Jiří Krampol slavnostně otevřel pivovar Vojanův Dvůr PDF Tisk Email
Úterý, 24 Červenec 2018 05:31

alt

19.července slavnostně proběhlo otevření pivovaru a restaurace na Malé Straně. Hlavní hvězdou byl herec a moderátor Jiří Krampol, který dorazil se svou manželkou Hanou. Pohodovou letní akci si nenechal ujít ani muzikálový zpěvák Radim Flander se svou přítelkyní.

 

Slavnostní zahájení proběhlo ve 14.00 hodin, hosty uvítal welcome drink v podobě tradiční becherovky. Hned poté si mohli hosté prohlédnout celou provozovnu a pivovar, kde se mohli zúčastnit řízené degustace pivních speciálů, kterou nás provedl sládek Robert Maňák. V restauraci Vojanova Dvora byl připraven tradiční raut, kde nechyběla kačena se dvěma druhy zelí, vepřové řízky a další delikatesy tradiční české kuchyně, vše pod taktovkou šéfkuchaře Martina Procházky.

V rozkvetlé zahradě Vojanova Dvora se grilovalo selátko, to vše za doprovodu country skupiny Sebranka. Se kterou si s chutí zazpávala Hana Krampolová.

„Moc si přeju, aby Hanička přišla díky práci na jiné myšlenky. Teď věřím, že se vše povede, protože vidím, že ji to baví,“ řekl Jiří poté, co slyšel manželku s nimi zpívat.

Ve starobylé malostranské restauraci z počátku 18. století pak herec natočil symbolické první pivo. Jde o 462. pivovar v Čechách a zároveň jediný na Malé Straně.

První písemná zmínka o objektu Vojanova Dvoras pochází z roku 1249, kdy byl sídlem Pražského biskupa. Na počátku 19. století přechází do majetku šlechtického rodu Windischgrätz a užíval se také jako císařská konírna kde byl ustájen kůň ARDO II. Jehož si sochař Jan Myslbek vybral jako model pro jezdeckou sochu Sv. Václava v horní části Václavského náměstí. Po převodu do majetku státu je objekt přejmenován po slavném herci a řediteli národního divadla panu Eduardu Vojanovi.

alt

Útulná restaurace "Formanka" disponuje šesti kohoutovým výčepním zařízením, kde Vám nabídnou více druhů domácího piva. Můžete si pochutnat na specialitách České i zahraniční kuchyně, které Vám připraví šéfkuchař Martin Procházka se svým týmem. V restauraci Vojanův Dvůr je možné pořádat soukromé akce pro které nám slouží "Konírna", která disponuje kapacitou 70 míst k sezení. Restaurace se také pyšní svou letní zahradou, která pojme až 140 míst k sezení, kde Vám rádi zpříjemní horké letní dny letní nabídkou z grilu, chlazeným tankovým pivem či osvěžujícím nápojem.

Takže pivovar Vojanův dvůr je plně v provozu a sklep je plný pivních speciálů, které pro Vás uvařil sládek Robert Maňák. Speciály jsou již na čepu! Dej bůh štěstí...

www.vojanuvdvur.cz


Aktualizováno Úterý, 24 Červenec 2018 05:58
 

Reklama

Banner