Cukrárna Saint Tropez - elegantní prostředí s francouzským šarmem PDF Tisk Email
Sobota, 30 Prosinec 2017 19:19

alt

Kouzlo první republiky naleznete v cukrárně Saint Tropez. Cukrárna Saint Tropez, kterou najdeme v paláci U Nováků (Vodičkova 30), byla otevřena koncem března 2009 a navazuje na více jak 80letou cukrářskou tradici. Tuto tradici započal Vilém Nosál, dědeček spolumajitele cukrárny Jiřího Nosála.

 

Ten se cukrářskému řemeslu věnoval již od svých 16 let a ve 30. letech 20. století byl váženým mistrem cukrářem a majitelem cukrárny v Chocni. Proslavil se mimo jiné i pověstným nákypem, který si zamiloval T.G. Masaryk.

Francouzskou tradici podporovali v pasáži U Nováků manželé Musso, kteří dlouhá léta vlastnili cukrárnu ve Francii. Rozhodli se ale odejít a přinést francouzské cukrářské umění do české metropole. Spojením těchto dvou rodin vznikl úžasně se doplňující česko-francouzský koncept cukrárny.

Ostrůvek nefalšované francouzské cukrařiny a pekařiny v podání manželů Nosálových. Importované suroviny i receptury, vedle křehkých macarons tu ale seženete i obyčejný větrník.

Tradiční české a francouzské zákusky jsou vyráběny podle poctivých stoletých receptů. Kromě úžasných dortů je cukrárna proslulá i svými čokoládovými výrobky. Díky partnerství s nejlepším producentem čokolády na světě, společností Varlhona, jsou čokoládové pochoutky z produkce cukrárny opravdovým čokoládovým nebem.

Výrobna je od obchodu oddělena pouze sklem, aby mohli cukrářské umění návštěvníci sledovat v přímém přenosu. Velké oblibě se těší i pravidelné cukrářské kurzy pro veřejnost. Zkusit si mohou např. upéct originální francouzské makronky nebo vyrobit čokoládové pralinky.

V roce 2012 cukrárna obdržela titul absolutní vítěz v kategorii cukrárna roku 2012.

Kdo je Lukáš Otys

Lukáš je mladý úspěšný podnikatel. Spolumajitel cukrárny. K cukrářství a rodinám Nosálovým a Mussovým ho přivedla láska k sladkému, chuť podnikat a přispět k rozvoji cukrářství.

Cukrářské řemeslo a jeho vývoj - v hlavní roli první republika

  • začátky cukrářství v Čechách - 19. stol. pěstování a zpracování cukrové řepy, od konce 19. stol. více než 400 cukrovarů, české cukrovarnictví jedno z nejlepších v Evropě
  • první Orion čokoláda byla vyrobena už v roce 1914
  • 1918 a zlatá dvacátá léta - poválečná euforie ze samostatnosti nebyla tak růžová, jak se na první pohled mohlo zdát
  • cukrárny navštěvovala zpočátku hlavně vyšší vrstva
  • ke změně situace došlo až v průběhu 20. let, rozmáhaly se nedělení procházky zakončené posezením v cukrárně a lidé si kupovali cukrovinky s sebou na sváteční stůl, jíst na ulici bylo neslušné
  • Vilém Nosál - prvorepubliková tradice, úspěšný cukrář, proslavil se dezertem, který připravoval pro T. G. Masaryka
  • Znárodnění a období socialismu - období začínající rokem 1948 a trvající až do roku 1989. Pro všechny výrobce byly platné jednotné receptury a normy jakosti. Chyběla konkurence a došlo k významnému úpadku cukrářského řemesla
  • Kavárna vs cukrárna dva rozdílné světy, které si v minulosti konkurovaly. Kavárníci měli jistou výhodu. Mohli podávat nápoje, ale současně i drobné pochutiny. Cukráři byli naopak ve velké nevýhodě, protože mohli pouze prodávat své výrobky.
  • Opětovný rozvoj cukrářství po roce 1989 - často se navazuje na mistry první poloviny 20. století a zásadní je i vstup zahraničních profesionálů do oboru. V cukrárnách dnes můžeme vidět hlavně starší návštěvníky nebo maminky s dětmi. Posezení v cukrárně je nahrazeno tzv. dorty do krabičky.

Tip redakce: Masarykův pohár

Pověstný nákyp pojmenovaný po T. G. Masarykovi. Skládá se z lehkého piškotového korpusu, ananasu a žloutkového krému. To vše je pokryté bílkovým sněhem nebo šlehačkou.

Aktualizováno Sobota, 30 Prosinec 2017 19:46
 

Reklama

Banner