PUMA a Abel Tesfaye a.k.a. The Weeknd navázali na svou úspěšnou debutovou spolupráci z loňského roku a pro sezónu jaro/léto 2018 představují novou řadu oblečení a obuvi. Tvůrčí spolupracovník a globální ambasador PUMY na sebe upozornil už první kolekcí podzim/zima 2017, která byla po celém světě velice rychle vyprodána.

 

Inspiraci nyní sbíral na svých zahraničních cestách. V nové kolekci PUMA XO se tak mísí vlivy západní i východní kultury.

The Weeknd, známý svým vytříbeným streetwearovým stylem, promítl do sportovního dědictví značky PUMA svůj osobitý vkus. Druhá kolekce PUMA XO vyniká sebedůvěrou, jedinečností a promyšlenými detaily. Obsahuje tlumené i pestré barvy, prémiové materiály a ručně šité prvky. Minulost se tak setkává se současností a moderní streetová móda s nadčasovostí a sportovní elegancí.

Kolekce je rozdělena na dva dropy a první z nich nese název „Tibetský kmen“. Jak už název napovídá, hlavní inspirací byla pro The Weeknda tibetská kultura. Orientální grafiku doplňují vojenské a utilitární prvky v kombinaci s kvalitními materiály. Dominantním prvkem celé kolekce je výšivka černé kočky v etnickém stylu, která se objevuje na batohu, tašce a mikině. Drop 1 se nemůže obejít bez nové generace vysokých černých tenisek Parallel 2.0 vyrobených z měkkého semiše a kvalitní kůže. Lehce military styl jim propůjčuje především výrazný jazyk a systém šněrování. Nepřehlédnutelná je také gumová podrážka s  klínkem přesahujícím v oblasti paty.