Letošní hit - šperky z oceli! PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hel   
Úterý, 11 Leden 2011 23:00

page_8

Šperky z chirurgické oceli jsou velice moderní. Od náramků, prstenů až po přívěsky či jiné klenotnické doplňky. Chirurgická ocel je velmi odolný a tvrdý materiál, který předčí většinu materiálů používaných ve šperkařství díky svým vlastnostem, pro které je v poslední době tak oblíbená nejen mezi mladými lidmi. Pro své vlastnosti je také někdy nazývána materiálem 21. století.

Šperky z chirurgické oceli jsou velice moderní. Od náramků, prstenů až po přívěsky či jiné klenotnické doplňky. Chirurgická ocel je velmi odolný a tvrdý materiál, který předčí většinu materiálů používaných ve šperkařství díky svým vlastnostem, pro které je v poslední době tak oblíbená nejen mezi mladými lidmi. Pro své vlastnosti je také někdy nazývána materiálem 21. století. Chirurgická ocel je speciálně vytvořený materiál, který se využívá v lékařství pro výrobu např. náhrady kloubů, jelikož na ni nevznikají alergie a je tělem výborně snášena. Tyto skvělé vlastnosti chirurgické oceli využívají i šperkaři, kteří do oceli zasazují zirkony, různě ji barví a leští tak, aby vznikl opravdu krásný šperk z oceli. Šperky z oceli jsou hypoalergenní, neoxidují a netvoří na povrchu žádné skvrny. Šperky z chirurgické oceli jsou vysoce odolné vůči podření a jinému poškození a udržují krásný lesk.

Cenově se ocelové šperky  pohybují výrazně níže než zlato či stříbro. Pro výrobu ocelových šperků se nejčastěji používá chirurgická ocel s označením 316L. Ačkoliv tato třída obsahuje nikl, neuvolňuje ho a nevyvolává žádné alergické reakce. Mnoho z těchto šperků je také elektrolyticky upravených, což je sofistikovaná úprava povrchu šperku, kdy se pomalu narušuje tenká vrstva povrchu šperku a nakonec se dokonale vyhladí. Výsledný povrch je extrémně hladký a bez povrchových nerovností. Tato metoda vyleštění šperku je daleko nejúčinnější oproti jiným leštícím metodám. Výsledkem jsou nádherně vypadající a kvalitní šperky z oceli.

 

Reklama

Banner