Jan Révai se vrátil z Mexika a zkouší v Divadle Na Maninách PDF Tisk Email
Čtvrtek, 24 Leden 2019 06:43

alt

Známý herec, porotce a tanečník Jan Révai (44) se sotva vrátil z vánoční dovolené s rodinou v Mexiku a už opět pilně zkouší v DIVADLE NA MANINÁCH.  Honza se představí jako sluha Jean v jednom z nejslavnějších děl švédského dramatika Augusta Strindberga Slečna Julie.

Moje postava je člověkem, který se vidí někde úplně jinde než jako sluha a byl by nejradši hrabětem. A tak celý život je tím sluhou, ale má tu vidinu, že se dostane na vrchol. A hodlá k tomu využít právě hraběnku,“ poodhaluje svou novou roli Jan Révai.

Na Jana Révaie se diváci mohou těšit při premiéře hry Slečna Julie ve čtvrtek 31. ledna 2019 v DIVADLE NA MANINÁCH. V příběhu vášně i nenávisti, okouzlení i rozčarování mu budou v režii Libora Vaculíka v ženských rolích sekundovat Lucia Jagerčíková jako Julie a Františka Stropnická coby Kristýna.

alt

Kromě očekávané premiéry hry Slečna Julie v Divadle Na Maninách, navíc Jan stále jezdí s Pavlem Liškou po celé republice na besedy v rámci Vandráků a je jich tolik, že by se snad mohli živit už jen vyprávěním. A i když mluví v podstatě stále o tom samém, baví to oba čím dál víc i proto, že tu báječnou cestu mohou zažívat zas a znovu stále dokola.

Pavel Liška a Jan Révai – herci a kamarádi podnikli nedávno dobrodružnou tříměsíční cestu na svých motorkách. Na jejich výpravě Střední Amerikou vznikal průběžně originální, ale především autentický projekt. Dokument, který točil režisér a kameraman Hynek Bernard. Z Panamy do Mexika cestovali na vlastní pěst, bez štábu, doprovodných vozidel, hotelů a mezinárodní kuchyně. Jen tři vandráci, Vagamundos (jak si začali říkat), s tím, co jejich motorky uvezou.

Na podzim jste mohli jejich dobrodružnou výpravu zhlédnout v osmi dílech na Prima COOL. Na cestě zažili řadu dobrodružství a nezapomenutelných zážitků. Jedním z nich byla návštěva u indiánů kmene Kuna, za nimiž se vydali na karibské ostrovy.

alt

Silné příběhy výjimečných žen. Pocta jejich na první pohled nenápadné, ale o to obdivuhodnější síle. Pocta jejich odvaze, vytrvalosti, s jakou se nejen v minulosti, ale vlastně do dnešních dní musejí potýkat, dokazovat své místo ve společnosti, ale často i v rámci rodiny a vztahů.

Divadlo Na Maninách se výběrem dramat, komedií, stand-upů i talk show zaměřuje právě na témata, ve kterých hraje žena významnou roli. Ať už jako hrdinky příběhu, nebo jeho autorky.

Aktualizováno Pondělí, 28 Leden 2019 07:03
 

Reklama

Banner