Soutěž: EXPRESKA – konečně rychlé a mimořádně účinné cvičení PDF Tisk Email
Pátek, 05 Únor 2016 10:35

Většina žen si obvykle stěžuje, že nemají čas cvičit. Třicetiminutový kruhový trénink pro ženy přináší ideální a fungující řešení. Jedná se o komplexní cvičební program, který zahrnuje prvky kardiovaskulárního a silového cvičení zároveň. Posiluje svaly, zpevňuje tělo, zrychluje metabolismus, spaluje tuky a spolu se správnými stravovacími návyky pomáhá snižovat váhu.

 

Během půl hodiny se v kruhu přesouváte z jednoho stanoviště na druhé, a to v pravidelném intervalu 30 vteřin. Můžete přijít kdykoliv a bez objednání. Vaše cvičení začíná ve chvíli, kdy přijdete. Nastoupíte na jakékoliv volné stanoviště a přesouváte se v kruhu stejným směrem jako ostatní.

Trend kruhového tréninku k nám přišel z USA. V klubu Expreska probíhá trénink na 8 hydraulických posilovacích strojích a 8 aerobních mezistanicích, které jsou logicky uspořádané do kruhu podle toho, zda se procvičuje spodní nebo horní partie těla. Během pouhých 30 minut rovnoměrně procvičíte všechny svalové skupiny. Půlhodina je čas, který si i velmi zaneprázdněná žena může dovolit třikrát týdně investovat do svého zdraví a krásy.

Jak probíhá 30 minut v Expresce?

Zahřátí

Správný kruhový trénink obsahuje nějakou formu počátečního zahřátí. Může to být třeba jen několik minut běhání na místě. Prostě cokoliv, čím se vaše tepová frekvence zvýší, váš dech se zrychlí, a tělo zahřeje.

Aerobní cvičení

Cílem aerobního cvičení je udržovat vaši tepovou frekvenci v tzv. aerobní zóně po dobu nejméně dvaceti minut. Prodlouženým aerobním cvičením vaše tělo využívá tukové zásoby, aby získalo energii. V aerobní zóně nebudujete svaly, ale pálíte tuky.

Silový trénink

Je nutný pro zachování svalů, pokud se snažíte snížit svoji hmotnost. Silové cvičení znamená, že své svaly procvičujete s větší intenzitou než obvykle. Cvičení proti odporu, který je příliš malý nebo příliš slabý, nevede k budování svalů. Svaly jsou přitom nutné pro to, abyste mohla snížit váhu a svoji hmotnost si trvale udržet. Navíc sval rovná se tvar a vytvarování těla je přesně to, co chcete.

Protažení

Po silovém a aerobním cvičení jsou vaše svaly pěkně prohřáté a připravené na protažení. Strečink vám pomáhá zachovat si ohebnější klouby a zvyšuje rozsah pohybu. Strečink také zvyšuje efektivnost silového cvičení, zlepšuje rovnováhu a zajišťuje zdravější záda.

Správný průběh kruhového tréninku tedy vypadá následovně: při vstupu do kruhu cvičte na každém stanovišti pomalu po dobu prvních tří až pěti minut. To samé udělejte na konci kruhu. To Vám dovolí prohřát vaše tělo a poté jej na konci cvičení opět zklidnit. Po zahřátí začněte na každém stroji cvičit intenzivněji. Intenzitu cvičení na obousměrném posilovacím stroji je snadné navýšit a poté udržovat v aerobní zóně. Při pohybu po kruhu se postupně dostanete na stroj posilující horní polovinu těla, přes aerobní stanici na stroj procvičující spodní část těla a tak dále. Silový i kardiovaskulární trénink probíhá zároveň.

Historie

Expreska byla založena v roce 2008 a zakladatelem byl pan Petr Kořínek, který žil nějaký čas v USA, kde se seznámil se specifiky kruhového tréninku, jeho účinnosti a oblíbenosti u žen. Po návratu do ČR se rozhodl vybudovat vlastní koncept založený na kruhovém tréninku pouze pro ženy. Od počátku existence síť Expreska funguje na bázi franšízingového systému.

První pilotní provozovna byla otevřena v roce 2009. V roce 2011 byla udělena master franšíza na Slovensko a tímto krokem se Expreska začala etablovat rovněž na tomto dalším trhu. V průběhu let se postupně každý rok otevíraly nové pobočky. Postupem času se Expreska stala největší sítí fitness pro ženy v ČR a na Slovensku.

V dubnu 2015 byla společnost Expreska s.r.o. jako vlastníkem celého konceptu odkoupena od pana Kořínka skupinou Skyline, které je v tomto projektu reprezentována panem Ondřejem Štěpánkem a Zdeňkem Kodejšem.

Současnost

V současné době se síť Expreska sestává z 25 poboček v rámci celé ČR a 14 poboček na Slovensku. V ČR jsou nyní 2 nové pobočky v přípravě. Kromě oblíbeného kruhového cvičení se v rámci sítě postupně rozšiřuje rovněž možnost výživového poradenství, díky kterému klientky na jednom místě mohou skloubit zdravý pohyb a zdravé stravování, což je ideální možnost pro dosažení jejich cílů a přání.

Stále hledáme nové partnery (franšízanty) pro rozšiřování sítě do dalších částí celé ČR. Každý franšízant od nás získává kompletní know-how pro provozování svého fitness. Know-how mimo jiné zahrnuje vstupní manuály pro otevření pobočky, posilovací stroje, design prostorů, marketingové materiály, školení (úvodní, nadstavbové), provozní manuály atd.

Expreska funguje pro klienty na bázi klubového členství. Členky mají možnost si koupit 4 varianty cvičebních plánů – 3M, 6M, 12M, 24M. Po zakoupení členství mohou cvičit kdykoli a jak dlouho chtějí po dobu platnosti členství. Vždy je k dispozici trenérka – klientka si může vybrat, zda má zájem, aby trenérka cvičila s ní nebo nikoli. Tato služba je v rámci členství – neplatí se žádný extra poplatek za trenérku.

Od okamžiku vstupu nových majitelů se Expreska postupně mění a měnit se bude dále ....

Soutěžte o 5 poukazů na měsíc cvičení v kterémkoliv klubu EXPRESKA v ČR v hodnotě 1290 Kč (600 Kč jednorázové zápisné, 690 Kč poplatek za měsíc cvičení)

SOUTĚŽNÍ OTÁZKA:

Jaká akce aktuálně probíhá v EXPRESCE?

 
a) Začněte přestupný rok s oblečením o velikost menším (každá účastnice získá týden cvičení zdarma a možnost zúčastnit se soutěží o mnoho atraktivních cen)

b) Novoročníí hubnutí –  k novému členství individuálně sestavený jídelníček a cvičební plán na míru

c) Novoroční detox  –  doplněk stravy ke členství zdarma

Odpověď naleznete na www.expreska.cz.

Správnou odpověď posílejte na adresu  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript do 16.února 2016 s uvedením vaší odpovědi, jména a příjmení, e-mailové adresy a telefonního čísla.

Do předmětu emailu nezapomeňte uvést "expreska"

Výherci budou informováni emailem či telefonicky.

Aktualizováno Úterý, 16 Únor 2016 02:35
 

Reklama

Banner