Kulinářský zážitek v plzeňské restauraci Rango PDF Tisk Email
Sobota, 27 Říjen 2018 19:58

alt

Restaurace Rango se nachází na adrese Pražská 10 v útulném prostředí budovy, která je součástí historického centra Plzně. Nechte se okouzlit interiérem, který Vás provede bell epoque, toskánskem a konečně atmosférou 16. století, ve kterém byl dům postaven a ještě pořád v nádherných sklepních klenbách stojí studna jako svědek dávné minulosti.

Jedním s unikátů této restaurace je zachovalá  a veřejnosti přístupná historická mikve. Mikve je židovská rituální lázeň, která je tvořena nádrží s přírodní vodou a slouží k rituálnímu očištění osob nebo předmětů, voda by měla protékat. Mikve by měla pojmout nejméně 762 litrů vody a měla by být dost hluboká, aby umožnila dospělému úplné ponoření.

Restaurace je zaměřena speciality italské a středozemní kuchyně, nabízí výborné předkrmy, domácí polévky, lehké saláty, pizzu z domácí pece, pravé italské risotto a těstoviny, speciality z lávového grilu, čerstvé ryby a mořské plody.

My jsme ochutnali jako předkrm ANTIPASTO PICCANTE DI GAMBERI ZENZERO E CAROTA, což jsou pikantní krevety s čerstvým zázvorem a karotkou, ochucené mandarinkovou šťávou, podávané s domácím grilovaným chlebem a TARTARE DI MANZO, zde míchaný hovězí tatarák na „francouzský způsob“ s kapkou koňaku, podávaný s domácím grilovaným chlebem.

alt

Jako hlavní jídlo jsme zvolili CALAMARI ALLA GRIGLIA - grilované čerstvé kalamáry podávané na lístcích rukoly, dochucené olivovým olejem a TAGLIATA DI MANZO CON RUCOLA, GRANA E OLIO DI TARTUFO, na tenké plátky hovězí svíčkové připravované na lávovém grilu dochucené olejem z bílých lanýžů, podávané na lůžku z rukoly sypané hoblinkami parmezánu.

Jako dezert jsme ochutnali ARANCIONE PANNA COTTA CON CREMA DI CHOCOLATTA, což je pomerančová panna cotta s krémem z hořké čokolády 70% a ČOKOLÁDOVÉ SUFFLÉ - čokoládové sufflé s vanilkovou zmrzlinou a malinami.

K dezertům nám servírovali víno od J. Stávka, Solera 99, fortifikované víno, (Morava), sladké, byl to opravdu skvělý výběr.

Každý den je pro hosty připravené denní menu, vždy je na výběr ze tří hlavních jídel, polévky a originálního tipu šéfkuchaře.  V restauraci se podávají středomořské speciality a kvalitní česká a zahraniční vína.

alt

K vynikajícím specialitám italské a středozemní kuchyně doporučujeme vína ze zahraniční i domácí nabídky.

Rodinný Hotel Rango se nachází v historické budově, která stojí 20 metrů od hlavního náměstí v Plzni. Ubytování v hotelu Rango je vhodné nejen pro turisty, ale také pro hosty, kteří navštěvují Plzeň pracovně. Hotel Rango má k dispozici 12 pokojů poskytujících příjemný komfort. Pokoje jsou vybaveny koupelnou se sprchou a WC, k dalšímu vybavení náleží vysoušeč vlasů, TV/SAT, telefon s přímou volbou, WIFI a parkoviště.

Hotel Plzeň Rango

Hotel Rango je dobrým výchozím bodem při návštěvě pivovarnického muzea, katedrály svatého Bartoloměje, velké synagogy nebo historické sítě podzemních tunelů. Poblíž najdete také fotbalový stadion klubu FC Viktoria Plzeň.

Více informací naleznete na www.rango.cz.

alt

Pokud si v Plzni chcete dít skleničku a jedete třeba z Prahy, za redakci doporučujeme Flixbus. FlixBus začal nabízet pravidelná spojení mezi Plzní a Prahou, jakmile vstoupil na český trh vnitrostátní dopravy. Zelené autobusy staví v Plzni na Centrálním autobusovém nádraží a u Divadla Alfa, v Praze pak na zastávkách Zličín a Florenc. Mezi Prahou a Plzní je cestování autobusem výhodné po všech stránkách. Spousta pravidelných cestujících využívá čas strávený na cestě díky kvalitnímu Wi-Fi připojení k práci. Polohovatelné sedačky s dostatkem místa pro nohy pak zaručují nadstandardní cestovatelský komfort. Jízdenku si mohou zákazníci zakoupit už od 49 Kč.

alt

www.flixbus.cz

Aktualizováno Neděle, 04 Listopad 2018 10:06
 

Reklama

Banner