Trendem letošních svátků bude svetr se soby a do červena laděné dekorace. Zazáříte i s LED a retro ozdobami PDF Tisk Email
Sobota, 24 Listopad 2018 22:49

alt

Z průzkumu společnosti Seznam.cz vyplývá, že vánočními trendy se lidé nechávají inspirovat ze všech možností nejvíce na internetu. Jak se ukázalo, módním hitem letos budou například vánoční svetr se sobem či LED ozdoby na stromek a dominovat bude červená barva v kombinaci se zlatou. Pofrčí také chytré produkty jako jsou automatické dávkovače krmiva pro psy.

 

K nákupům vánočních dárků na internetu většina lidí používá cenové srovnávače. Ceny dekorací si prostřednictvím nákupního rádce Zboží.cz porovnává hned 62 % lidí na internetu. Často se zajímají o chytré hodinky, telefony a drony. Hitem jsou i kávovary, které jsou v posledních letech cenově dostupnější. Z průzkumu dále vyplývá, že hodně lidí nakupuje i dárky pro zvířecí mazlíčky. V této oblasti jsou podle informací ze Zboží.cz trendem dárky, které usnadňují majitelům péči. Jde hlavně o chytré dávkovače umožňující, díky internetovému připojení, odměřit porci psích granulí na dálku. Jejich výhodou je i to, že majitelé mohou své mazlíčky vzdáleně sledovat nebo na ně mluvit.

Mladí si libují ve vánočních svetrech se soby

Podle průzkumu společnosti Seznam.cz mají svetr se sobem doma skoro dvě pětiny mladých. Nejčastějším vánočním oblečením jsou ponožky, ale téměř stejně oblíbený je i zmíněný svetr.

Dekorace letí v červené a zlaté

Nejvýraznější vánoční dekorací je v českých domácnostech vánoční strom, který si na svátky pořídí drtivá většina z nás. Bez stromku slaví Vánoce jen 11 % lidí. Nejoblíbenějším typem stromů je rozhodně jedle. Češi jasně preferují živé stromky před umělými a vánoční výzdobu chtějí mít sladěnou do jednoho barevného tónu. Nejčastěji volí červenou a její kombinaci s noblesní zlatou barvou. Oblíbené jsou také staré retro ozdoby a čokolády z vánočních kolekcí. Jako nejtrendovější ozdoby lidé vidí svítící LED ozdoby, které jsou obdobou klasických barevných žároviček.

Aktualizováno Neděle, 25 Listopad 2018 13:12
 

Reklama

Banner