Hrubá party k filmu o drsném životě současných mladých singles PDF Tisk Email
Úterý, 21 Březen 2017 12:08

Kdysi klapka, dnes scénáristka, režisérka a promotérka Kristina Weiserová (alias 113kw) úspěšně uvedla svůj hranný debut – 35 minutový film, natočený zcela bez sponzorů, ojedinělou cestou, kdy se jí díky sociálním sítím podařilo spojit nadšené profesionály s volným časem, a amatéry. Ve štábu čítajícím přes 300 lidí se jim podařilo vytvořit šťavnatou sondu do života současné mladé generace – party, drogy, Žižkov, na kterém parta hrdinů bydlí, a jehož malebná zákoutí můžeme ve filmu obdivovat.

Film byl po premiéře ve spojení s party na Žižkově, uveden další týden také v Poděbradech, městě, které má také čtvrť jménem Žižkov, a pochází z něj jedna z dvou hlavní ch hereček Eva Kavanová, a v plánu jsou další města ve všech krajích, další v pořadí jsou České Budějovice.

Začátkem března proběhla v žižkovském paláci Akropolis premiéra výjimečného projektu – hranného filmu, natočeného zcela bez sponzorů. Záměrem autorky je film uvádět ve spojení s party tak, aby se divák po jeho zhlédnutí stal součástí světa filmu. Film z prostředí současné moderní elektronické hudby, do nějž přispěla celá řada autorů (Keygen Kaotik, Mikkim, Dave.LXR, Cocojammin, Varhan Orchestrovič Bauer, vítěz mistrovství v technickém djingu Flux aj) byl v legendárním paláci Akropolis uveden ve spojení s party na dvou stages (zahráli někteří z autorů hudby ve filmu), visualizacemi , 3d mappingem (z dílny audiovizuálního teamu KinocirKus), tanečnicemi, výstavou výtvarných umělců a designérů (například legendární kreslená mapa Žižkova od Alien DNA, tisky od Punx23, City Folklore, Los Keros aj), kteří se podíleli na filmu.

 Autorka projektu Kristina Weiserová měla nádherné šaty z atelieru Michal Marek. Premiéra byla nadmíru úspěšná, na film se přišly podívat zástupy lidí a zajímavých hostů, kromě členů ze štábu, herců či autorů hudby, přišli také majitelé prostor, v kterých se film odehrává a další hosté (herečka Štěpánka Pencová, herečka Eva Kavanová, herečka Jana Tichá, zpěvačka Hanna Pekhart, stylista a model Stáňa Menčík, Štěpán Olívie Turek, který si ve filmu zahrál jako kompars na party, novinář Marek Gregor nebo stylista Ivan Matějovský.

Hosté a diváci se fórům ve filmu smáli natolik, že téměř neslyšeli všechny vtipy, které ve filmu zazní. Po filmu se návštěvníci rozprostřeli po prostorech paláce, který nabízí dva bary a foyer, v němž byla výstava výtvarných děl a audiovizuální instalace s ukázkami a citáty z filmu (citát filozofa Paula Bruntona, na jehož motivy autorka napsala scénář).  Na obou barech se rozjela hrubá party, trvající až do 6 hodin ráno.  Celý prostor paláce byl změněn, všude byli výtvarná díla a fotografie z filmu, spojené s důležitým citátem z filmu - „Dokud budeš sebe sama chápat a vnímat odděleně od vesmírné energie, bude sobeckost tvého ega produkovat negativní energii známou jako zlo.“ – Paul Brunton. K vidění byli zajímavé visuální instalace a 3d mapping na motivy filmu, vycházející ze záběrů ve filmu, a také osvětlené polystyrenové dekorace, citlivě související s designem Františka Skály, který v 90. letech vytvořil interiér paláce Akropolis. Díky tanečnicím se party rozjela hned ze začátku, a lidé, kteří ještě několik hodin diskutovali o svém zážitku z filmu (nemáme jedinou negativní reakci! Doslova každému se to líbilo a rád by film viděl znovu a pozval by i přátele) postupně své otázky rozpustili v tanci ve víru djů žánru breakbeat  (Keygen Kaotik, Kiosek Records aj) a hiphop . Party na kterou stále přicházeli další a další lidé, byla opravdu divoká, jak můžete vidět z fotografií !

Film bude nyní uváděn mimo Prahu, první promítání proběhlo již nyní v březnu v Poděbradech, kde bylo zcela vyprodáno, a opět nepřišla jediná negativní reakce, naopak se v kině objevili i návštěvníci, kteří do něj normálně vůbec nechodí.  Na následné party na nádvoří zámku se hosté mohli zaposlouchat do hudby od djky Kan-Jacca, která hraje striktně z vynilu, a v menší roli djky se objevila i ve filmu Roots In Ego, aneb Kde se v lidech bere zlo.  Dalším městem, kde bude film uveden, jsou České Budějovice, 14. 4. v klubu K2, v plánu produkce je postupně objet všechny kraje. Díky mnoha opakovaným dotazům na další promítání v Praze jednáme o dalším termínu na akci v Praze. Výstava výtvarných děl a fotografií, souvisejících s filmem, bude v Paláci Akropolis k vidění po celý duben.

www.rootsinego.cz
Aktualizováno Úterý, 21 Březen 2017 13:22
 

Reklama

Banner