Závodiště Velká Chuchle zahajuje českou dostihovou sezónu. PDF Tisk Email
Pondělí, 28 Březen 2011 08:23

 

V neděli 3. dubna bude zahájena česká dostihová sezóna 2011 a již tradičně se její premiéra uskuteční v AUTO HASE PARKU Velká Chuchle. Metropolitní závodiště je centrem tuzemského dostihového provozu a v letošním českém dostihovém kalendáři je zastoupeno celou třetinou plánovaných termínů. Počtem každoročně pořádaných dostihových dní a výší cen v dostizích je i centrem středoevropského dostihového dění.


Jaká bude česká dostihová sezóna v roce 2011?

Závodiště Praha-Velká Chuchlemá v roce 2011 naplánováno uspořádat nejméně 21 dostihových dnů. I ostatní pořadatelé předpokládají udržení počtu dostihů a výše vypsaných výher. Ostatní závodiště kategorie„A“(Most, Karlovy Vary a Pardubice) mají naplánováno 20 dostihových dnů. Závodiště kategorie „B“ nebo „C“mají naplánováno 21 dostihových dnů.Příprava dostihové sezóny 2011


Dostihová sezóna 2011 v AUTO HASE Parku Velká Chuchle má v itineráři 21 dostihových dní se 168 dostihy a součtem cen a prémií přes 22 miliónů Kč. Hlavní české závodiště tak drží stabilizovanou podobu termínové listiny i v době, kdy se hlavní pořadatelé v prakticky všech okolních zemích potýkají s problémy, které je nutí redukovat provoz či krátit dotace.


 

Středoevropský pohár


Vedle tradičních sezónních vrcholů uspořádá chuchelské závodiště první srpnovou neděli (7.8.) velkou mezinárodní akci KMET Cup – Středoevropský pohár. Jedná se o dostihový den, iniciovaný sdružením KMET (Konference středoevropského turfu), v jehož hlavních bodech startují nejlepší koně a jehož pořadatelství přebírají postupně hlavní závodiště sdružených zemí. Mítink se konal vždy v říjnu již od roku 2000 pod názvem Central European Breeders‘ Cup (v roce 2001 na Hipodromu Most), ale posléze byla jeho tradice přerušena. Vloni se uskutečnila obnovená premiéra ve Varšavě a letos se dějištěm stane Praha. Pražský KMET Cup se poprvé uskuteční v letním termínu, příznivějším pro diváky i samotné účastníky. Hlavními body programu jsou tři dostihy pro tříleté a starší koně KMET Cup Sprint (1200 m), Mile (1600 m) a Classic (2400 m), každý o celkovou cenu 30.000 eur. Špičkový dostihový program bude doprovázen společenskými a kulturními akcemi.


 


91. FORTUNA České derby


Nejprestižnějším bodem termínové listiny je tradičně derby-den, konaný pod záštitou primátora hl. m. Prahy Bohuslava Svobody v neděli 26. června. 91. ročník FORTUNA Českého derby bude s celkovou cenou 2,5 miliónu Kč opět nejbohatším rovinovým dostihem středoevropského regionu a už nyní je do něj přihlášeno 71 koní registrovaných v šesti různých státech (Anglie, Itálie, Německo, Polsko, Slovensko, ČR). Počet přihlášených do derby je totožný s loňským číslem, zatímco u ostatních tří klasických dostihů v Praze byl zaznamenán zvýšený zájem:


63. Jarní cena klisen (8.5.): 44 adeptek (vloni 27)


90. Velká jarní cena Holdingu Rabbit (15.5.): 45 adeptů (vloni 37)


66. Tattersalls St. Leger (28.8.): 60 adeptů (vloni 59)


 


Seriál pro české odchovance pokračuje


Do jubilejního desátého ročníku vstoupí chuchelský seriál dostihů pro dvouleté koně českého chovu. Za dobu svého konání se stal významnou platformou pro začínající tuzemské plnokrevné odchovance a letošní série jim nabídne pětici dostihů, z nichž každý bude dotován lukrativní částkou 100.000 Kč (běžný dostih kategorie nezvítězivších je         o šedesát tisíc korun). Jednorázová uzávěrka přihlášek do všech dostihů seriálu je již tento čtvrtek, 24. března, první z pětice testů se poběží 12. června, další pak bude součástí srpnového KMET Cupu a tři zbývající jsou plánovány         do druhé části sezóny.


 

Speciální pohár pro jezdkyně


Dlouholetý sponzor šampionátu profesionálních rovinových jezdců, společnost CK Martin Tour a sázková kancelář Betino iniciují pro nadcházející sezónu vznik honorovaného šampionátu rovinových jezdkyň „Ladies Cup 2011“.


Tato soutěž bude určena pro držitelky všech typů jezdecké licence a její základní podmínky budou shodné s již známým CK Martin Tour Cupem (tedy především, že o pořadí rozhoduje počet vítězství dosažených na území ČR, resp. v případě shody počet druhých a následně dalších míst). Vítězka získá šek v hodnotě 15.000 Kč, druhé místo bude odměněno 10.000 Kč a třetí místo 5.000 Kč. O definitivních detailech pravidel a o přesném názvu šampionátu bude rozhodnuto před sezónou, v současnosti stále probíhají jednání s potenciálním reklamním partnerem.


 


Novinka – posílení dostihů pro klisny


V dostihové sezóně 2011 dojde k podstatnému vylepšení nabídky dostihů pro tříleté (i starší) klisny. Ve spolupráci       s Hřebčínem Křenek bude v Praze-Velké Chuchli výrazně navýšena cena dostihu pro tříleté klisny během červnového derby-dne a do programu zářijového Dostihového festivalu přibude nový lukrativní dostih pro tříleté a starší klisny.


