Soutěžte v měsíci lásky o výborná růžová vína PDF Tisk Email
Středa, 02 Květen 2018 08:48

alt

Sezona růžových vín je tady, růžová vína jsou považovaná za vína sezónní, jež patří na stůl hlavně na jaře a v létě. Také si užíváte nádherných prosluněných teplých dnů, kdy si společně s přáteli u venkovního grilování dáte skleničku nebo dvě, vynikajícího růžového vína původem z Moravy nebo z Čech?

 

Růžové víno neboli rosé se vyrábí z odrůd modrých hroznů nejčastěji metodou krátkého naležení rozemletých hroznů (rmutu). Růžová vína se chlubí celou škálou barevných odstínů – od růžovošedé, přes jemně lososovou, sladce malinové tóny až po měděnou, v závislosti na zvolené odrůdě hroznů a technologii jejich zpracování.

  • Svatovavřinecké – sytě růžová barva s jahodovým odstínem, ve vůni a chuti převládají příjemné ovocné tóny po lesních jahodách, malinách a také černých třešních.

  • Frankovka – barva je nejčastěji světle růžová až meruňková, vůně a chuť je ovocná s tóny přezrálých višní a švestek s jemnou skořicovou dochutí.
  • Merlot – barva vína je nejčastěji sytě růžová, vůně červených lesních plodů, malin a jahod. Chuť je ovocná, připomínající malinový kompot, v dochuti jsou cítit nejčastěji tóny malin a červeného grepu.

  • Cabernet Sauvignon – víno pomerančově oranžové barvy, vůně a chuť je květinovo-ovocná s vůní bezového květu, ostružin a bílého rybízu.
  • Zweigeltrebe – barva je obvykle lososově růžová. Vůně a chuť vína je s tóny lesního ovoce jako jsou maliny a jahody ve smetanovém hávu.

Moravské vinařství Ludwig přichází s řadou novinek určených všem milovníkům vín. Jednu z nich představuje netradiční růžovka, zařazená do nové řady Fresh. Díky inovativní technologii potěší příjemně svěží chutí s jemným perlením. Ideální pití na jaro a léto.

„Víno je před naplněním do láhve lehce nasyceno oxidem uhličitým. Jemné bublinky vás polechtají na jazyku, zvýrazní šťavnatost, aromatiku a svěžest tohoto mladého vína a navádějí k dalšímu doušku. Zároveň díky přítomnosti oxidu uhličitého můžeme snížit množství siřičitanů,“ vysvětluje přípravu novinky marketingová ředitelka vinařství Ludwig Liana Hrabálková s tím, že tato metoda je rozšířená a oblíbená hlavně v Rakousku. Víno je připravené z odrůdy Merlot a má 12 procent alkoholu.

Moderní růžovka od Ludwiga

Chcete si zpříjemnit májový večer výborným růžovým vínem z Vinařství Ludwig?

Potom správně odpovězte na naší soutěžní otázku:

Jmenujte další vína z nové řady Fresh.

Správnou odpověď posílejte na emailovou adresu    Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript do 22. května 2018 s uvedením vaší odpovědi, jména a emailové adresy.

Do předmětu emailu nezapomeňte uvést "LUDWIG"

3 výherci budou informováni emailem či telefonicky (Vyhrává 100., 200. a 300. správná odpověď).

Výhry budou připraveny k osobnímu převzetí v centru Prahy.

Nápovědu hledejte na www.vinnesklepy.cz

Aktualizováno Středa, 02 Květen 2018 09:10
 

Reklama

Banner