Veslování má novou naději pro olympijský Londýn: dvojskif žen. PDF Tisk Email
Středa, 25 Květen 2011 00:30

Daniela Nacházelová se vrátila k veslování poté, co se několik let věnovala podnikání. Někdejší úspěšná juniorská reprezentantka se spojila s Denisou Čvančarovou a spolu budou reprezentovat v kategorii dvojskif lehkých vah.

S řadou Aroma Sport až na olympiádu, rozhodly se veslařky Daniela a Denisa. Novou řadu Aroma Sport, pro profesionální i amatérské sportovce, kterou společnost Nobilis Tilia představila letos na jaře, využívají i profesionální sportovci. Společnost Nobilis Tilia se totiž stala partnerem veslařek Daniely Nacházelové a Denisy Čvančarové, které se nyní připravují na závody světového poháru v Mnichově a mají v úmyslu se kvalifikovat i na Olympijské hry v Londýně v roce 2012.

Daniela Nacházelová

„Začaly jsme spolu s Denisou netradiční přípravu založenou na komplexním přístupu k tréninku, která sklízí úspěchy. Nedávno jsme překonaly své osobní výkony na veslařském trenažéru, který je ukazatelem fyzické připravenosti. Jsme na úrovni nejlepších veslařek světa, které chceme porazit, ať už na mistrovstvích světa a Evropy, tak na příští olympiádě,“ říká Daniela Nacházelová. „Veškerou svoji sportovní přípravu hradím ze svých soukromých zdrojů a za podpory sponzorů, Denisa získala olympijské stipendium od Českého olympijského výboru, které jí umožňuje financovat přípravy na příští olympijské hry. Společnost Nobilis Tilia jsme oslovily s nabídkou spolupráce, protože její výrobky známe a máme jistotu, že se spojujeme se špičkovou kvalitou,“ vysvětluje Daniela Nacházelová.

Denisa Čvančarová

Komplexní přístup k tréninku podle Daniely zahrnuje nejen správnou výživu, dobře rozložené tréninkové aktivity a odpočinek, ale důležité je i to, s jakými podpůrnými pomůckami sportovec pracuje. „Zjednodušeně řečeno je to o tom, že když už přemýšlím nad tím, abych jedla kvalitní potraviny, logicky bych se měla starat i o to, jakou používám kosmetiku. Zkrátka abych měla jistotu, že jsem pro přípravu na každý závod udělala maximum ve všech směrech,“ říká Daniela Nacházelová a pokračuje: „Každý sportovec ví, že špičkový výkon není jen o hodinách strávených na tréninku. Moderní sportovci se neobejdou bez podpory, jako jsou masáže, různé podpůrné masti, krémy a další přípravky. Při tréninku využívám podle aktuálního počasí buď Ledový sprej nebo Hřejivý olej do chladného prostředí, po skončení tréninku pak na závěr zklidňující a ochranný gel Levantis a Uvolňující gel na svaly.“ Daniela oceňuje také příznivé účinky aromaterapeutické řady Aroma Sport na psychiku, protože při sportu a zejména na závodech je velmi důležitá vyrovnanost, koncentrace a klid. Na závodech Světového poháru v Mnichově, které budou od 27. do 29. května, bude mít Aroma Sport s Danielou a Denisou závodní premiéru

 

Přípravky řady Aroma Sport v·sobě snoubí tradiční účinné, prověřené léty používání vrcholovými sportovci, s pozitivními účinky éterických olejů na svalstvo, dýchací soustavu, krevní oběh i na pokožku. Směsi éterických olejů jsou cíleně zaměřené na povzbuzení, zlepšení koncentrace, vůle, sebevědomí i odolnosti a vytrvalosti. Nejsou žádnými dopingovými preparáty, přesto na své jemné úrovni pomohou výrazným způsobem k lepším výkonům a duševní pohodě, které je zejména při vrcholovém sportu pro výsledný výkon zásadní. „Jednotlivé produkty jsme testovali ve spolupráci s vrcholovými sportovci přímo v akcia připomínky od nich jsme zohledňovali už při jejich vývoji. Praktické testování měl na starosti sportovní masér Jiří Boubal a tým cyklistů v čele s Martinem Boubalem. Díky tomu máme jistotu, že výrobky splňují nejnáročnější požadavky špičkových sportovců a sportovních profesionálů,“ popisuje zrod kolekce Aroma Sport PaedDr. Zbyněk Šedivý.