Při derby-odpoledni 26. června se poběží Cena Hřebčína Křenekpro tříleté klisny (I. kat., 2200 m) o 300.000 Kč plus 100.000 Kč majitelských prémií, při Dostihovém festivalu 18. září pak Stříbrný pohár Hřebčína Křenekpro tříleté         a starší klisny (listed, 2400 m) o 500.000 Kč plus 50.000 Kč majitelských prémií.Novinky a informace pro divákyDoprovodné programy


Pro návštěvníky budou opět připraveny doprovodné programy jednotlivých dostihových odpolední. Na letošní rok připadá 100 let výročí od legendárního přeletu Jana Kašpara z Pardubic do Prahy, kde přistál právě na ploše chuchelského závodiště. V této souvislosti vyjde 1. června poštovní známka a v neděli 5. června bude při dostihovém dni zřízena na závodišti poštovní přepážka s příležitostným poštovním razítkem a přímo na ploše závodiště přistane replika historického letadla Blériot.


Hned o týden později, 12. června, proběhne již tradiční oblíbený Dostihový den s Městskou policií, kdy diváci uvidí ukázky výcviku policejních psů a koní, na děti i dospělé pak čeká celá řada atrakcí.


Na neděli 8. května jsou už od 10 hodin plánovány ukázky psích plemen a tradiční soutěž v agility o Pohár Alavis.


Už v neděli 24. dubna se uskuteční Den s Dopravním podnikem Praha. Ke koupi čtvrtletního kupónu na MHD u DP Praha jsou rozdávány volné vstupenky na tento den a Dopravní podnik představí doprovodný program.Vstupné se nemění, na opencard s ročním kupónem DP Praha opět zdarma


Již šestým rokem trvá úspěšný společný projekt s Dopravním podnikem Praha, díky němuž mají držitelé dlouhodobých předplatních jízdenek pražské MHD s ročním kupónem, nahraným na „opencard“, vstup zdarma. Ceny vstupného se v AUTO HASE PARKU Praha-Velká Chuchle oproti loňskému roku nezvýší. Vstupenka pro jednu dospělou osobu na jeden dostihový den stojí 120 Kč. Pouze poloviční vstupné 60 Kč platí osoby do 18 let, studenti do 26 let a držitelé zákaznické karty a. s. Pražská plynárenská. Zdarma mají vstup osoby do 15 let a invalidé (vozíčkáři včetně jednočlenného doprovodu).Výhodné celoroční vstupné – příležitost pro tradiční návštěvníky


Celoroční vstupenka ("permanentka" na všechny dostihové dny) stojí 900 Kč a karta Klubu Patriot (také opravňující         k návštěvě všech dostihových dní sezóny) pro návštěvníky starší 60 let stojí pouhých 250 Kč.Derby klub – nabídka pro náročné diváky


Pro ty návštěvníky, kteří si chtějí užít dostihový den v opravdovém pohodlí nabízí AUTO HASE PARK klubové vstupné do prostor Derby klubu.  V ceně denního vstupného 500 Kč je vstup do komfortního klubového prostředí s vlastní sázkovou pokladnou, oběd a Dostihový program zdarma. I v Derby klubu je pamatováno na nejmenší diváky, takže je vybaven dětským koutkem. Za cenu 8.000 Kč je možné získat celoroční klubové členství.Zvláštní pozornost věnujeme dětemZávodiště ve Velké Chuchli i nadále pokračuje v rozšiřování nabídky zejména pro rodiny s dětmi, a právě         pro nejmenší návštěvníky je každou neděli připravena řada atrakcí. Děti do 15 let mají na všechny dostihové dny vstup zdarma, mládež do 18 let zaplatí pouze poloviční vstupné.Venkovní herna, kromě pískoviště a houpaček jsou zde samozřejmě také lavičky pro rodiče.Jupík, Vilík a Bajaja, pokud počasí jen trochu dovolí, každou neděli se děti se mohou zabavit již tradičními svezeními na populárních ponících Jupíkovi, Vilíkovi a Bajajovi. Jízdy na ponících jsou zdarma, resp. za dobrovolné jízdné, nebo mohou děti přinést poníkům něco dobrého "na zub" (mrkev, jablíčko, apod.).Dětský koutek Hříbátka je další oblíbenou atrakcí pro nejmenší. Je situován do přízemí sázkové haly, tudíž je krytý       a je v provozu o každém dostihovém dni. Pro své malé hosty kromě míčkového bazénu, skládacího hradu,                    či skluzavky mají "Hříbátka" připravena i speciální komponované pořady a soutěže o ceny. Pořady připravuje Český animační tým, ceny do soutěží věnuje společnost DINO TOYS. Rodiče mohou využít občerstvení v přilehlé kavárničce.Dárky pro nejmenší si mohou návštěvníci koupit v dostihovém obchodě, kde jsou pro děti připraveny drobné dárky, jako jsou trička a pohledy s obrázky našich oblíbených poníků či dostihových jezdců a koní šampiónů. K dostání jsou tam také drobné hry a skládačky od společnosti DINO TOYS, nebo třeba speciální edice hry Dostihy a sázky s logem závodiště ve Velké Chuchli. Také je možné zakoupit sady pohlednic s fotografiemi koňských šampiónů posledních let, od letošní sezóny nově také s otiskem originálního razítka dostihového závodiště.Malá dostihová angličtina je obrázková brožura pro děti a dospělé je určena pro děti od třetí třídy – je zdarma.Nová místnost pro maminky s přebalovacím pultem a zdrojem pitné vody byla v přízemí sázkové haly tribuny. Zajistit klidné odpoledne pomůže i bezplatné zapůjčení dětské sedačky (do 4 let).

Aktualizováno Pondělí, 28 Březen 2011 08:36
 

Reklama

Banner