Valentýnská soutěž s Lázněmi Bohdaneč PDF Tisk Email
Neděle, 11 Únor 2018 11:26

alt

Léčebné lázně Bohdaneč jsou dlouhá léta vyhledávaným místem k léčbě pohybového ústrojí. Leží v nádherném prostředí Polabské nížiny, vzdálené pouhých 8 km od Pardubic. Krásu malebné rovinaté krajiny dotváří jehličnaté a listnaté lesy, háje a středověké pozůstatky rozsáhlé rybniční soustavy.

Krásu malebné rovinaté krajiny dotváří jehličnaté a listnaté lesy, háje a středověké pozůstatky rozsáhlé rybniční soustavy. Lázeňské pavilony obklopené spoustou zeleně, kryté kolonády, vlídné prostředí a čistý vzduch přispívají k nezapomenutelnému zážitku každého návštěvníka lázní.

altaltaltalt

Lázeňské pavilony obklopené spoustou zeleně, kryté kolonády, vlídné prostředí a čistý vzduch přispívají k nezapomenutelnému zážitku každého návštěvníka lázní. Léčebné lázně Bohdaneč jsou známy svými přírodními léčivými zdroji - slatinou a přírodní minerální vodou. Přírodní léčivé zdroje jsou spolu se speciálními rehabilitačními postupy cíleny zejména na léčbu pohybového aparátu a nervových onemocnění.

Slatina

Rozsáhlá ložiska slatiny leží v těsné blízkosti lázní a jejich stáří se odhaduje na 4 000 let. Slatinné zábaly dodávají lázním Bohdaneč na významu. Jako jediné lázně v České republice využíváme k aplikaci slatiny speciální zábalové vany (teplá vodní lůžka), které zajišťují konstantní teplotu po celou dobu procedury, což je šetrnější ke kardiovaskulárnímu systému než klasické podávání slatinných zábalů.

alt

Minerální voda

Vrt HV – 1 Nová Panenka byl přímo v areálu lázní vyhlouben v letech 1967 – 1968. Léčivé síly této přírodní minerální vody je využíváno hlavně při vodoléčbě a v krytém bazénu při cvičení a plavání. Do lázeňského bazénu (30 °C) je voda přiváděna přímo z artézského pramene. 

Specializovaná klinika Medical Wellness Clinic

Medical Wellness Clinic se nachází přímo v areálu lázní. Propojuje klasickou západní medicínu s východními léčebnými postupy. Zabývá se především léčbou dlouhodobých zdravotních problémů, kombinuje tradiční léčebné procedury s Wellness prvky a alternativními formami medicíny. Medical Wellness Clinic má v nabídce také neinvazivní estetickou péči.

altaltaltalt

Přirozeným centrem Lázní Bodhaneč je Masarykovo náměstí. Zde upoutá barokní kostel svaté Máří Magdaleny pocházející z let 1728 až 1737. Naproti kostelu za silnicí stojí socha svatého Jana Nepomuckého z první poloviny 18. století a za ní se nachází budova bývalého lázeňského pavilonu Škroup, postaveného v r.1916 podle projektu arch. Josefa Gočára. Významnou památkou české renesance je radnice z poloviny 16.století, k níž bylo po požáru v roce 1772 přistavěno barokní průčelí. Nalevo od radnice stojí bývalá obecná škola, postavená v roce 1867. Dnes zde působí soukromá střední škola podnikatelská. Za ní je druhá velká školní budova se stoletou historií. Z náměstí vycházejí čtyři hlavní ulice, které tvoří kříž, rozdělující město. Jsou to ulice: Šípkova - Pernštýnská a Langerova - Tyršova.

alt

Chcete vyhrát jeden ze tří dárkových poukazů do Léčebných Lázní Bohdaneč? Potom správně odpovězde na soutěžní otázku a buďte ve výherním pořadí. 

Soutěžní otázka:

Kdy byla zahájena první lázeňská sezóna?

Odpovědi posílejte na emailovou adresu  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript do 25.února 2018 s uvedením vaší odpovědi, jména a příjmení, emailové adresy a telefonního čísla.

Do předmětu emailu nezapomeňte uvést "BOHDANEČ".

Vyhrává 100., 700. a 900. správná odpověď.

Výherci budou informováni emailem či telefonicky.

http://llb.cz/

Aktualizováno Neděle, 18 Únor 2018 18:37
 

Reklama

Banner