Umění
Festival Struny podzimu mění název na Prague Sounds, důraz na kvalitu zůstává. Letos o tom přesvědčí Nils Frahm, Laura Mvula, Ghostpoet, jubilující Jiří Stivín a další PDF Tisk Email
Pátek, 17 Červen 2022 12:10

Festival Struny podzimu mění název na Prague Sounds a představuje letošní program

Festival Struny podzimu mění název na Prague Sounds. Není se čemu divit, festival za čtvrtstoletí existence svůj původní název výrazně přerostl. Dávno už na něm nezní jen struny, ale důsledně kurátorovaný výběr hudby bez ohledu na žánry. Letos to od 23. října do 24. listopadu potvrdí neoklasický klávesový mág Nils Frahm, charismatická zpěvačka Laura Mvula, svébytný vládce slova Ghostpoet, jazzové all-star kvarteto Redman – Mehldau – McBride – Blade, bubeník Makaya McCraven přezdívaný „beat scientist“, průkopníci akustického techna Brandt Brauer Frick Ensemble nebo jubilující legenda Jiří Stivín.

Aktualizováno Neděle, 19 Červen 2022 20:38
Celý článek...
 
Politička Zuzana Majerová mohla nazpívat duet s Marco Mendozou! Proč odmítla? PDF Tisk Email
Úterý, 17 Květen 2022 21:25

alt

Že má k umění a hudbě, zvláště pak rockové blízko, s tím se Zuzana Majerová netají. Tvrdí totiž, že muzika lidi nejen spojuje, ale také osvobozuje. V posluchači navíc probouzí i další smysly, vrací se například vzpomínky na různé okamžiky našeho života. Nevynechá žádnou příležitost poslechu dobré hudby, ráda chodí na koncerty. Když ale na svých sociálních sítích zveřejnila fotky se slavným americkým hudebníkem a vyhledávaným kytaristou Marco Mendozou, v kuloárech to zašumělo.

Aktualizováno Středa, 18 Květen 2022 05:19
Celý článek...
 
Jary Tauber vydává své debutové album PDF Tisk Email
Sobota, 23 Duben 2022 07:30

alt

Kladenský zpěvák Jary Tauber vydává své debutové album. V pražském Hard Rock Café mu jej pokřtil Petr Janda. Kladenský kytarista, zpěvák a skladatel Jary Tauber, který má již za sebou, mimo jiné, také společné turné s frontmanem skupiny Olympic Petrem Jandou po USA, Austrálii či Novém Zélandu, vydává své debutové album Tolikrát, které pokřtil 20. dubna v pražském Hard Rock Café.

Aktualizováno Sobota, 23 Duben 2022 11:07
Celý článek...
 
Výstava HOT HOT HOT. Sklo, keramika a porcelán od A po Z PDF Tisk Email
Středa, 20 Duben 2022 08:44

Od 14. dubna 2022 se v Národním technickém muzeu koná výstava „HOT HOT HOT Sklo, keramika a porcelán od A po Z“, která představí všechny podoby současného českého skla, keramiky a porcelánu. Výstava vznikla při příležitosti Mezinárodního roku skla a k 30. výročí Asociace sklářského a keramického průmyslu ČR založené v roce 1990. Jejím cílem je ukázat, jak pestrá a mnohovrstevná je podstata současného českého „umění ohně“ od průmyslu po design, umění či výzkum.

Aktualizováno Sobota, 23 Duben 2022 11:24
Celý článek...
 
25. ročník salonu filmových klapek zahajuje výstavou v Praze PDF Tisk Email
Středa, 02 Březen 2022 10:47
25. ročník Salonu filmových klapek

Umělecky ztvárněné filmové klapky jsou už po pětadvacáté připraveny podpořit ·začínající filmaře. Projekt spojující výtvarné a filmové umění je nedílnou součástí Zlín Film Festivalu. Než ale budou klapky v květnu ve Zlíně vydraženy, představí se v rámci Klapka Tour ve městech po celé České republice. První zastávkou je pražské Divadlo Hybernia, kde budou klapky vystaveny od 9. do 20. března.

Aktualizováno Neděle, 06 Březen 2022 11:56
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 58

Reklama

Banner