David Novotný už plánuje 3. ročník projektu Anděl mezi zdravotníky PDF Tisk Email
Neděle, 09 Leden 2022 21:09

alt

Zpěvačka Nelly Řehořová měla jedinečnou příležitost být u předání ceny zdravotní laborantce Janě Farkačové ze Všeobecné fakultní nemocnice, která se v projektu Anděl mezi zdravotníky umístila na druhém místě. Moderní odběrové křeslo od firmy PromaReha Česká Skalice najde uplatnění v odběrovém centru VFN.

Svoji výhru, odběrové křeslo, hned ozkoušela také Jana Farkačová„Odběrové centrum je takové moje dítě. Otvíralo se v roce 2000. I když jsem potom pracovala i jinde, odběrové centrum je má srdcovka. Proto jsem ráda, že jsem mohla svoji výhru darovat tam, kde je jí třeba a kam patří,“ uvedla Jana Farkačová z VFN v Praze, která se v projektu Davida Novotného Anděl mezi zdravotníky umístila na druhém místě.

Za krásný dar je ráda také Dita Svobodová, náměstkyně pro nelékařská zdravotnická povolání Všeobecná fakultní nemocnice v Praze. „Janu považuji za jednu z nejsrdečnějších a nejzkušenějších lidí, které znám a určitě si druhé místo zaslouží. Jana nám věnovala moderní odběrové křeslo. Myslím, že můžeme jednoznačně hovořit o pomoci, protože její dar zpříjemní řadě pacientů ne úplně oblíbený zákrok, kterému se říká odběr krve. Do letošního ročníku soutěže Anděl mezi zdravotníky nominujeme někoho z řad lékařů a věříme, že bude opět úspěšný, tak jako Jana Farkačová.“

Odběrové křeslo je plně elektricky ovladatelné a má dobře nastavitelnou područku na kulovém kloubu. Přináší maximální pohodlí jak pro klienta, tak pro obsluhující personál.„Zajímavostí je, že se jedná o výrobek české firmy Proma Reha majitele Radka Jakubského, který ji převzal od svého otce Zdeňka. Zaměstnáváme 150 lidí, jsme tak významná regionální firma. Specializací jsou nemocniční lůžka, nicméně odběrová křesla a další pomůcky děláme běžně. Jsme rádi, že výherkyně darovala výhru svému pracovišti. Věřím, že se pan majitel rozhodne podpořit i další ročník projektu Anděl mezi zdravotníky,“ představil výrobek obchodní ředitel firmy Proma Reha Štěpán Čermák.

Ředitel soutěže Anděl mezi zdravotníky David Novotný už přemýšlí o nastávajícím ročníku. „Jsem rád, že projekt Anděl mezi zdravotníky budí zájem. Je to jedna z cest, jak poděkovat za náročnou práci nejen zdravotníkům, ale i pečovatelům, medikům, lékárníkům. Projekt se těší velké přízni osobností z řad odborného, uměleckého i veřejného života. Obrovské ovace sklidil kalendář s fotkami finalistů, kteří si soustředění, finále a další aktivity s tím spojené náležitě užili. Už připravujeme 3. ročník, začínají mi chodit přihlášky,“ uvedl závěrem David Novotný a dodal, že zájemce může přihlásit například vedení nemocnice, nadřízení, kolegové, vděční pacienti apod. pomocí formuláře na webových stránkách projektu Anděl mezi zdravotníky.

Aktualizováno Pondělí, 10 Leden 2022 11:52
 

Reklama

Banner