Nosíte velikost 75 B? Pak máte na 90 % (ne) správnou podrsenku.cz PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hel   
Neděle, 29 Duben 2018 06:10

alt

Pokud si na otázku, zda nosíte velikost podprsenky 75 B, odpovíte ano je to na zamyšlenou. Velikost 75 B je doslova magická. Pro pány je to často jediná velikost, kterou u podprsenek znají. V dámském kolektivu je to ona kouzelná velikost, kterou máte buď vy sama, nebo většina vašich kamarádek. Jak je ale možné, že ženy různé postavy a velikosti skončí zároveň u stejné velikosti podprsenky?

 

Za vším stojí neznalost

Zkuste si matně vzpomenout, jak jste vybírala svoji první podprsenku. Pravděpodobně jste nebyla v obchodě, kde by vám s velikostí poradili. Možná jste si, stejně jako většina žen, šla vybrat sama a sáhla jako první právě po velikosti 75 B. A když to úplně nesedne, tak zkusíte třeba 80 B nebo 75B. Když ji mají všichni, tak se do ní přece musíte vejít taky, nebo ne?

Smutná skutečnost

Bohužel většina obchodů se spodním prádlem ve své nabídce velikostí promítá neznalost žen v tom, jak zvolit správnou velikost podprsenky. Běžně tak v obchodech najdete zhruba 15-20 velikostí podprsenky. Zamyslete se ale nad tím, jak různá jen ženská postava. K běžným konfekčním velikostem si přičtěte také různé velikosti poprsí a vyjde vám jasná rovnice – jedna velikost ani deset velikostí nemůže nikdy sednout na všechny typy postavy.

Ze 75B na 70E aneb rychloplastika

„Když si jde žena nechat poprvé poradit s velikostí podprsenky, často zažije něco podobného „rychloplastice“. Největší chybou, kterou ženy dělají je, že volí příliš volný obvod podprsenky a malé košíčky. To znamená, že když poté ženu oblékneme do správné velikosti, často se změní také písmenko košíčku. Třeba z velikosti 75B na 70E,“ říká Karolina Tomascová, majitelka obchodu Správná podprsenka.cz.

Karolina také uvádí, že často bývají rozdíly mnohem větší. Ženy by se neměly tolik soustředit na velikost košíčku. „Velikost košíčku se mění v závislosti na obvodu podprsenky, to znamená, že například 75B a 70C budou podprsenky různě pevné v obvodu, ale košíčky budou mít velikostně totožné. Dámy se často zbytečně děsí většího písmenka, a proto se jim snažíme vysvětlit, že je lepší se soustředit na to, aby podprsenka skutečně správně seděla a plnila svoji funkci. Velikost podprsenky je vždy spíše orientační a i mezi výrobci jsou v nich velké rozdíly,“ doplňuje Karolina Tomascová.

alt

Jakou velikost podprsenky mají ženy nejčastěji

Karolina se nám také svěřila, že z praxe rozhodně není velikost 75B nejprodávanější velikostí. V obchodech Správná podprsenka se nejvíce prodávají velikosti 70E, 75E nebo 65FF. Nikdy není pozdě najít padnoucí podprsenku. Třeba právě i vy budete překvapená, jaká je vaše správná velikost.

Aktualizováno Neděle, 29 Duben 2018 06:24
 

Reklama

Banner