Miro Žbirka sice miluje Anglii, nové album ovšem pokřtil francouzským champagne! PDF Tisk Email
Pondělí, 26 Listopad 2018 12:56

Snad každý fanoušek zpěváka Mira Žbirky zná jeho propojenost s Anglií díky jeho anglické mamince. Žbirkovy písně v anglickém jazyce zní stejně dobře jako ve slovenském, skládá ve slovenštině i angličtině. Na jeho koncertech se často objevují hosté ze spojeného království a nejinak tomu bylo i na křtu nového dvojalba Double Album. To ovšem anglickým vínem pokřtěno nebylo, nýbrž francouzským šampaňským dovezeným přímo z oblasti champagne!

 

„Ano, je to tak“, potvrdil oblíbený zpěvák, „album jsme pokřtili champagne Andrée Clouet, které mi právě k tomuto křtu darovali kamarádi Doctor PP a Magor ze Tří sester. Dovážejí je z Francie už roky, a mně, i mojí ženě moc chutnají. Kluci mi tím udělali velkou radost.“

Deska se natáčela v legendárním studiu Abbey Road v Londýně a obsahuje čtrnáct písní ve slovenštině a dvanáct písní v angličtině.
Na dvojalbu hostuje Ráchel Skleničková a Katarína Knechtová a zajímavostí je, že celou anglickou část alba otextoval zpěvák a skladatel Pete Brown. Legendární Meky prozradil, že by příští rok v prosinci chtěl na počest svojí čtyřicetileté kariéry uspořádat koncert v O2 areně, na který si pozve také muzikanty, s nimiž natáčel právě toto poslední album.

 

alt

 

Videopřání si můžete pustit zde:

https://www.facebook.com/770073979679335/videos/328467061291541/

Zdroj: Helena Váňová

Aktualizováno Pondělí, 03 Prosinec 2018 13:27
 

Reklama

Banner