Událost roku: Ples v opeře zahájila kambodžská princezna. PDF Tisk Email
Pondělí, 07 Únor 2011 05:05

ples-opera

Již po osmé za posledních 52 let vyměnil tým techniků 364 sedadel přízemí Státní opery Praha za speciální taneční parket a parter Státní opery v Praze téměř přes noc přemění v taneční sál. Tato proměna se v neorokokovém interiéru pražského operního domu udává pouze při jediné příležitosti – Plesu v Opeře.

Jeden z vrcholů společenské sezóny Prahy, který připadl tentokrát na 5. února 2011.

Tento ročník plesu byl ve znamení kambodžských barev na počest patronky plesu, kterou je kambodžská princezna, Její královská výsost Norodom Arunrasmy.

Čistý letový čas mezi Prahou a kambodžskou metropolí Phnompenh činí více než 19 hodin. Kambodžská princezna však není patronkou plesu náhodou. K této tajemné a krásné jihoasijské zemi máme díky třináctiletému pobytu kambodžského krále Norodoma Sihamoniho v hlavním městě tehdejší ČSSR blíže, než by se dalo usuzovat z pouhé geografické vzdálenosti.

Její královská výsost nejen prvním tancem ples zahájí, ale prostřednictvím vystoupení kambodžských tanečnic také představí kulturu své exotické vlasti. Polovina výtěžku tomboly – mezi jejímiž cenami příznačně nechybí ani luxusní zájezd do Kambodže pro dvě osoby – je určena na charitativní projekty v této dříve těžce zkoušené zemi.

Státní opera Praha se 5. února 2011 opět stala jedním z míst na světě, kde stojí za to být. Hosté plesu se přenesou do světa, který bývá povrchně označován za svět luxusu. Ve skutečnosti je to však svět, jehož podmínky umožňují naplnit aristotelovský ideál a užít si výjimečný čas i místo nejlépe, jak je to jen možné – v dobré společnosti.

Program plesu:

20:00 Slavnostní zahájení Plesu v Opeře. První tradiční předtančení Bohemia Baletu. Polonéza z opery Rusalka

20:15 Operní árie v podání Marie Fajtové

Giacchino Rossini: Cavatina Rosiny "Una voce poco fa" z opery Lazebník sevillský (Il Barbiere di Seviglia). Johann Strauss: Couplet Adély "Mein Herr Marquis" z operety Netopýr

20:25 Předtančení Bohemia Baletu - Le Corsaire. Valčík, adagio z baletu "Le Corsaire"

20:30 Zdravice kambodžského krále. Zdravice

20:35 Tanec zahájí první pár – čestný host s doprovodem

20:40 I. taneční blok. K tanci hraje: Orchestr Státní opery Praha

21:05  Vystoupení Jiřího Korna a skupiny 4TET

21:20II. taneční blok. Hraje: Boom!Band a Jiří Korn

22:10 APSARA -  Vystoupení kambodžských tanečnic

22:25 III. taneční blok. Hraje: Boom!Band

23:00 Vyhlášení tomboly

23:25 Předání šeku zástupcům charitativní nadace

23:30 IV. taneční blok. Hraje: Orchestr Státní opery Praha

00:00 Tradiční kankán v podání Bohemia Baletu

00:05 Pocta Franku Sinatrovi (živý koncert)

 

Reklama

Banner