Marek Vráblík, šéfdesignér značky RAKO radí:

1. Obklady a dlažbu do kuchyně vybíráte na mnoho let, proto volte raději takové, které vás brzy neomrzí. Volte očima i rozumem.

2. Než se rozhodnete obklady a dlažbu nakoupit, měli byste vědět, jaký styl a barvu kuchyňské sestavy budete mít. Pak můžete nejlépe kombinovat hladké plochy kuchyňských skříní se zajímavou strukturou nebo barevností obkladů a dlažby.

3. Pokud toužíte po snadné údržbě, doporučuji co největší formáty s rektifikovanými hranami. Zbavíte se téměř spár.

4. Pokud vám spáry nevadí, určitě si dopřejte mozaiku, působí hravě i luxusně!

5. Kombinujte povrchy a barvy z jedné série, jsou navržené tak, aby k sobě ladily.

Jaký styl máte rádi?

RAKO

  • Minimalismus

Minimalistická kuchyně spojuje eleganci a střídmost s praktickou využitelností a funkčností. Kuchyňskou linku jednoduchých linií a tvarů skvěle doplní keramické obklady v příjemných neutrálních odstínech. Volba velkého formátu přináší menší počet spár, rektifikovaný obklad jejich minimální šířku. Plocha tak působí celistvě a mimořádně snadno se udržuje.

Tip první – série Casa

Kuchyně se díky barevnosti a formátu série Casa opticky zvětšují, lze ji kombinovat jak s přírodními materiály, tak i výraznými doplňky. Rektifikované obkládačky ve formátu 30 x 60 cm doplňuje reliéfní listela a řezaná mozaika 5 x 5 cm. Doporučená cena 587 Kč/m2. Více na www.rako.cz.

RAKO

  • Moderní styl – Výrazné vzory

Pokud jste zvolili moderní kuchyňskou linku, v žádném případě to neznamená, že musíte zvolit i obdobně jednoduchý obklad. Naopak. Čistým liniím bude slušet i výrazný obklad, aktuální jsou retro vzory, geometrické tvary nebo patchworkové motivy.

Tip druhý – série Up

Série UP je postavena tak, aby si vybral zákazník dávající přednost klasice, stejně jako člověk upřednostňující přírodní barvy či moderní styl. Doporučená cena obkládačky 20 x 40 cm s geometrickým motivem 524 Kč/m2. Více na www.rako.cz.

  • Romantika zútulní interiér

I když je samotný nábytek podřízený funkčnímu využití, vy můžete zvolit romantický obklad. Jednoduchá kuchyňská linka, která by mohla působit chladně, až sterilně, díky tradičním majolikovým motivům zútulní interiér.

Tip třetí – série Majolika

Série Majolika potěší příznivce tradičních materiálů i moderně naladěné zákazníky. Základní obkládačky 20 x 60 cm doplňují obklady napodobující mozaiku 10 x 10 cm s „falešnými spárami“. Ty jsou díky snadné údržbě mimořádně vhodné právě pro obkládání kuchyňských prostorů. Doporučená cena obkládačky s majolikovými motivy 734 Kč/m2. Více na www.rako.cz.

Dlouhodobě oblíbené jsou romantické rustikální obklady. Hodí se nejen do chat a chalup, ale i do klasických interiérů, kam přinášejí klid a pohodu. Venkovský dojem přinesou obklady s přírodním a „hand-made“ vzhledem v odstínech hnědé, terakoty, smetanové, vanilkové či bílé.

RAKO

  • „Přírodní“ vzhled obkladů

Keramický obklad imitující kámen přinese do kuchyně krásu masivní horské přírody, avšak s nadčasovým designem a výhodami keramiky.

Tip čtvrtý – série Brickstone

V sérii Brickstone najdete buď reliéf štípaného přírodního kamene nebo imitaci cihlové skladby. Třpytivá struktura kamenného povrchu v decentních barvách je základem klasického i moderního interiéru, hodí se pro obložení kuchyňské stěny, jídelního koutu, krbu, ale i soklu na fasádě domu atd. Série je nabízena v rektifikovaném formátu 30 x 60 cm umožňující pokládání s minimální spárou 2 mm. Doporučená cena slinutých dlaždic Brickstone 30 x 60 cm 524 Kč/m2. Více na www.rako.cz.

Proč si dát keramické obklady do kuchyně?

RAKO

Top 5 pro keramické obklady v kuchyni:

1. Omyvatelná stěna i podlaha – snadná údržba

2. Velkoformátové obklady – minimum spár

3. Propojení pomocí podlahy s dalšími prostory bytu – bezbariérové řešení

4. Chemická nezávadnost, vysoká odolnost

5. Ideální materiál ve spojení s podlahovým topením

Široká nabídka keramických obkladů RAKO navíc umožňuje kreativní ztvárnění, například při využití série ColorOne, případně ColorTwo. V návrhu se může uplatnit nejen variabilita barevných odstínů, ale také velikost formátů a jejich kombinace, motivy a povrchová úprava, ale také šířka a barevnost spár. Obklad kuchyně snadno sladíte s podlahou, případně dalšími místnostmi. Více na www.rako.cz.