V Mánesu v projektu Play: uživatelsky ovládané on-line kamery PDF Tisk Email
Úterý, 04 Leden 2011 20:45


playin2

Interaktivní projekt Play, který zaplnil skoro všechny prostory Výstavní sině Mánes v Praze, nabízí návštěvníkům unikátní možnost pohybovat se po expozici, sledovat atmosféru, aktuální dění, stát se jeho aktivním účastníkem a zkrátka hrát si.

Tohle kouzlo umožňuje internetová nadstavba Playin.  V hlavní části Mánesu, kde pod rukama návštěvníků výstavy vyrůstá  Krystalíza – kolektivní krajina představ, je rozmístěno pět uživatelsky ovládaných on-line kamer.

„Kamerový systém použitý v Mánesu v rámci projektu PLAY je první možností v České republice, kdy lidé mohou ovládat kamery v prostoru výstavy ze svého počítače, ať už jsou kdekoliv,"vysvětlil Radek Novotný ze společnosti Mediawork, jednoho z realizátorů technické stránky projektu.

11

K dispozici mají pět videokamer, kterými lze jednoduše, pomocí šipek nebo přes klávesnici, pohybovat vlevo, vpravo, nahoru, dolu - plus kombinace -  a dokonce použít i zoom vpřed a vzad. Navíc, jedna z kamer je ve vysokém rozlišení HD. Divák - kameraman si tak může hravým, interaktivním způsobem prohlédnout sebemenší detaily z výstavy, kdykoliv sledovat její každodenní proměnu,“ dodal Radek Novotný .

Playin rozvíjí klíčový element výstavy – interaktivitu. Nejen počítačoví nadšenci určitě ocení možnost vyzkoušet si novou technologii s velkou budoucností. Aby se diváci o kamery „nehádali“, je připravena fronta čekajících, jednotlivé záběry mohou registrovaní uživatelé také hodnotit a tak se vlastně vzájemně motivovat ke stále lepším a lepším záběrům...

Na základě reakcí se vlastnosti microsite mění, rozrůstají, takže společná hra propojí návštěvníky výstavy, internetové uživatele i tvůrce výstavy a internetové platformy.

44

Nevšední expozice Play je novým pokračováním celosvětově úspěšného projektu Orbis pictus aneb…, které výstavně opět koncipuje Petr NiklPlay v Niklově podání je nekončící hrou, a právě Playin je toho důkazem.

Poprvé je součástí projektu také mezinárodní festival Play hudebními i divadelními vystoupeními a filmovými projekcemi a řada hravých workshopů a seminářů.


 

Reklama

Banner