VIP podpořili dětské domovy na pražském Hervis ½Maratonu! PDF Tisk Email
Pondělí, 02 Duben 2012 01:51

Tradičního pražského Hervis ½maratonu, který proběhl v sobotu 31. března 2012 v centru Prahy, se letos už podruhé zúčastnili zástupci dětských domovů z Kroměříže a Tišnova. Obě štafety odběhly celý závod a jejich patrony byli cvičitelka Hanka Kynychová a herec a moderátor Petr Vágner, který aktivně podporuje Hančiny charitativní projekty.

 

Oba dovedli své týmy do cíle, a to i přes dnešní velmi nepříznivé počasí. Na start je přišly podpořit známé osobnosti, aby jim dodaly kuráž před sportovním výkonem. Bez dětí, zato ve skvělé náladě, dorazila Monika Marešová, manželka moderátora Leoše Mareše. Nechyběla herečka Kristýna Janáčková, jenž pomohla kolegovi Petru Vágnerovi připnout startovní číslo, dorazili i hudební producent Zdeněk Style Hrubý a zpěvačka Klára Kolomazníková.

Ta se bohužel nemohla dlouho zdržet, neboť ve větrném počasí nemohla kvůli své malinké dcerce Vallerii nastydnout. Ve svém nabitém programu si udělala čas i Miss 2009 Iveta Lutovská, kterou večer čekala účast na vyhlášení nové Miss pro rok 2012. Iveta se do charitativních projektů zapojuje velmi ráda a na start s sebou vzala i manžela Ladislava.

Speciálně kvůli maratonu dorazil do Prahy i Muž roku 2009 Martin Zach, který ač je po nešťastné nehodě při skocích do vody na vozíčku, má ke sportu velmi blízko. Na startu se osobně pozdravil se šéfem tuzemské pobočky Hervis Luďkem Semrádem, který přišel oba štafetové týmy osobně povzbudit. Od Hervisu dostal každý běžec štafety za odměnu běžecký komplet + běžecké boty.

Za DD Kroměříž běžely závod v červeném týmu tři slečny Natálka Mikulová, Denisa Mikulová a Dominika Kulinová. Dívky se pravidelně věnují sportům a Hanka Kynychová, jejich patronka, která s nimi štafetu odběhla, je jejich velkým vzorem. Slečny zvládly štafetu v čase 2:16:15, poctivě běžely a příliš nestřídaly běh s chůzí. Petr Vágner celý závod rozbíhal pro svůj modrý tým DD Tišnov, který s ním sestavily Monika Jandíková, Andrea Kučerová a Lenka Hlavoňková - tety, které s dětmi pracují.

Původně nominovaní závodníci z řad dětí i paní ředitelka DD Tišnov PhDr. Hana Štrajtová totiž na poslední chvíli onemocněli. Monika dříve běhala závodně, Andrea také, a vždy si přála běžet maraton. A díky NF Hanky Kynychové se jí sen splnil a tatínek na ni byl velmi pyšný. Lenka běžela za paní ředitelku, a tak se musela snažit, aby neudělala ostudu. O skvělém výkonu svědčí i výsledný čas 2:01:47.

Herec a moderátor Petr Vágner běžel s domovem z Tišnova a pět kilometrů uběhl bez problémů a ve velmi dobrém čase. "Dokonce jsem některé závodníky, kteří vypadali na profíky, předběhl. Z toho jsem měl opravdu velkou radost." Petr také našel - na rozdíl od jiných štafet – svoji následovnici na předávce bez problémů. "Bylo tam pár lidí, kteří přiběhli na předávku a marně hledali toho, komu měli kolík předat... My jsme byli v pohodě!"Petr Vágner pravidelně sportuje už několik let a věnuje se hlavně kick boxu a thai boxu, kde jsou tréninky velmi náročné. Doplňkově také běhá, takže pro něj čtvrtina půlmaratonu nebyl problém. - modrá - Petrova štafeta: - Petr + DD Tišnov (tento dětský domov se stal Skokanem roku 2011 v projektu Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou, celkově získal druhé místo, v projektu je třetí rok). 

Hanka běžela závod podruhé. Vloni, kdy bylo mnohem hezčí počasí, si závod více užila. Letos, kdy vybíhala po poslední předávce štafety, byla úplně zmrzlá. Medaile na krku jí pak ale opět dodala energii. Hanka na trati i na startu potkala spoustu klientů, a dokonce i kolegyni z fitka. Hanka má maraton ráda, protože má pocit, že Praha patří jí a moc si to užívá. Je moc ráda, že Hervis podporuje její charitativní projekt Hejbejte se a zpívejte a také Nadační fond Hanky Kynychové, dopřává dětem z DD možnost využívat profi sportovní podmínky - zdarma účast na akcích jako je Hervis 1/2 maraton nebo dětem dodává sportovní a taneční oblečení na finálové závody Hejbejte se a zpívejte (zpravidla kategorie Hip Hop - dodává značkové oděvy). - červená - Hančina štafeta: 2:16:15 - Hanka + DD Kroměříž (v roce 2011 zlatá medaile v kategorii Zumba, medaile v kat. Aerobik, MTV Dance a Muzikál, v projektu je pátý rok) Firma Hervis již šestý rok podporuje charitativní projekt Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou, který se věnuje volnočasovým aktivitám dětí v dětských domovech.

Díky Hervisu tak mají děti možnost účastnit se nejen dětských dnů, sportovních akcí, ale také takových velkých a finančně náročných akcí jako je Hervis 1/2marathon Praha zcela zdarma (jen startovné za čtyřčlenný tým například činí 6 500 Kč). Hervis je také jedním z hlavních dodavatelů sportovních oděvů a závodních kompletů pro děti z dětských domovů, které se účastní akcí v rámci aktivit Nadačního fondu Hanky Kynychové.

Zdroj fotografií: archiv NF Hanky Kynychové

Aktualizováno Pondělí, 02 Duben 2012 10:42
 

Reklama

Banner