Čeští kuchaři budou v JAR bojovat proti hladu PDF Tisk Email
Neděle, 14 Srpen 2011 19:07

ipl2edb7d_jar_robben_island_bmp

Tým českých kuchařů dnes vyráží na Cestu proti hladu. Tato charitativní akce se koná už potřetí a tentokrát se uskuteční v Jihoafrické republice. Nejlepší kuchaři ze čtyřiceti zemí světa budou vařit národní speciality a nabídnou je jednak dětem z chudinských čtvrtí i hostům v luxusních restauracích.

Pomoc hladovým je hlavním cílem této charitativní akce. Peníze získané za prodej jídel v luxusních restauracích půjdou na speciální konto, ze kterého by měla jít pomoc všem dětem, které ji potřebují.

Parta elitních českých kuchařů vyráží do Jihoafrické republiky 21. srpna. V JAR se až do 30. srpna totiž koná 3. ročník akce cesta proti hladu. A na tuto akci se sjede 250 kuchařů z celého světa. Svůj tým tam bude mít i Česká republiky. 4 kuchaři, jeden vedoucí a 3 členové doprovodu vysílá Československý svaz kuchařů.

„Cílem celé akce je vybrat co nejvíce peněz na podporu boje proti hladu a chudobě v Africe. Každý ten tam totiž usíná s prázdným žaludkem dva a půl milionu dětí,“ uvedl Miroslav Kupec, ředitel Světové asociace kuchařských spolků pro střední Evropu (WACS).

Jihoafrická akce tedy jednak směřuje k charitě, ale i k podpoře národních kuchyní. Jednotlivé týmy budou cestovat napříč celou Jihoafrickou republikou. Budou vařit v restauracích, na festivalech, slavnostech. Pořadatelé si jsou vědomi výborné úrovně české výpravy, proto čtyři dny za sebou budu naši vařit pro vybrané celebrity, které významně podporují charitativní akci.

 

Reklama

Banner