Moderní „růžovka“ od Ludwiga překvapí jemným perlením PDF Tisk Email
Neděle, 22 Duben 2018 17:57

alt

Moravské vinařství Ludwig, sídlící v srdci Modrých hor, přichází s řadou novinek určených všem milovníkům vín. Jednu z nich představuje netradiční „růžovka“, zařazená do nové řady Fresh. Díky inovativní technologii potěší příjemně svěží chutí s jemným perlením. Ideální pití na jaro a léto.

 

alt

„Víno je před naplněním do láhve lehce nasyceno oxidem uhličitým. Jemné bublinky vás polechtají na jazyku, zvýrazní šťavnatost, aromatiku a svěžest tohoto mladého vína a navádějí k dalšímu doušku. Zároveň díky přítomnosti oxidu uhličitého můžeme snížit množství siřičitanů,“ vysvětluje přípravu novinky marketingová ředitelka vinařství Ludwig Liana Hrabálková s tím, že tato metoda je rozšířená a oblíbená hlavně v Rakousku. Víno je připravené z odrůdy Merlot a má 12 procent alkoholu.

Vyhledávanými stálicemi v kolekci vín bořetického vinařství jsou již tradičně vína VOC, tedy vína typická pro danou oblast. V současné nabídce třeba Frankovka z VOC Modré hory či mimořádně vydařené André z nově založeného VOC Kraví Hora, v obou případech vína ročníku 2016. Právě VOC Kraví Hora stojí za pozornost, neboť je nejmenším VOC v Česku. „Toto VOC zahrnuje jedinou obec, jedinou viniční trať a jedinou odrůdu, tedy zmíněné André. Na zákazníky čeká jedinečné víno, které je plné a robustní a potěší chutí připomínající višně v čokoládě,“ popisuje další novinku sklepmistr Marek Grbavčic. O výjimečnosti vína svědčí i to, že bylo vyrobeno pouze tisíc lahví.

alt

Dalším vínem, které stojí za pozornost, je Hibernal – výběr z bobulí ročníku 2017, podle Hrabálkové nejlepší víno od Ludwiga v posledních třech letech. „Díky přezrálým hroznům vzniklo extrémně aromatické víno s plným tělem, příjemným zbytkovým cukrem a přiměřeně vysokým obsahem alkoholu. Víno jsme počátkem března nalahvovali a necháme jej alespoň do podzimu zrát v lahvích, které budou mít výraznou dřevěnou etiketu,“ popisuje klenot vinařství Ludwig Liana Hrabálková. Víno s výraznou vůní a nezapomenutelnou chutí má 13,5 procent alkoholu a 17 gramů zbytkového cukru.

Ludwig Fresh Merlot rosé
Víno je lehce nasyceno oxidem uhličitým. Jemné bublinky oxidu uhličitého vás polechtají na jazyku, zvýrazní šťavnatost, aromatiku a svěžest tohoto mladého vína a navádějí k dalšímu doušku. Zároveň přítomnost oxidu uhličitého snižuje potřebu použití siřičitanů .
12,0 %obj., cukr 11,2 g/L, kyseliny 6,7 g/L
(Ahold,Kaufland ) cca 109,- až 119,- Kč

alt

Ludwig Modré Hory Veltlínské zelené 2017
Jakostní víno s přívlastkem pozdní sběr, polosuché
Podoblast velkopavlovická, obce Němčičky a Kobylí
po přivonění potěší příjemnou vůní po letních jablkách, pražených mandlích. Chuť je hořkomandlová s nižší kyselinkou příchutí po zahradním ovoci. Oceníte i jemnou kořenitost a minerálnost v dochuti. Je vhodný pro denní stolování. Lze je kombinovat se širší škálou pokrmů. Mladá jsou vhodná ke studeným masům, omáčkám a slaným předkrmům.
12,0% obj., cukr 9,7 g/L, kyseliny 5,7 g/L
(Ahold , TESCO , Makro )cca 180,- až 190,- Kč

Ludwig XX. Rulandské šedé 2017
Jakostní víno s přívlastkem pozdní sběr, polosuché
Podoblast mikulovská, obec Bavory, trať Pod Pálavou
Plné víno zlatožluté barvy, hebce sametové. Vůně připomínající kůrku chleba, chuť jemně po medu a pomerančích. Doporučujeme k teplé šunce nebo krémové rybí polévce.
12,5%obj., cukr 6,5g/L, kyseliny 5,6 g/L
(Ahold , TESCO , Billa, Makro )cca 180,- až 190,- Kč

alt

Ludwig XX. Frankovka / André 2017

Jakostní víno s přívlastkem pozdní sběr, polosuché
Podoblast velkopavlovická, obce Bořetice a Němčičky
Víno barvy červeného grapefruitu. V chuti příjemná lehkost a svěžest. Nevtíravé, otevírající se aroma čerstvých jahod slibuje příjemné pití. V cuvée se snoubí ovocnost Frankovky a plnost André. Víno je ideální pro osvěžení v horkých letních dnech a večerech. Výborně se hodí ke grilovanému lososovi nebo k ovocnému salátu.
12,0% obj., cukr 6,1 g/L, kyseliny 5,3 g/L
(Ahold , Billa, Kaufland ) cca 180,- až 190,- Kč

Frankovka 2016
Víno originální certifikace Modré Hory, suché
Oblast Morava, podoblast velkopavlovická, obec Němčičky
Modrohorská Frankovka, typická pro tuto oblast, rubínově červená barva, chuť harmonická, nazrálá, plná s výraznou tříslovinou. Chuť po vařených višní přechází až do tónů griotky.
Hodí se skvěle k pečené zvěřině nebo uzeným rybám.
Vychutnejte jednu z 1000 vyrobených lahví.
12,0 % obj., cukr 0,7 g/L, kyseliny 4,6 g/L
( Globus , Makro , Kaufland ) , cena cca 170,-

alt
André 2016

Víno originální certifikace Kraví Hora, suché
Víno z nejmenšího VOC z hlediska počtu členů ale i vzhledem k jediné povolené trati a jediné odrůdě, z trati Kraví Hora, z obce Bořetice ve velkopavlovické podoblasti.
Jedinečné André – plné, robustní, téměř fialovočerné, vůně a chuť výrazná, připomínající višně v čokoládě, s výraznější tříslovinou.
Vychutnejte jednu z 1000 vyrobených lahví.
13,0 % obj., cukr 1,4 g/L, kyseliny 5,2 g/L
( Globus , Makro, Kaufland ), cena cca 170,-

Ludwig Hibernal výběr z bobulí 2017
Podoblast mikulovská, obec Mikulov, trať Pod Svatým kopečkem I.
Vysoce extraktivní víno vyrobené z přezrálých hroznů. Vyšší obsah alkoholu je zakulacen zbytkovým cukrem, vůně a chuť výrazná, květinovo-ovocná.
Vychutnejte jednu z 3860 vyrobených lahví.
13,5 % obj., cukr 16,8 g/L, kyseliny 6,8 g/L
( Billa ), cena cca 220,-

www.vinnesklepy.cz

Aktualizováno Neděle, 22 Duben 2018 18:15
 

Reklama

Banner