Ochutnejte jubilejní prezidentské sekty a tichá vína vytvořená k příležitosti výročí 100 let ČSR PDF Tisk Email
Sobota, 17 Listopad 2018 21:43

alt

Rok 2018 je pro náš národ významným rokem, v němž se potkává hned několik význačných výročí českého státu. V „osmičkovém roce“ je tím NEJ jubileem 100 let od založení samostatného Československa. Právě toto výročí inspirovalo čejkovické vinaře k přípravě zcela nové unikátní řady šumivých a tichých vín, kterou nazvali TGM. Jak název napovídá, jedná se o víno, jež vzniklo k poctě Tomáše Garrigua Masaryka. Čejkovice, kde náš první prezident vyrůstal, považoval za svůj domov: „Můj vlastní domov – to byly Čejkovice.“

 

alt

„V letech 1856–1862 prožil T. G. Masaryk v Čejkovicích nejdelší a nejšťastnější část svého dětství,
ke které se často a rád později vracel ve svých vzpomínkách, zmiňuje Karel Čapek ve svých Hovorech s T.G.M. Nejen oslava samotného výročí, ale především ten vřelý vztah pana prezidenta k Čejkovicím byl pro nás nesmírně podnětný ke vzniku nové řady vín,“
uvedl generální ředitel Templářských sklepů Čejkovice Ing. Pavel Pastorek.

alt

Sekty řady TGM ocení skuteční znalci a milovníci šumivých vín. Jsou vyrobeny v limitovaných sériích z ucelených odrůdových partií klasickou metodou kvašením v láhvi. V temných templářských sklepích sekty zrají po dobu jednoho roku. Zákazníci si mohou zakoupit sekty kategorie BRUTDEMI SECROSÉ DEMI SEC.

alt

Tichá vína řady TGM jsou připravena ve dvou kategoriích. Vyšší kategorii zastupují jakostní vína s přívlastkem. Pro tuto kategorii byly hrozny vybrány z nejkvalitnějších partií jednotlivých odrůd a zpracovány pomocí nejmodernějších technologií. V této řadě jsou v nabídce odrůdy Rulandské šedé, Sauvignon, Tramín, Solaris, HIBERNAL Frankovka.

alt

Celou řadu doplňují jakostní odrůdová vína MUŠKÁT MORAVSKÝ, RYZLINK RÝNSKÝ,CHARDONNAY, ZWEIGELTREBE ROSÉ, FRANKOVKA a RULANDSKÉ MODRÉ, která si jistě svou oblibu získají nejen díky vysoké kvalitě, ale také pro svou originální adjustáž.

Vychutnejte si jubilejní vína z Čejkovic - obce s historií a tradicí. Jak říkal sám T. G. Masaryk, s obcí spojenou ve všech dějinných etapách s českomoravskou svébytností. Stejně tak unikátní jsou i sekty a vína TGM.

alt
Aktualizováno Neděle, 25 Listopad 2018 14:16
 

Reklama

Banner