Značky kvalitních potravin na veletrhu FOR GASTRO & HOTEL 2018 PDF Tisk Email
Středa, 03 Říjen 2018 07:53

alt

Od zítřka 4. října do neděle 7. října se v Praze koná veletrh FOR GASTRO & HOTEL 2018, který potěší zejména příznivce kulinářských specialit, aktuálních trendů v gastronomii i zajímavých soutěží. Akce jako stvořená pro kvalitní potraviny, které samozřejmě nebudou chybět. Představí se 12 výrobců oceněných značkou Regionální potravina i Klasa a nabídnou to nejlepší ze své produkce.

 

FOR GASTRO & HOTEL 2018 se koná ve dnech 4. až 7. října na výstavišti PVA EXPO Praha – Letňany. Návštěvníci se mohou těšit na speciality a aktuální trendy v gastronomii, přednášky, workshopy i atraktivní odborné soutěže. Soutěžit se bude v nejrůznějších odborných „disciplínách“. Umělecké kousky našich cukrářů mohou návštěvníci obdivovat při soutěži Cukrář roku 2018 – Hollandia Cup, nadějné juniory sledovat při klání o pivního specialistu, barmana, nebo teatendera, tedy mistra v přípravě čaje. Podívanou bude určitě i soutěž pokojských o co nejlépe a nejrychleji ustlanou postel. Na veletrhu se můžete také naučit zábavnou formou správné zásady čepování, dozvědět se hodně informací o pivu a porozumět výrazům „na hladinku“, „čochtan“, „šnyt“ či “mlíko. Lákadel zde bude opravdu hodně.

Veletrh je určitě ideální příležitost pro představení a ochutnání kvalitních potravin. Dvanáct výrobců zde bude prezentovat své výrobky oceněné značkami KLASA a Regionální potravina. Jejich nabídka bude pestrá. Své si mezi oceněnými výrobky najdou jak milovníci sladkého pečiva či masných výrobků, tak i vyznavači něčeho pálivějšího. Návštěvníci najdou výrobce v hale č. 7, jejich seznam uvádíme v tabulce na následující straně.

O Regionální potravinu se každým rokem soutěží v jednotlivých krajích v rámci devíti kategorií. Značka podporuje malé a střední zemědělce a producenty potravin již devět let. Spotřebitelé si mohou v současné době vybírat z 525 oceněných produktů. Podrobné informace o soutěži jsou k dispozici na webových stránkách www.regionalnipotravina.cz.

Národní značku kvality KLASA získávají mimořádně kvalitní potravinářské a zemědělské výrobky už od roku 2003. Logo slouží zákazníkům k lepší orientaci na trhu při rozeznání výjimečně kvalitních produktů v porovnání s běžně dostupnými potravinami. V současnosti najdou spotřebitelé značku u 980 produktů. Více informací je na stránkách www.eklasa.cz.

Obě značky uděluje Ministerstvo zemědělství, administraci značky provádí Státní zemědělský intervenční fond.

Aktualizováno Pátek, 05 Říjen 2018 08:00
 

Reklama

Banner