Pasáž českého designu ožila příběhy panenek od ikonické návrhářky Liběny Rochové PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hel   
Pondělí, 11 Říjen 2021 06:07

alt

V·Pasáži českého designu minulý víkend vzniklo 10 zcela nových originálních instalací, jejichž centrálním motivem jsou panenky stvořené ikonickou módní návrhářkou Liběnou Rochovou. Tyto expozice jsou realizovány ve spolupráci s UNICEF Česká republika. Srdečně vás do pasáže na výstavu zveme!

Instalace unikátních designových panenek módní návrhářky Liběny Rochové naplnila vitríny Pasáže českého designu. Jedná se o charitativní panenky, které byly vydraženy na benefičních aukcích Dětského fondu OSN – UNICEF v letech 2010–2020. V·každé výloze pasáže je připravena jedna panenka s·jedinečným příběhem, který vypráví deset renomovaných českých umělců a designérů.

Slavnostní vernisáž k výstavě se uskutečnila v pondělí 4. října od 18 hodin. Instalace potrvá až do 31. října a je volně přístupná veřejnosti. Výstava bude zařazena v katalogu akcí Designbloku 2021. Umělecké kompozice jednotlivých výloh připravili tito autoři:

Marek Cpín | Jan Činčera | Eva Eisler |Vendula Chalánková | Petr Písařík | Jan Plecháč | Jakub Pollág| Magdalena Rochová | Kateřina Šedá| Michaela Tomíšková

Jedna panenka, jeden umělec, jeden příběh, jedna výloha. To je heslem instalace Příběhy panenek, která je volně přístupná během celého října v Pasáži českého designu v Praze. (na odkazu detail instalace)

Instalace se koná pod záštitou guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka. Vernisáž časově naváže na letošní významné životní jubileum Liběny Rochové. „Myslím, že se podařila ojedinělá výstava. Své příběhy k panenkám vypráví renomovaní umělci a designéři. Všichni tvůrci nabídku přijali okamžitě. Velmi si vážím jejich empatie a energie věnované na pomoc dětem, které nemohou žít bezstarostný život dítěte,“ uvedla k výstavě Liběna Rochová.

Zeptali jsme se ředitelky Pasáže Štěpánky Zinkaizlové a zakladatelky Hanky Homolkové: Proč PČD projekt podporuje a jak dlouho již spolupráce trvá? Váš tip pro návštěvníky PČD V rámci projektu? „Tým Pasáže českého designu již od začátku fungování projektu má cíl podpořit mladou nastupující generaci designérů, umělců a nově začínajících řemeslných firem. Vzájemně je propojovat, sdílet profesní zkušenosti, a tím jim usnadnit vstup do profesního života. Podpora a DĚTI je to, co nás spojuje s UNICEF, protože na začátku jsme všichni byli dětmi a volíme si své životní cesty, jak jinak než ve zdraví a s péčí.“

Pár slov o projektu Pasáž českého designu
Unikátní výstavní prostory, kde se odborné i široké veřejnosti prezentuje tvorba úspěšných českých designérů, ale i práce studentů a designérů začínajících. Vše na jednom místě, vše NONSTOP. Atmosféru a výjimečnost výstavních prostor dotváří umístění v centru Prahy v pasáži České národní banky, kde denně prochází tisíce lidí.

Prostřednictvím prosklených výloh v pasáži žijeme příběhy designérů, rodinných firem, umělců a studentů. Znovu objevujeme hodnoty řemesla a zručnosti našeho národa a přibližujeme je veřejnosti i zahraničním turistům.

Pár slov o projektu
Liběna Rochová je patronkou charitativního projektu Adoptuj panenku a zachráníš dítě. V rámci tohoto projektu děti i dospělí z celé ČR vyrábí látkové panenky podle střihu, který UNICEF ČR poskytuje. Součástí projektu jsou také každoročně pořádané benefiční aukce panenek předních umělců a známých osobností. S každoroční aukcí panenek pro UNICEF pomáhá Liběna Rochová již 19 let. Za tuto dobu se díky vydraženým panenkám podařilo získat na podporu očkovacích programů UNICEF celkem 17 292 100 Kč, díky nimž mohlo být v nejchudších zemích světa proočkováno 28 820 dětí proti šesti smrtelným dětským nemocím.

Zdroj a foto: www.pasazdesignu.cz

Aktualizováno Pondělí, 11 Říjen 2021 10:06
 

Reklama

Banner