Nadační fond Slza zvířat, kapela Melodica a Galgo v nouzi představilii videoklip Šampion PDF Tisk Email
Pátek, 22 Říjen 2021 11:27
alt

Melodica & Nadační fond Slza zvířat & GALGO V NOUZI představili společný videoklip, který dostal název "Šampion". Tento videoklip představil nesnadný život pejsků, kteří jsou opuštěni svými majiteli. Tváří celého projektu je pudlice Kuši, která trpí nemocí zvanou Cushingův syndrom.

 

Unikátní projekt si klade důležitý cíl, ukázat, že složitou situaci opuštěných psů. Hudební videoklip kapely Melodica představuje nechtěné pejsky, kteří pochází ze špatných podmínek nebo je lidé odmítají, protože jsou nemocní. Na natáčení se kromě už zmíněných muzikantů podílel Nadační fond Slza zvířat a organizace Galgo v nouzi, která pro natáčení poskytla své čtyřnohé svěřence.  Galgo v nouzi pod vedením Magdy Lacinové se již léta stará o záchranu španělských galgů, kteří nachází domov v ČR.

Za necelé čtyři roky Nadace Slza zvířat shromáždila 4,2 milionu korun na záchranu pejsků, kteří nemají svůj domov. Za což ji patří velké díky“, uvedl herec a manažer kapely Melodica Mirek Šimůnek, který celou akci moderoval.

alt

V klipu účinkuje psí herec Vikýř z Valdorfu. Hlavní roli ztvárnil tento nechtěný pejsek z množírny, který žije v dočasném domově. Předlohou pro klip byla i další obyvatelka dočasného domova Kuši, zachráněná pudlice, který má Cushingův syndrom a léčí se.

Veselka bude větší, než plánovali.

Slavnostní křest probíhal v KU Club & Baru, moderoval ho Miroslav Šimůnek, který si v klipu i zahrál. 

Křtu se zúčastnily známé osobnosti, které podporují lásku k zvířatům, DVD, pokřtila Lucie Zedníčková. Po přípitku Lucie Zedníčková a Amelie Pokorná Zedníčková symbolicky rozkrojily dort a slavnostně se promítnul nový videoklip Šampion.

Na akci dorazily i známé osobnosti:  hereška Lucie Zedníčková  s dcerou Amélií Pokornou Zedníčkovou, herec a moderátor Miroslav Šimůnek, Tereza Taliánová, Dominika Lukešová, moderátor Michal Šeda, Kateřina Helclová, herec Filip Antonio a samozřejmě kapela Melodica.
Mirek Šimůnek

Hlavní myšlenkou je ve videoklipu najít svého Šampióna. Ať už současného nebo budoucího. Každý, kdo kdy zkusil lásku od adoptovaného zvířete ví, že ten jeho Šampión leží vedle něho v teple, má co jíst a není mu zima. A to by chtěla každá němá duše, která to sama za sebe říci nemůže,“ říká Klára Nosovská z Nadačního fondu Slza zvířat a předsedkyně spolku Chrtaři sobě.

Herečky na křtu klipu kapely Melodica

Samotné natáčení probíhalo převážně u organizace Galgo v nouzi, která má chlupaté svěřence ve své péči. Kromě zvířecích hrdinů si v klipu zahrál i známý herec a moderátor Miroslav Šimůnek. „Natáčení videoklipu se zdá jako velmi náročný projekt, nicméně je to po dlouhé době něco, co jsem si spíše užil. Je úžasné, kolik dobrých lidí se mezi námi najde,“ pochvaluje si spoluzakladatel Slzy zvířat Ladislav Zimmerman.

Právě z této nadace celý nápad vzešel. „Když mi Láďa zavolal s nabídkou, zda pro Slzu nechceme vymyslet písničku a natočit videoklip, nápad se nám velice líbil. Dohodli jsme pár detailů a s radostí se pustili do akce. Chtěli jsme nějakým způsobem pomoci pejskům a protože zpěv i hraní je naší vášní, byla volba jasná,“ doplnila zpěvačka ze skupiny Melodica Hanka Ježková.

Filip Antonio, Amelie Pokorná

Toto je bohužel jen sen jednoho z mnoha pejsků, kteří čekají na vaší pomoc. Pokud vás tento příběh alespoň trochu oslovil a zasáhl, zavolejte, přijeďte a pomozte splnit sen mnohým bezbranným a opuštěným bytostem, které si to jistě zaslouží. Čekáme na vás! Galgo v nouzi a nadační fond Slza zvířat.

„Máme doma třetího zlatého retrívra, ale za mojí dnešní účastí stojí Améliina učitelka zpěvu Mgr. MgA. Eliška Hrubá Toperczerová, která o naší lásce k pejskům ví a propojila nás s touto příjemnou akcí,“ prozradila kmotra klipu herečka Lucie Zedníčková.

A jak je na tom Lucie s hudbou, jaký poslouchá žánr? „Co se týká hudby, nejsem nijak žánrově vyhrazená, buď mě hudba chytne nebo ne,prozradila nám Lucie Zedníčková.

„Ano spolupracuji intenzivně s Amélií, která studuje konzervatoř, pomáhala jsem i Lucii, ale to se vztahovalo ke konkrétním projektům v minulosti, ale to je již dávno,“· dodala hlasová poradkyně Mgr. MgA. Eliška Hrubá Toperczerová.

„Maminka bydlí za Prahou a je to pro mě někdy těžké, když pracuji a chodím do školy dojíždět. Ale mám i zázemí u přítele v Praze,“ svěřila se Amélie Pokorná, která zde byla spolešně s maminkou Lucií Zedníčkovou.  

Amélii můžeme vidět v primáckém seriálu Hvězdy nad hlavou, kde hraje i Filip Antonio.

Její seriálový kolega Filip Antonio psy také miluje. „Jsem bohužel alergik, jako ostatně celá moje rodina, proto jsme si pořídili  maltézského psíka. Jmenuje se Bertík, srst nemá podsadu, takže pejsek nelíná, proto je vhodný i pro alergiky. A je to kamarád celé naší rodiny, svěřil nám Filip.

Amelie Pokorná s Lucií Zedníčkovou

Projekt ŠAMPION vznikl spoluprací kapely Melodica, nadačního fondu Slza zvířat, Ježek production a v neposlední řadě útulku Galgo v nouzi.

Jedná se o projekt na podporu zvířecích útulků a veškerý výtěžek poputuje přímo ke zvířátkům, které jej jistě ocení. 

Režie: Radek Ježek

Asistent režie: Adam Bělohradský

Obsazení: Pes – Vikýř z Valdorfu, Miroslav Šimůnek, Tereza Taliánová, Veronika Zimmermannová, Daniel Sekanina, Miroslav Erben, Magda Urbíková, Viktorie Pulchartová

Zpěv: Hana Ježková, Filip Ježek, Radek Ježek, Tereza Taliánová, Adéla Sluková, Nikol Šmídová, Vanesa Vrbovcová, Michaela Burešová

Hudební produkce: Melodica – Filip Ježek (klávesy, kytara, dodatečné efekty), Martin Kryner – baskytara

Hudba: Filip Ježek

Text: Hana Ježková

Kamera: Filip Ježek, Adam Bělohradský, Ladislav Zimmermann, Radek Ježek

Střih: Filip Ježek

Foto: Miroslav Erben, Eva Macháčková, Adam Bělohradský

Natočeno ve studiích: Ježek production a A2Z studio

Aktualizováno Neděle, 24 Říjen 2021 06:28
 

Reklama

Banner