Trvalá regenerace těla v rodinné oáze klidu, krásy a zdraví PDF Tisk Email
Úterý, 13 Březen 2018 17:45
Regenerace ve Studiu Danah

Pořád jste v zápřahu a málokdy si najdete čas na tolik pro tělo potřebný odpočinek. Fyzická námaha, a to ať už je jakákoliv, vyvolává únavu. Bez potřebné regenerace jsme unaveni a nefungujeme správně. Ve Studiu Danah jsou proto dostupné různé regenerační programy.

Kosmetická ošetření
Pro omlazení a regeneraci pleti používáme jen ty nejkvalitnější produkty a kosmetiku americké značky Forever, která využívá sílu aloe vera, kyseliny hyaluronové či mořských řas. Společnost Forever je největším pěstitelem aloe vera na světě a její produkty jsou vysoce ceněny. Ke kosmetickým ošetřením využíváme nejmodernějších metod například ultrazvuk, IPL světlo, laser a jiné.

Masáže

Masáž je terapie, kterou se mohou aplikováním tlaku na svaly a tkáně ošetřovat zranění, zmírňovat bolesti a stres, zlepšovat krevní oběh a uvolňovat napětí. Masáž je nejstarší formou relaxační a regenerační terapie:

  • prokrvuje kůži a svalstvo, urychluje odvod škodlivin a únavových látek
  • prohlubuje dech a tím zvyšuje kapacitu plic
  • uvolňuje celkové napětí organismu
  • používáme kvalitní esenciální oleje

Aromaterapeutická zkráceně aroma masáž sloužící k hlubokému uvolnění těla a mysli, odstraňuje stres a napětí, zmírňuje bolesti zad a ztuhlost šíje. Přináší uklidnění nervového systému, stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, celkově osvěží celé tělo. Speciální masáž pro ženy zmírňují menstruační bolesti, působí jako prevence proti gynekologickým onemocněním a je vhodná při plánovaném otěhotnění. Naopak medová masáž je stará osvědčená detoxikační metoda. Jde o masáž, která využívá účinků medu (především detoxikačních) a kompresních masérských hmatů. To baňková masáž patří k nejstarším masážním terapiím, která zlepšuje příliš silnou menstruaci a závratě.

Program na celulitidu
Celulitida neboli pomerančová kůra je estetický neduh vyznačující se jamkami, měkkou a hrbolatou kůži v oblasti hýždí, stehen, břicha a paží a trápí téměř každou ženu. Aby nebyla prokletím, je možné, dle jejího rozsahu, individuálně sestavit po krátké konzultaci program zahrnující podtlakovou masáž nohou hýždí a dalších partií těla, baňkování, různé druhy zábalů, detoxikační kúru.
V dobrém regeneračním studiu by měly pomáhat také Green Press 12 nohavice, což jsou lymfodrenážní kalhoty, které znatelně pomohou na otoky, křečové žíly, bolesti a revma. Green Vac je tlaková a podtlaková masáž prováděná baňkami. Pomáhá proti celulitidě a výrazně zpevňuje pokožku těla.

Program pro detoxikaci organismu
Detoxikace organismu znamená vyplavení usazenin z těla a odlehčení přetíženým orgánům. S tím pomáhá detoxikační kúra C9, která zároveň správně vyživuje a nastartuje úspěšné hubnutí. Detoxikační kúra s aloe vera gelem rozpouští usazeniny v celém těle, tedy i ve střevech.

Hubnutí, pedikúra, solárium a permanentní make-up
Z dalších služeb můžeme doporučit individuální poradenství s hubnutím. Ošetření nohou kvalitní kosmetikou pomůže dosáhnout toho, aby nohy vypadaly krásně a zdravě. „I za nejvyšších venkovních teplot si u nás můžete dopřát příjemné opalování v soláriu Ergoline 300 v klimatizované místnosti. A rozhodně doporučuji vyzkoušet také luxusní krémy Beluga s výtažky z kaviáru,“ radí Dana Hodanová, osobní terapeut ve Studiu Danah.

CVIČENÍ SM SYSTÉM - Stabilizační a Mobilizační systém

pater DM plakat

Stabilizační a Mobilizační systém (SM systém) je unikátní princip cvičení se speciálním elastickým lanem. Doporučuje se lidem s bolestmi páteře v bederní, hrudní i krční oblasti a těm s výhřezem ploténky a u skoliózy. Při cvičení dochází k protahování a aktivaci spirálních svalových řetězců, které zužují obvod pasu a protahují tělo směrem vzhůru. Cvičení je vhodné pro všechny bez ohledu na věk nebo pohlaví.
Toto cvičení prošlo čtyřicetiletým vývojem. Vymyslel ho MUDr. Richard Smíšek, lékař, vědec a specialista v oboru rehabilitace. Novým pohledem na pohybový aparát a tím, že už pomohl 10 000 lidem, kteří se spokojeně vrátili k pohybu bez bolesti,  se zapsal do dějin českého lékařství.

Princip cvičení
Hlavním principem cvičení je stažení obvodu pasu šikmými břišními svaly a protažení páteře směrem vzhůru. Tím dochází k nasátí tekutin do disku (ploténky) a podpoře jeho výživy. Správné držení těla, nejen při pohybu, aktivuje svalové řetězce, ty se propojí od ramen až po chodidla a tvarují i klenbu nohy. Zdravotní stav se dá upravit tak, abychom žili bez bolesti.

Cvičení SM systémem zvládnou jak děti, tak i starší lidé, lze jej provádět vsedě a následně, až bude tělo stabilní, přejít na cvičení ve stoje. „Cvičení je vhodné v těhotenství, kdy zdravě posiluje svaly břišní, svaly pánevního dna i hýžďové svaly. Díky propracovanému systému, se během cvičení protahují svaly přetěžované, například oblast krční a bederní oblast,“ radí Dana Hodanová, osobní terapeut ve Studio Danah.

dananstudio18
O tom, že tento druh cvičení pomáhá, nás přesvědčují vrcholoví sportovci. Ti ho používají při kondičních trénincích s cílem zlepšit sportovní výkon a předejít přetížení a degeneraci páteře a velkých kloubů při sportu. SM systém doporučuje i Ondřej Bank, bývalý alpský lyžař, několikanásobný mistr ČR, olympionik a nyní trenér Ester Ledecké. Díky SM systému se Ondřej vrátil za pět měsíců po výhřezu ploténky do plné výkonnosti. Za rok a půl následně vyhrál 5. místo na Olympiádě v Soči.

www.studiodanah.cz

 

Aktualizováno Středa, 14 Březen 2018 07:11
 

Reklama

Banner