Vyhrajte rodinnou vstupenku do Muzea v Hořicích PDF Tisk Email
Středa, 20 Květen 2020 18:37

alt

V nově zrekonstruovaných prostorách Městského muzea a galerie v Hořicích probíhá výstava Fenomén IGRÁČEK. Výstava představuje populární figurku v nejrůznějších povoláních a charakterech, v historických i moderních variantách.  Přístupná je do 30.5.2020. Návštěvníci uvidí ukázku výroby figurky, seznámí je s historií i současností oblíbené české hračky. Muzeum chce v neposlední řadě připomenout, že také v Hořicích má výroba hraček svou tradici. Jednalo se o hračky dřevěné, jejichž výroba však již zanikla.

 

Tituní fotografie: Hořická výstava je výjimečná vystavenými figurkami IGRÁČKŮ v podobě Napoleonova kuchaře a jeho ošetřovatelky, hořické sousedky paní Líčkové, která připomíná legendu o původu slavných hořických trubiček. Ty se v Hořicích vyrábí už více než 200 let.

Galerie plastik Hořice

Galerie plastik sídlící na vrchu Gothard je nedílnou součástí Městského muzea. Zdejší prezentovaná sbírka je zaměřena na české výtvarné umění konce 19. a první poloviny 20. století. Podstatou sbírky je české moderní sochařství prezentované ve stálé expozici galerie. Mimo jiné jsou tu krátkodobé výstavy. V úterý 12. května zahájí galerie výstavu Little Monster a jiné tváře Ivany Štenclové. Pokud máte o tuto prezentaci zájem, galerie sídlí v blízkosti sochařského parku pod širým nebem. Za uvedení stojí, že vznikl v rámci mnoha zdejších sochařských sympozií konaných v šedesátých a devadesátých letech dvacátého století.

Dominanta hořického Chlumu a turistická rozhledna Masarykova věž samostatnosti

Jedním z nejnavštěvovanějších míst v Hořicích je právě tento památník Masarykova věž samostatnosti věnovaný obětem obou světových válek. Postavena byla v letech 1925 až 1938 stavitelem Jindřichem Malinou podle plánů architekta Františka Blažka. V roce 1926 poklepal na základní kámen prezident T. G. Masaryk, po němž byla věž pojmenována. V jejím přízemí jsou ve dvou křídlech umístěny stálé expozice sbírek Městského muzea a galerie Hořice. V západním křídle se nachází pietní síň se jmény padlých v první a ve druhé světové válce. Východní křídlo vypovídá o historii stavby věže a odbojového hnutí. Z jejího vyhlídkového ochozu pak můžete mj. obdivovat Hořice, Jičín, ale také Zvičinu nebo Lázně Bělohrad.

Zastávka v areálu hořického zámku v muzeu Czech Road Racingu

Návštěva hořického Muzea Czech Road Racingu v místním zámku je dobrou volbou pro fanoušky motocyklového sportu. Výstavu motocyklů společně s tradicí závodění na místním tzv. přírodním okruhu prezentuje muzeum již třetím rokem. Letošní výstava Nesmrtelný dvoutakt na závodních tratích vás přivítá v závěru května nejpozději však na začátku června. Budete se moci projít historií motocyklových závodů v Hořicích počínaje rokem 1902 po současnost. Vystaveny budou dva originální motocykly Laurin & Klement. Své stroje na výstavu ke shlédnutí zapůjčí i nejlepší čeští silniční motocykloví závodníci.

Odpovězte správně na soutěžní otázku a 5 z vás vyhraje rodinnou vstupenku, která zahrnuje vstup do všech níž uvedených subjektů. Vstupenka má platnost do konce roku 2020.

Jak vysoká měla být věž v Hořicích podle původního plánu?

A) 30 m

B) 40 m

C) 50 m

 

Správnou odpověď posílejte na emailovou adresu    Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript do 31. května 2020 s uvedením vaší odpovědi, jména a emailové adresy.

Do předmětu emailu nezapomeňte uvést "Hořice"

5 výherců bude informováno emailem  (Vyhrává 50., 100., 200., 300. a 450. správná odpověď).

 

alt

TIP: Muzeum v Hořicích dále zve na výstavu s názvem Zdeněk Burian - Dobrodružství pravěku

Výstava Burianových ilustrací ke knížkám Eduarda Štorcha a dalších obrazů s tematikou pravěku, doplněná o vzácné archeologické nálezy, je připravena ve spolupráci s nakladatelstvím Albatros. V jejím rámci je připravena řada doprovodných akcí pro malé i velké jako komentované prohlídky, přednášky a workshopy. V duchu pravěku se v pátek 12. června ponese také muzejní noc. Výstava bude slavnostně zahájena 14. května a potrvá do 20. září 2020.

Kontakt: Městské muzeum a galerie Hořice, náměstí Jiřího z Poděbrad 160

Otevřeno je denně mimo pondělí 9-12 a 13-17 hodin

https://muzeum.horice.org/

Aktualizováno Středa, 20 Květen 2020 22:41
 

Reklama

Banner