Čokoláda & víno – umění požitku. PDF Tisk Email
Pondělí, 31 Říjen 2011 12:54

0a28_small

 

Zkracující se den, déšť, pošmourno – to vše přispívá k typické podzimní náladě. Do ničeho se nám nechce a jsme často unavení. Splín je ovšem přirozený a podle vyjádření psychologů častým důvodem bývá nedostatek slunečního světla behěm podzimních a zimních měsíců. Často je způsoben i tím, že všechno to, na co jsme se od jara těšili, čili léto a letní počasí, je pryč a představujeme si, že nic dobrého nás již po několik měsíců nečeká.

Jak si zlepšit náladu

Existuje mnoho způsobů a každý z nás má svůj zaručený recept. Pro někoho je synonymem pohlazení na duši kousek kvalitní čokolády, pro jiného doušek dobrého vína, pro dalšího zase skupina přátel. Někdo rád vaří, jiný dá přednost sportu.

A napadlo vás některé zaručené životabudiče spojit?

 Pozvěte si přátele a zkuste nečekanou kombinaci – zkuste snoubit čokoládu a víno. Bude vás čekat nezapomenutelný a lehce dekadentní zážitek plný vzájemně se doplňujících chutí a vůní. Ale pozor, čokoládu nejen ochutnáváme, součástí zážitku je i dokonalý lesk, typický zvuk, když ji lámete, jemně hořká vůně a sladkohořké aroma. Víte například, že skuteční znalci ochutnávají čokoládu tak, jako se hodnotí kvalitní víno?

Rozliší až 400 různých chutí! Pokud správně zkombinujete sytou hořkou čokoládu s elegantním vínem, čeká vás nádherný požitek smyslů. Chutě a vůně vína i čokolády jsou intenzivní, navzájem se doplňují a vyvažují. Rozmanitost jejich tónů může sahat od ovocných a květinových ke kořeněným a ostrým. A jak na to? Vezměte kousek čokolády do úst a nechte ji na patře rozplynout. Poté se napijte doušku vína. Ideální harmonie se dosahuje, když jedna charakteristika nepotírá druhou.

Není nic jednoduššího, než se vzdělat - společnost Lindt & Sprüngli ve spolupráci se sommeliéry proto připravila kombinace vína a čokolády, které se doplňují v chuti i vůni. Více informací o kombinacích je možné nalézt na www.lindt.cz nebo www.facebook.com/lindtczsk.

Čokoládová pěna od šéfkuchaře

Titus Eliáš – šéfkuchař vyhlášené pražské restaurace Na Kopci – exkluzivně připravil z čokolády Lindt Chilli Excellence čokoládovou pěnu. Radí: „Při přípravě tohoto receptu můžete použít i klasickou hořkou čokoládu. Nicméně čokoládová pěna s chilli je provokativní a sexy.“

0a22_small

Suroviny

180 g chilli čokolády (2 tabulky Lindt Chilli Excellence)

1 lžíce másla

3 vejce

100 g cukru

2 lžíce rumu

5 cl vody

Postup

Připravíme si 3 misky. V jedné rozšleháme žloutky s cukrem doběla. Ve druhé misce vyšleháme sníh z bílků. Do třetí misky rozlámeme čokoládu, přidáme máslo, rum a vodu a vše rozpustíme ve vodní lázni. Do rozpuštěné čokoládové hmoty nejprve přidáme našlehané žloutky a potom přidáme sníh z bílků, který do hmoty zlehka zamícháme a dáváme pozor, aby nám nespadl bílek.

Tuto tekutou hmotu nalijeme do připravených skleniček a dáme na 24 hodin vychladit do ledničky. Před podáváním ozdobíme – třeba nitkami chilli a plodem mochyně (neboli Physalis). Z připraveného množství uděláte asi 8 panáků (1 dcl) čokoládové pěny.

Rady šéfkuchaře:

  • Nebojte se toho, že při prvním ochutnání žádné chilli necítíte. Chuťové pohárky, které vnímají ostrost, jsou na kořeni jazyka, takže nejdřív cítíte sladkou chuť čokolády a až po chvilce ucítíte lehké štípnutí chilli.
  • Čokoláda se nesmí přetáhnout horkem, proto ji rozpouštějte nad párou ve vodní lázni.
  • Pokud můžete, vše šlehejte ručně, do směsi tak dostanete více vzduchu než při šlehání šlehačem a výsledná pěna bude nadýchanější.
  • S čokoládovou pěnou si vychutnejte sklenku červeného vína.
Aktualizováno Pondělí, 31 Říjen 2011 13:03
 

Reklama

Banner