Vary představují novinky 53. ročníku MFF KV ve vašem kině PDF Tisk Email
Čtvrtek, 07 Červen 2018 20:23

alt

Filmová přehlídka Vary ve vašem kině uvádí tři výrazné snímky 53. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary do českých kin. KVIFF Distribution, společný distribuční label MFF Karlovy Vary, České televize a Aerofilms, přináší bezprostředně po jeho skončení kousek festivalové atmosféry a rozmanitosti karlovarského programu divákům po celé republice.

„Ozvěny“ festivalu představí hned tři skvělé filmy z nesoutěžního programu: milostný příběh Studená válka oscarového režiséra Pawła Pawlikowského oceněného za nejlepší režii na festivalu v Cannes, seversky chladný psychothriller Tísňové volání a láskou, barvami a něžným humorem prostoupený snímek Mama Brasil.

Vary ve vašem kině začínají v pondělí 9. července 2018.

alt

Studená válka

(Zimna Wojna, Polsko/Velká Británie/Francie, 2018, drama, 89 min)

"Tajuplný, nádhernou hudbou a briliantní choreografií protknutý, vizuálně okouzlující snímek."

THE GUARDIAN

V období budování stalinského Polska, ale také moderní západní Evropy se odehrává příběh velké osudové lásky zpěvačky Zuly a skladatele Wiktora. Nedokážou žít spolu, ale zároveň se fatálně přitahují a nevydrží být bez sebe. V kulisách Varšavy, Berlína a Paříže zní jazzová a folklorní hudba a Zula s Wiktorem rozehrávají nádhernou, ale hořkou baladu, svoji vlastní studenou válku.

Kunderovsky laděným milostným eposem navazuje Pawel Pawlikowski na úspěch oscarové Idy. Za dílo nabité elektrizující hudbou i obrazovou krásou byl na festivalu v Cannes odměněn Cenou za nejlepší režii.

Ultimátní love-story odehrávající se na pozadí studené války vyprávěná křišťálově čistým filmovým jazykem, v němž je každý záběr nabitý krásou a významem.

režie Paweł Pawlikowski scénář Paweł Pawlikowski, Janusz Głowacki, Piotr Borkowski kamera Łukasz Żal PSC střih Jarosław Kamiński PSM hrají Joanna Kulig, Tomasz Kot, Borys Szyc, Agata Kulesza

alt

~

Tísňové volání

(Den Skyldige, Dánsko, 2018, thriller, 85 min)

"Adrenalinem nasáklé mistrovské dílo."

THE HOLLYWOOD REPORTER

Asger Holm, bývalý policista, kterému byla přidělena služba na tísňové lince, odpoví na volání od unesené ženy. Když je hovor náhle přerušen, začíná po ženě a jejím únosci pátrat. S telefonem jako jediným nástrojem, obklopen stěnami kanceláře vstoupí Asger do závodu s časem, aby zachránil ohroženou ženu. Zločin, který odkrývá, je však mnohem větší, než se na začátku mohlo zdát.

Jeden z nejslibnějších tvůrců nové dánské filmové generace, režisér Gustav Möller, ve svém prvním celovečerním filmu oceněném na filmovém festivalu Sundance Cenou diváků za nejlepší zahraniční film, experimentuje s lidskou představivostí, smysly, strachem a přesvědčením, že nejsilnější filmové momenty, jsou ty co, nevidíte.

Neúprosně napínavý, seversky chladný psychothriller, ve kterém bývalý policista bojuje s časem, aby zachránil unesenou ženu.

režie Gustav Möller scénář Gustav Möller, Emil Nygaard Albertsen kamera Jasper J. Spanning střih Carla Luffe hrají Jakob Cedergren, Jessica Dinnage, Johan Olsen, Omar Shargawi

alt

~

Mama Brasil

(Benzinho, Brazílie/Uruguay, 2018, drama, 98 min)

Rodinné balení lásky

Irenin svět, to jsou její čtyři synové, manžel snílek, nešťastně provdaná sestra, rozpadající se domek na předměstí Rio de Janeira, neustálý ruch, radost, pusinky, objímání, slzy, moře a starost, aby všichni byli najezení, umytí, šťastní a milovaní.  Když její nejstarší syn Fernando dostane příležitost hrát profesionálně házenou v Německu, je za něj šťastná, ale nejraději by ho nikam nepustila.

Nejobyčejnější příběh o rodičích a dětech od brazilského režiséra Gustava Pizzia v hlavní roli s okouzlující Karim Teles, dojímá, baví, zahřívá a slibuje, že život má spoustu barev a nových začátků.

Láskou a něžným humorem prostoupený příběh milující ženy, které se mění život pod rukama.

režie Gustavo Pizzi scénář Karine Teles, Gustavo Pizzi  kamera Pedro Faerstein střih Livia Serpa hrají Karine Teles, Otavio Muller, Adriana Esteves, Cesar Troncoso, Konstantinos Sarris a další

alt

Vary ve vašem kině plynule navážou na karlovarský festival a ve více než 30 kinech budou probíhat až do konce července. I po jejich skončení se však filmy z přehlídky objeví samostatně v programech kin.

Během prvních dvou ročníků se Vary ve vašem kině setkaly s velkým zájmem kinařů i diváků a vybrané filmy shlédlo ve svých oblíbených kinech přes 120 000 diváků.

Více informací o filmech a akci Vary ve vašem kině najdete na webu KVIFF Distribution.

Aktualizováno Pátek, 08 Červen 2018 20:31
 

Reklama

Banner