Zásilkovna spouští Z-BOXy, bezdotyková soběstačná výdejní místa PDF Tisk Email
Úterý, 06 Říjen 2020 10:51

Zásilkovna přichází s výdejními boxy. Balík i odešlou

 

Zásilkovna, přední česká logisticko-technologická firma, přichází na trh s další novinkou, a to soběstačnými výdejními místy Z-BOXy. Z-BOXy se ovládají jednoduše přes mobilní aplikaci Zásilkovna, ke svému provozu potřebují minimum energie, kterou získávají přes solární panely. Jde o unikátní zařízení, nikdo jiný v České republice výdejní boxy na podobném principu nepoužívá. Z-BOXy fungují pro zákazníky 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

 

 

Zásilkovna cílí se Z-BOXy na menší města a vesnice, kde mohou doplnit služby České pošty, která v těchto lokalitách omezuje provoz svých poboček. Další velké využití mají Z-BOXy v developerských rezidenčních nebo komerčních prostorech. Zásilky bude přes Z-BOXy možné, jak vyzvedávat, tak i posílat. V letošním roce plánuje Zásilkovna v České republice spustit až 150 Z-BOXů. Celkový počet výdejních míst Zásilkovny tak bude kolem 3 800, čímž bude disponovat největší sítí v České republice. Investice do Z-BOXů se pohybují v řádu desítek milionů korun.

„Revoluční technologie Z-BOXů umožňuje jejich provoz v podstatě kdekoliv. Pro nás se tak otevírá obrovská příležitost doručovat zásilky do míst, kam jiní doručovat nechtějí, neumí nebo zde své služby omezují. Jde například o menší města a vesnice, Z-BOXy ale najdou uplatnění také v developerských rezidenčních či komerčních projektech nebo obchodních centrech, mohou ale skvěle fungovat také na náměstích nebo parkovištích. Stanou se přirozenou součástí sítě našich klasických výdejních míst a pomohou nám pokrýt další velké území České republiky. Zákazníkům opět výrazně zvýšíme komfort doručování zásilek,“ říká Simona Kijonková, zakladatelka Zásilkovny a CEO holdingu Packeta. „Můžeme prozradit, že již v této chvíli registrujeme ze strany potenciálních klientů, ať již měst či obcí, nebo developerů, značný zájem. Věřím, že podobně jako u jiných služeb a produktů Zásilkovny, si Z- BOXy klienti také oblíbí.“

„Pro nás je Z-BOX jednoduchá a moderní služba, která rozšiřuje možnosti pro naše obyvatele. Zásilky si zde mohou vyzvedávat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, podle toho, jak sami preferují. To je ve srovnání s jinými způsoby doručování zásadní výhoda. Provoz Z-BOXů je navíc ekologický s minimálními požadavky na energii. Jsem přesvědčen, že Z-BOXy si budou pořizovat i další obce naší velikosti, nejen proto, že čelí podobným komplikacím s doručováním, jako my v Jenštejně,“ doplňuje Norbert Hlaváček, starosta obce Jenštejn, kde byl Z-BOX instalován. 

Z-BOXy jsou k dispozici 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Jakmile řidič doručí zásilku do Z-BOXu, obdrží zákazník informační e-mail, SMS zprávu a notifikaci do aplikace Zásilkovna. V této chvíli je možné si zásilku vyzvednout. K obsluze stačí mít na chytrém telefonu nainstalovanou aplikaci Zásilkovna a zapnuté Bluetooth. Při příchodu k Z-BOXu se aplikace pomocí Bluetooth sama automaticky spáruje a otevře schránku s danou zásilkou. Za doručení zásilky se platí online, včetně platby na dobírku. Manipulace se zásilkami je v řádu vteřin, a to jak při procesu umísťování jednotlivých zásilek do Z-BOXu zaměstnancem Zásilkovny, tak i během výdeje zákazníkovi.

Cena za doručení do Z-BOXu je stejná, jako na jakékoliv jiné výdejní místo Zásilkovny. Pro koncového zákazníka si ji určí každý jednotlivý e-shop v rámci své vlastní cenotvorby, bude ale zcela jistě patřit k nejnižším na trhu.

Z-BOX může mít od dvou do šesti sloupců. Rozměr jednoho je 525 x 645 x 2000 mm (Š x H x V). Každý sloupec má deset schránek různých velikostí: 1 x velikost L (36 x 45 x 61 mm), 5 x M (17 x 45 x 61), 4 x S (8 x 45 x 61). Přes Z-BOX se šesti sloupci je možné doručit až 10 000 zásilek ročně.

„Boxy se ovládají jednoduše přes mobilní aplikaci Zásilkovna. Ke svému provozu potřebují minimum energie, kterou získávají přes solární panely,“ upřesňuje mluvčí Kamil Chalupa. Cena za doručení do Z-Boxu je stejná jako na jakékoliv jiné výdejní místo Zásilkovny.

Aktualizováno Úterý, 06 Říjen 2020 13:12
 

Reklama

Banner