Jsou muži a ženy opravdu tak rozdílní? PDF Tisk Email
Pátek, 03 Prosinec 2010 10:03

 Muži a ženy jsou rozdílní, o tom není pochyb. Jedna věc je ale jistá – vlasy jsou důležité jak pro muže, tak pro ženy a každý den jim věnujeme pravidelnou péči. Head & Shoulders nám pomáhá vyřešit společný problém: lupy a vypadávání vlasů způsobené jejich lámavostí.


238507-original1-tcb63

Head & Shoulders uvádí na trh nové šampony, reflektující různé potřeby mužů a žen při péči o vlasy – Head & Shoulders Anti Hair Fall proti vypadávání vlasů pro muže a ženy. Jeho českými tvářemi se stali oblíbení herci a také životní partneři Saša Rašilov a Vanda Hybnerová. V rámci uvedení výrobku byl ve spolupráci se serverem www.stesti.cz proveden zajímavý průzkum mezi Čechy, jehož cílem bylo zjistit více o vztahu mezi muži a ženami a jakou roli v tom hrají krása a vlasy.

  Vanda Hybnerová, Saša Rašilov.

 

Saša Rašilov i Vanda Hybnerová shodně tvrdí, že muži a ženy jsou velmi odlišní a úspěšné soužití vyžaduje velikou dávku tolerance a respektování různých potřeb či typických vlastností opačného pohlaví. Oba si nový šampon velmi oblíbili a jsou rádi, že se mohli stát jeho tvářemi. „Head & Shoulders proti vypadávání vlasů pro ženy o moje vlasy skvěle pečuje. Jako herečka musím mít vlasy upravené každý den, což má na ně samozřejmě negativní dopad v podobě lámavosti a vypadávání. Tento šampon mi opravdu velice pomáhá,“ říká Vanda Hybnerová. „Na mé vlasy mají zase vliv naše občasné partnerské rozepře, bez kterých se asi žádné soužití neobejde,“ směje se Saša Rašilov. „Většina mužů začne postupem času ztrácet vlasy, a proto považuji za velice důležité tomu předcházet. Velmi důležitou roli určitě hraje správná péče. A to je důvod, proč jsem si oblíbil nový šampon Head & Shoulders proti vypadávání vlasů pro muže. Zbavil jsem se lupů a padání způsobené lámavostí je téměř minulost,“ říká o novince mezi šampony Rašilov.

Vanda Hybnerová, Saša Rašilov.

Head & Shoulders se také spojil se serverem www.stesti.cz, aby zjistil, co si lidé myslí o odlišnostech pohlaví a jak důležitou roli hrají upravené vlasy. Výzkumu se účastnilo celkem 1125 lidí ve věku 18 – 35 let (516 žen a 609 mužů). Hlavními tématy výzkumu byly partnerské vztahy, a co v nich lidé hledají. Průzkum zjistil, že kvůli nedostatku času většina respondentů využívá k novému seznámení internetové seznamky (34 % – muži i ženy odpovídali podobně, 37,2 % a 31 %). Druhým nejčastějším důvodem pro virtuální seznamování byly potíže s nalezením partnera jinou cestou a skutečnost, že pomocí serveru mohli o potenciálním partnerovi zjistit mnoho informací ještě před tím, než se s ním setkali.

Saša Rašilov.

Při setkání s novým potenciálním partnerem je pro většinu respondentů (57,5 %) důležité, aby daná osoba měla hezké vlasy, ale stejně významné jsou i další faktory. Muži i ženy v tomto odpovídali téměř shodně (57,4 % žen a 57,3 % mužů). Pro přibližně čtvrtinu žen (24,6 %) je podstatné, aby jejich nový potenciální partner byl na první schůzce dobře upravený, konkrétnímu stylu ale nevěnují pozornost. Muži odpověděli na stejnou otázku téměř stejně z jedné pětiny (19,9 %). Respondenti ocenili důležitost dobře upravených vlasů a viditelnou péči o ně jako třetí nejdůležitější kategorii při výběru nového partnera (12,2 % žen a 14,8 % mužů).

Mladí čeští muži označili za nejdůležitější na první schůzce následující: fyzický vzhled (29,7 %), oči (16,7 %), obličej (16,4 %), zatímco pro ženy byly nejdůležitější oči (23,3 %), fyzický vzhled (21,3 %) a obličej (13 %). Muži dávají přednost ženám s dlouhými vlasy (52,7 %), zatímco ženy preferují u mužů krátké vlasy (75,2 %). Nejžádanější barvou vlasů žen je černá, blond a hnědá, u mužů hnědá, černá a blond. Muži i ženy reagovali stejně na otázku, co považují za nejnevábnější jev na partnerových vlasech. Nejčastější společnou odpovědí byly nemyté a neupravené vlasy s lupy (78,7 % žen a 49,6 % mužů). Podle výsledků ženy až tolik netrápí vypadávání vlasů u mužů nebo jejich částečná plešatost – 69,8 % dam odpovědělo, že je to při výběru nového přítele nezajímá. Co se týče vypadávání vlasů, většina mužských respondentů uvedla, že zatím nemají vlastní zkušenost s vypadáváním vlasů (73,4 %), zatímco u žen bylo číslo nižší (52,3 %). Z těch respondentů, kteří mají zkušenosti s vypadáváním vlasů, 27,3 % odpovědělo, že se jim podařilo vypadávání zvládnout, zatímco 20,3 % svádí marný boj. V kategorii mužů se 18,9 % dotázaných nepodařilo vypadávání vlasů zastavit, oproti pouhým 7,7 % úspěšných.

Tým špičkových vlasových odborníků vyvinul hypotézu o mechanismech, jejichž základním prvkem je fenomén vypadávání vlasů kvůli lupům a lámavosti. Tvorba lupů je způsobena přítomností kvasinky Malassezia globosa, která způsobuje podráždění pokožky hlavy a jejím škrábáním pak sami přispíváme ke vzniku lupů. Podrážděná pokožka hlavy může vést k ohrožení kvality vlasů a škrábání dokáže poškodit vlasový stvol. Fyziologie pokožky hlavy a příčiny tvorby lupů jsou identické pro lidstvo jako celek, a to kdekoliv na světě, stejně pro muže i pro ženy. Značka Head & Shoulders vyvinula vysoce efektivní technologii pro boj s lupy v kombinaci s vynikající aktivní péčí o vlasy, která zaručí prvotřídní kvalitu pokožky a s tím spojenou kvalitu vlasů.

Head & Shoulders, přední výrobce vysoce účinných vlasových přípravků proti tvorbě lupů, chápe, že muži a ženy mají specifické potřeby, pokud jde o péči o vlasy a pokožku hlavy. Představuje proto kolekci šamponů proti vypadávání vlasů způsobenému jejich lámavostí, která pomáhá poskytovat různé výhody, po nichž muži a ženy touží.

Šampon Head & Shoulders proti vypadávání vlasů způsobenému lámavostí zajišťuje při pravidelném používání až o 95 % méně vypadaných vlasů v důsledku jejich lámavosti* a téměř 100 % vlasů a pokožky hlavy bez viditelných lupů. Nová limitovaná edice šamponu Head & Shoulders proti vypadávání vlasů způsobenému lámavostí pro muže a pro ženy je dostupná za maloobchodní ceny 74,90 Kč (200 ml) a 119 Kč (400 ml). Prodejní ceny se mohou lišit.

Aktualizováno Čtvrtek, 30 Prosinec 2010 09:10
 

Reklama

Banner