Festival Gastronomico 2011 – Festival pro všechny vaše smysly. PDF Tisk Email
Úterý, 20 Září 2011 19:49

Od 23. září do 5. října 2011 se v Praze koná Festival Gastronomico 2011 www.festivalgastronomico.cz. Pražané i návštěvníci metropole se mohou v těchto dnech nechat vtáhnout atmosférou zemí Latinské Ameriky a Španělska a poznávat nejen kulturu a temperament těchto částí světa, ale hlavně si vychutnávat exotické pokrmy připravené z autentických surovin.

 

 

Festival Gastronomico 2011 pořádají společnosti Acentos de Praga a Alakarte a je rozdělen na dvě části  - „El Festival“ a „Semanas Gastronomicas“. Slavnostní zahájení s názvem El Festival proběhne v pátek 23. září a v sobotu 24. září na Občanské plovárně (U Plovárny 8, Praha 1), kde je připravena nejen ochutnávka autentických pokrmů ze Španělska, Argentiny, Chile, Peru a dalších zemí Latinské Ameriky, ale i bohatý doprovodný program v podobě kurzů vaření, lekcí tance nebo barmanské show a možnosti nákupu exotických produktů s sebou domů. Program bude ve večerních hodinách v pátek, v sobotu i v neděli završený party v latinskoamerických rytmech.

Od neděle 25. září začínají Semanas Gastronomicas, kdy se festival přesouvá do vybraných pražských restaurací, jejichž špičkoví šéfkuchaři budou až do 5. října servírovat speciální festivalová menu.

„Latinskoamerická a španělská kuchyně je barevná, plná exotických chutí i vůní, nechybí jí osobitost ani temperament a naším cílem bylo přenést tuto její specifickou atmosféru do České republiky“, říká Fernando Davila, ředitel společnosti Acentos de Praga a jeden z tvůrců projektu. „A věřím, že se nám to povede, i díky tomu, že jsme pozvali špičkové šéfkuchaře ze Španělska, kteří na festivalu připraví pokrmy, které nejsou v Praze běžně k ochutnání,“ dodává.  Nejen v jednotlivých zemích, ale i v regionech, ať už ve Španělsku či státech Latinské Ameriky, nalezneme celou řadu specialit. Ve Španělsku patří mezi typické pokrmy plněné masové taštičky empanadas či paella s mořskými plody, zatímco v Mexiku jsou základem mnoha pokrmů kukuřičné placky zvané tortillas. Neopomenutelnou surovinou jsou také různé druhy steaků z jihoamerických býků.

Návštěvníci festivalu mají možnost tyto i jiné exotické pokrmy ochutnávat ve festivalových restauracích Las Adelitas, El Arriero, El Centro, Hacienda Mexicana, La Bodega Campo a Amade Restaurant, které sestavily svá menu. „Šéfkuchaři jednotlivých restaurací připravují svá menu podle originálních receptur, a tak věřím, že si každý z návštěvníků odnese jedinečný chuťový zážitek,“ říká Pavel Suchánek ze společnosti Alakarte a spoluautor festivalu.

Vstupenky na festival je možné zakoupit již nyní a to v předprodejní síti Ticketstream nebo na www.ticketstream.cz.   Vstupenku na El Festival lze na oba dny koupit v předprodeji za cenu 95 Kč, na místě za 120Kč.  Za cenu 270 Kč je vstupenka na Semanas Gastronomicas, která slouží jako voucher na jedno libovolné festivalové menu v některé ze zúčastněných restaurací.  Všechna festivalová menu návštěvníci naleznou na webu www.alakarte.cz/gastronomico, kde je po zakoupení vstupenky nutné provést rezervaci stolu ve vybrané restauraci. Vstupenka je bez rezervace neplatná.

Acentos de Praga

Acentos de Praga www.acentos.cz je webový portál pro španělskou komunitu žijící v Praze i pro ty, kteří ji navštěvují a v neposlední řadě take pro Čechy zajímající o jazyk a kulturu Španělska a Latinské Ameriky. Webová stránka je dostupná v českém a španělském jazyce.

Alakarte

Alakarte www.alakarte.cz je online služba pro rezervaci stolu do vybraných restaurací v ČR. Snažíme se spojit chutě našich zákazníků s nabídkami v restauracích. Členství je zdarma a přináší s sebou celou řadu výhod a bonusů.

Aktualizováno Neděle, 02 Říjen 2011 20:00
 

Reklama

Banner