Běh naboso - skvělý způsob, jak udržet svá chodidla zdravá a ve formě. Tisk
Úterý, 08 Únor 2011 07:06

sp11_run_free_mens_run_toebend2_148

S Nike Free je to stejné, jako když začínáte s běháním. Klusat hned napoprvé hodinu by nebylo nejmoudřejší. A protože Nike Free je úplně jiná bota, než na jaké byly vaše nohy doposud zvyklé, dejte tělu čas si přivyknout.

Zpočátku postačí v botách jít párkrát kolem domu. Příště můžete zkusit procházku se psem. Až poté začněte pozvolna s běháním. Zpočátku zkuste třeba jen pět deset minut. Postupně, až si ochablé a doposud téměř opomíjené svaly přivyknou a zesílí, můžete dobu běhu v Nike Free zase o trochu prodloužit. Nebo v nich zkuste běžeckou abecedu, rozdíl určitě ucítíte. Vyklusání v Nike Free je skvělým způsobem, jak posílit klenbu nohou, hlezenní klouby, lýtkové svaly, předejít různým zraněním a zlepšit své běžecké schopnosti. Nike Free jsou boty prakticky pro každého. Přesto, pokud máte nějakou vážnější vadu chodidla, poraďte se před jejich nákupem ještě se zkušeným ortopedem nebo podiatrem.

sp11_run_free_run_wmns_blue_pair_337

Nike neustále vyvíjí nové technologie, které podporují sportovce na celém světě. Produktem tohoto úsilí je i běžecká obuv Nike Free ve speciálním provedení pro mužské    i ženské chodidlo. Nike Free vychází ze zásad společnosti Nike, inovacemi a novou technologií napomáhá k maximální efektivitě tréninku v mnoha sportech – v běhu, chůzi, silovém nebo vytrvalostním posilování.

Nike je od roku 2004 jedničkou na trhu s obuví umožňující přirozený pohyb chodidla, kdy se představila svou technologií Nike Free. V současné době je obuv řady Nike Free k dostání v rozličných variantách lišících se stupněm flexibility: od modelu Nike Free 3.0     s nejvyšší mírou pružnosti přes o něco málo pevnější model Nike Free 5.0 po Nike Free 7.0, který je jen o málo pružnější než klasická běžecká bota. K dostání je také provedení kompatibilní s technologií Nike+ – Nike Free Run+.

Většina z nás a ani prostředí moderních měst není stavěno k běhu naboso. Proto je obuv Nike Free ideální pro sportovce, kteří chtějí využívat veškeré přínosy tréninku naboso, ale současně potřebují tlumení, přilnavost a ochranu chodidla poskytované podešví bot.

Běh naboso vystavuje chodidlo vnějším vlivům – chladné či rozpálené zemi – a způsobuje modřiny, oděrky a ranky. Obuv Nike Free chodidlo chrání a umožňuje mu jeho přirozený pohyb.

Aktualizováno Úterý, 08 Únor 2011 07:19