Český Rocky Pecha zazpíval Dominiku Haškovi i kolegyni Asterové! PDF Tisk Email
Pátek, 19 Leden 2018 11:21

alt

Letos v únoru uplyne 20 let od fenomenálního úspěchu českého hokejového týmu na Zimních olympijských hrách 1998 v Naganu. Takové jubileum je důvodem k oslavě, a tak muzeum voskových figurín Grévin Praha přichystalo zajímavou výstavu Zlaté časy českého hokeje, která je od dnešního dne otevřená veřejnosti.

Takové jubileum je důvodem k oslavě, proto se taky v nejunikátnějším muzeu voskových figurín Grévin Praha uskutečnila open párty k touto tématu a následuje výstava pro veřejnost. V rámci večera pak přítomnému Domniku Haškovi, který má v muzeu svou sochu, zazpíval český Rocky, zpěvák a herec Peter Pecha. Nechyběla ani herečka a muzikálová zpěvačka Jitka Asterová, stejně jako představitelka Sibyly Alice Konečná či hudebník a dirigent Václav Hybš, zpěvačka Kamila Hübsch, Muž roku a hokejista Matyáš Hložek nebo skupina Maxíci.

„Bylo mi ctí na takové akci zazpívat, protože je to unikát a Dominik Hašek je fenomén. Stejně jako fenomenální bylo Nagáno a úspěch českých hokejistů v něm,”prohlásil Peter Pecha, který hraje v mnoha českých muzikálech, vystupuje ale i na jiných akcích a nyní rozjíždí hudební projekt se svou novou kapelou Puppet POV. Na jednom pódiu se za účasti slavného hokejového televizního komentátora Michala Dusíka sešel i s kolegyní Jitkou Asterovou. Ta přiznala, že má k hokeji v podstatě blízko.

„Já jsem se jako malá a mladá věnovala krasobruslení, no a to je přeci základ k hokeji,” umívala se herečka s tím, že tento druh sportu jí vždy bavil jak proto, že je tam řada hezkých chlapů, tak i proto, že jí bavilo fandit. „Já jsem nadšená jak z akce, z celého večera, kde byla řada milých lidí, tak samozřejmě z výstavy i českého hokeje. Máme prostě lidi, na které můžeme být hrdí, jako právě na Dominika Haška a mnohé další,” dodala s úsměvem Jitka Asterová.

„Já jsem rád, že zde něco takového je, je to unkát. A jako starosta Sokola jsem měl možnost celou řadu hokejistů poznat, mluvit s nimi, s některými jsme navázali i přátelský vztah. Tak že já jsem z expozice a celé akce nadšený,” podotkl starosta Prahy 1 Oldřih Lomecký.

Návštěvníci uvidí nejen dosud nepublikované fotografie, ale díky originálním interaktivním aktivitám se spolu s voskovými hokejovými hvězdami ocitnou přímo uprostřed vřavy tohoto oblíbeného sportu. „Podaří se vám vstřelit gól Dominiku Haškovi? Vyhrajeme buly společně s Jaromírem Jágrem? Bavit se budou všichni, nejen fanoušci hokeje a to až do konce května,” podotkla marketingová ředitelka muzea Daniela Pedret.

Návštěvníci uvidí nejen dosud nepublikované fotografie, ale díky originálním interaktivním aktivitám se spolu s voskovými hokejovými hvězdami ocitnou přímo uprostřed vřavy tohoto oblíbeného sportu. Podaří se vám vstřelit gól Dominiku Haškovi? Vyhrajeme buly společně s Jaromírem Jágrem? Bavit se budou všichni, nejen fanoušci hokeje!

„Až bude někdo Haškovi tesat sochu, musí ho vyobrazit v rozkleku.“

... zní slavná "hláška" Roberta Záruby z Nagana. Hokejový komentátor měl o tom, jak by měla socha Dominika Haška vypadat, naprosto jasno. A jak ho ztvárnili v pařížských ateliérech pro muzeum Grévin Praha? Přijďte se podívat. A hned vedle Dominika Haška uvidíte další legendu  - útočníka Jaromíra Jágra, posledního z naganských hrdinů, který se aktivně věnuje hokeji. Toho najdeme v rozstřelu s kanadskou legendou Waynem Gretzkym. Obrázek, kdy smutně gratuloval Jaromírovi Jágrovi v bitvě o semifinále ZOH 1998 a polykal hořké slzy, se vryl do paměti snad každému, kdo turnaj mezi Českou republikou a Kanadou sledoval.

alt

Jedinečná sbírka hokejových fotografií

Výstavě dominuje unikátní sbírka historických fotografií reprezentačních hokejových týmů od roku 1909 ze sbírky sportovního fotografa Jiřího Koliše, který se v 70. letech stal fotoreportérem sportovního obrazového týdeníku STADIÓN a od počátku devadesátých let se věnuje užité sportovní fotografii na volné noze a dokumentování olympijských her. „Při mé třetí zimní olympiádě v Naganu jsem se prvně věnoval převážně jen jedinému sportu - hokejovému "Turnaji století". A dobře jsem udělal,“ vzpomíná. Můžeme si tak připomenout nejdůležitější okamžiky klání, které tehdy s nadšením a zatajeným dechem sledoval celý národ. Při zahájení výstavy ve středu 17. ledna na Nagano osobně zavzpomínal i legendární brankář Dominik Hašek, stejně jako sympatický hokejový komentátor Michal Dusík, který slavnostní otevření výstavy moderoval a nechyběl ani na ZOH v Naganu.

alt

Je libo žábu místo puku?

Kromě skvělých Kolišových fotografií výstava nabízí i několik sběratelských artefaktů z hokejové historie a zajímavostí z dob, kdy byl hokejový sport teprve v plenkách. Věděli jste, že když chyběl puk, hrálo se třeba se zmrzlou žábou nebo dlaždičkou? Ale nejen informacemi živ je návštěvník. Má jedinečnou možnost vyfotit se s voskovým Jardou Jágrem přímo v akci a vyzkoušet si hokejový trenažér a vstřelit branku Dominátorovi, jednomu z nejlepších brankářů všech dob. K dispozici je také stolní hokej, který si při otevření zahrála herečka Jitka Asterová a další přítomné známé osobnosti, mezi nimi starosta Prahy 1, Ing. Oldřich Lomecký, hokejista a Muž roku 2017 Matyáš Hložek s přítelkyní Kateřinou Hadašovou, zpěvačka Alice Konečná nebo muzikálový herec Peter Pecha, představitel Rockyho ze stejnojmenného muzikálu. Při jeho Eye of Tiger, ústřední písni z Rockyho, hosté doslova roztáli, ačkoli téma písničky nebylo hokejové.

Výstava potrvá až do konce května, kdy už budeme znát výsledky Mistrovství světa v ledním hokeji 2018 v Kodani, abychom v muzeu Grévin stihli společně oslavit další medaili…

Pro více informací:
Web: grevin.cz

Aktualizováno Sobota, 20 Leden 2018 11:27
 

Reklama

Banner