Sportovci Dukly Praha důvěřují profesorce Věře Adámkové PDF Tisk Email
Úterý, 14 Září 2021 07:22
image 2 1

„Šlo o besedu s názvem Zdravotní péče o sportovce“, uvedla Věra Adámková a blíže vysvětlila: „Besedy se účastnili převážně mladí sportovci, nechyběli ovšem mezi nimi i veteráni. A i když už v případě veteránů nejde o aktivní sportovce, přeci jen mají sport v krvi, a i ve svém věku jsou aktivní více než lidé, kteří nikdy profesionálně nesportovali. V první části besedy jsem přítomným vysvětlila, jaká zdravotní rizika sportovcům hrozí, pokud pravidelně neabsolvují preventivní lékařské prohlídky nebo podcení řádné doléčení třeba jen běžných virových onemocnění. Řeč samozřejmě přišla i na životosprávu, úskalí nesprávného stravování a nedostatku odpočinku. To jsou totiž velmi zásadní atributy v rámci předcházení závažných onemocnění, která by mohla ohrozit jejich sportovní kariéru.“

alt

Sportovci měli ve druhé části besedy dostatek času na individuální otázky. Ty se točily kolem prevence, rad, jak se zachovat během určitých zdravotních omezení. Někteří chtěli vysvětlit, jestli je opravdu nutné očkování proti Covidu 19. To lékařka přítomným doporučila.

IMG 7774

Protože se beseda uskutečnila v klubovně FC Dukla Praha, na stadionu na Julisce, v poslední části se téma besedy točilo kolem fotbalu. V té chvíli byla posluchačkou paní profesorka.

Na závěr zajímavé besedy obdržela přednostka pracoviště preventivní kardiologie v IKEMu Věra Adámková od vedení FC Dukla Praha krásnou kytku, vyfotografovala se slavnými fotbalovými legendami Janem Fialou, Günterem Bittengelem a Františkem Smolíkem.

alt

Prof. MUDr. Věra Adámková, CSc.  je přední česká lékařka, kardioložka, přednosta pracoviště preventivní kardiologie pražského Institutu klinické a experimentální medicíny, od roku 2017 i poslankyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky za hnutí ANO 2011.

Zdroj: Helena Váňová Production

 

Aktualizováno Pátek, 17 Září 2021 09:52
 

Reklama

Banner