Aroma Sport zahrnuje kompletní sadu péče o tělo, která zahrnuje jak přípravnou fázi před výkonem, následně během výkonu i po něm:

  1. Stimulace svalů – připravuje před fyzickým výkonem,vhodný jako startovní olej pro pohotovostní masáže před vysokou zátěží svalů, vhodné k zahřátí svalů a kloubů jako prevence před zraněním.
  1. Ledový sprej – účinné přírodní ochlazení, přírodní mentol a kafr mají dlouhotrvající chladivý efekt. Pomáhá odstranit lokální únavu, zchlazuje při přehřátí, osvěžuje.
  1. Respirant sprej na podporu dýchání, prohlubuje kapacitu dýchání a posiluje krevní oběh. Aplikuje se na hrudník na sportovní dres. Pomáhá udržet výkon při vytrvalostních sportech. 
  1. Sportkrém do vlhka a deště, krém s hořčičným olejem, pepřem a skořicí odpuzuje vlhkost a zabraňuje prochladnutí kloubů.
  1. Hřejivý olej do chladného prostředí, směs éterických olejů se zázvorem a černým pepřem udržuje svaly a klouby v teple. Vhodný do teplot v rozmezí od -5 do +10°C. Lze jej použít k pohotovostní masáži místo Stimulace svalů.
  1. Hřejivá mast do extrémního chladu,se zázvorem, kafrem a skořicí je vhodná pro extrémní podmínky s teplotami pod -5°C. Kostivalový extrakt chrání před pohmožděninami.
  1. Levantis zklidňující a ochranný gel, díky hojivým látkám (zinek, éterický olej z levandule) chrání pokožku před odřeninami a opruzením, vhodné pro sporty s vyšší zátěží sedací části (jezdectví, cyklistika, veslování apod.).
  1. Uvolňující gel na svaly – na svalstvo po fyzickém výkonu, s třezalkovým olejem a směsí éterických olejů, používá se na uvolnění svalů po sportovním nebo jiném náročném fyzickém výkonu, pomáhá při bolestech svalů, pohmožděninách a otocích. Lze použít i jako prevenci proti svalovým bolestem před rekreačně sportovní aktivitou.

 

Daniela Nacházelováod dětství vyrůstala ve veslařském prostředí. V šesti letech poprvé seděla v závodní lodi. Od deseti let začala pravidelně trénovat v pražském smíchovském klubu pod vedením svého otce a později zkušeného veslaře, Jaroslava Hellebranda. Daniela byla od začátku talentem českého veslování. Od sedmnácti let vyhrála sedmkrát Mistrovství ČR v lehkovážném skifu. Od šestnácti let byla pravidelně součástí české reprezentace. První mezinárodní úspěchy se dostavily ve dvaceti letech, kdy nečekaně získala třetí místo na světovém poháru. Následovalo stříbro a zlato z Mistrovství světa do 23 let, stipendium na univerzitě v USA a odklon od vrcholového sportu. Dlouhodobý nezájem českého veslování o veslování lehkých vah žen vedlo k tomu, že Daniela v roce 2006 přestala s vrcholovým sportem a začala pracovat v marketingu. V roce 2008 založila firmu zaměřenou na dovoz funkčních trenažérů. V roce 2010 Daniela začala se systematickou přípravou na olympijskou kvalifikaci. V současné době se připravuje s Denisou na první kolo světového poháru v Mnichově. Dlouhodobým cílem je úspěšná kvalifikace na OH 2012 a zisk medaile z OH 2016.

Přehled dosažených výsledků:

2011  1. místo – MČR Dlouhá trať na 6 km

2011  7:19,0 – osobní rekord na 2 km (Concept2)

2010  9. místo ME Brest

2009  Mistryně ČR – dvojskif lehkých vah

2006  Akademická vícemistryně světa

2005  5. místo SP Eton

2004  Mistryně světa do 23 let

2004  Akademická mistryně světa

2003  2. místo na Mistrovství světa do 23 let

2003  5. místo MS seniorů

2003  3. místo SP Lutzern

2003  3. místo SP Mnichov

2002  5. místo MS seniorů

2002  2. místo MS do 23 let

2002  3. místo SP Hazewinkel

2002  1. místo SP Mnichov

2001  7. místo MS do 23 let

2000  9. MS juniorů

1999 - 2005 Mistryně ČR skif lehkých vah žen

Denisa Čvančarová začínala s veslováním na Mělníku. Zpočátku ji vedl otec, aby v dorosteneckém věku přestoupila na Sportovní gymnázium v Pardubicích, kde ji připravoval ředitel gymnázia a zároveň trenér, Martin Kubrycht. Denisa pod jeho vedením získala několik velmi cenných výsledků, mezi které hlavně patří čtvrté místo na MS juniorů v čínském Pekingu a o dva roky později stříbrná medaile z juniorského mistrovství světa. V loňském roce Denisa startovala na mistrovství světa do 23 let, kde obsadila deváté místo. Na podzim 2010 byla Denisa vybrána olympijským výborem na projekt „Naděje pro olympiádu,“ kterým získala finanční prostředky na veslařskou přípravu. V Pardubicích se také věnovala atletice, převážně běhům na 4 kilometry. Denisa miluje běh ve Stromovce, plavání a tanec. Na začátku letošního května Denisa úspěšně odmaturovala na litoměřickém gymnáziu a chystá se na studium na Policejní akademii.

Přehled dosažených výsledků:

2011  4. místo – MČR Dlouhá trať na 6 km

2010  9. místo MS do 23 let

2010  7:13,4 – osobní rekord na 2 km (Concept2)
2009  2. místo MS juniorů
2009  sedminásobná mistryně ČR v jednom roce
2009   1. místo mezinárodní regata juniorů, Mnichov

2008  8. místo MS juniorů, Linz
2007  4. místo MS juniorů, Peking

Aktualizováno Středa, 25 Květen 2011 07:52
 

Reklama

Banner