety nebo na nebeskou oblohu, kde navštíví vzdušný a mraky obklopený bájný chrám. Jedinečnou a velmi reálnou podívanou dokonale umocní dynamický pohyb, který člověk zažívá při sjezdu tobogánu.

„Poslední překážkou, která dosud bránila užít si virtuální realitu naplno, bylo omezení pohybu. Atrakce VR slide je první svého druhu, která toto překonává. Spatřujeme v ní začátek nové éry vodní zábavy, která bude v budoucnu raketově růst,“ uvádí Sirko Adler, zástupce dodavatele technologie distribuční společnosti Wiegand Maelzer.  

Technologickou stránku zajišťují speciální vodotěsné brýle, které poskytují 360o pohled do okolního prostředí. Dokonalé synchronizace pohybu a obrazu je dosaženo díky sledovacímu systému, který byl vyvinut přímo pro tento účel a který dokáže přesně určit, kde se jedoucí právě nachází. Jedinečný prožitek podpoří také doprovodný zvuk a přímý kontakt s vodou, která během jízdy tobogánem proudí a vystřikuje.

„Virtuální realita na tobogánu zprostředkovává lidem novou dimenzi vodní zábavy, která u nás dosud neměla obdoby. Jsme proto velice rádi, že tuto výjimečnou atrakci můžeme nabídnout našim návštěvníkům jako první. Posouvat limity zábavy a udávat trendy je naším dlouhodobým cílem a naplňuje vizi být nejzábavnějším aquaparkem široko daleko,“ sdělila Vladana Horáková, generální manažerka Aquapalace Praha. Atrakce nesoucí název „Magic“, který vzešel z diváckého hlasování, byla slavnostně pokřtěna ve čtvrtek 17. ledna za účasti Jakuba Koháka, Elišky Bučkové.

Odkaz na videoukázku zachycující jízdu na atrakci VR SLIDE naleznete zde.

www.aquapalace.cz

Aktualizováno Pondělí, 28 Leden 2019 00:31
 

Reklama

Banner