Zima v Kitzbühelských Alpách na lyžích, běžkách, sněžnicích či sáňkách PDF Tisk Email
Středa, 21 Únor 2018 16:21

alt

Kitzbuhelské Alpy jsou pohoří, které se nachází ve spolkových zemích Tyrolsko a Salcbursko a nabízí mnoho vyžití, především v zimním období. Od poloviny února po celý březen a v mnohých střediscích v Rakousku nastává nejlepší doba pro lyžování. Ne nadarmo se lyžování v tomto období říká slunečné jarní lyžování. Slunce & sníh & příjemné teploty bez tuhých mrazů, k tomu navíc možnost posedět s rodinou na terase u sjezdovky s horkým nápojem a opalovat se, v Aprés ski baru s kamarády popíjet horké Jägertee a další rakouské speciality, to je prostě neodolatelná kombinace.

 

alt

Rodiny zde očekává pestrý aktivní program pro nezapomenutelnou rodinnou dovolenou, najdete zde ubytování přizpůsobená pro potřeby dětí, lyžařské školy specializované na začátečníky a spoustu rozmanité zábavy – i mimo sjezdovky. Obce jsou zasazené v rozlehlých, slunných údolích Kitzbühelských Alp. Obklopeny monumentálními horskými velikány, jako jsou Kitzbühel Horn, Wilder Kaiser nebo hory Lofer Steinberg. Uprostřed této nádherné horské scenérie můžete zažít tyrolskou atmosféru a skutečnou pohostinnost.

Užijte si neuvěřitelnou škálu sportovních a volnočasových možností.
Lyžařskou zábavu na nejvyšší úrovni vám nabízejí Kitzbühelské Alpy se svými čtyřmi prázdninovými regiony Brixental, St. Johann in Tirol, Hohe Salve a PillerseeTal.Tak neváhejte a podívejte se na pár tipů, jak si ještě pěkně dosyta užít zimních radovánek.

alt

St. Johann in Tirol

V oblasti horského masivu Wilder Kaiser se skrývají úchvatné vesničky lákající k prožití skvělé dovolené či prázdnin. S výhledem na Kitzbühel Horn můžete zažít opravdu nezapomenutelnou dovolenou. Naleznete zde 42 kilometrů sjezdovek s různou obtížností, a to 16 modrých, 23 červených a 4 černé, z nichž si vybere opravdu každý lyžař. Do areálu je možné se dostat hned ze tří lokalit. Největší lanovka leží přímo v obci St. Johann, druhá v Oberndorfu, třetí vede z městečka Eichenhof, všechny tyto nové lanovky vás vyvezou až na samotný vrchol. Rodiny nabažené zimních radovánek si mohou zdejší pobyt zpestřit návštěvou tažných psů či lam, případně výletem do vodního světa, například v St. Johann in Tirol nebo ve Wave ve Wörglu. Na své si návštěvníci přijdou i v podvečer po ukončení provozu lanovek. Zdejší pořadatelé zareagovali na rostoucí oblibu akcí typu après-ski party nebývalou měrou a organizují je nejen pro dospělé, ale v úměrně pozměněné verzi i pro nejmladší hosty.

alt

SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental
Společenství zdejších lanových drah jako celosvětový příklad. 1977 se zrodila myšlenka na založení lyžařské oblasti. Lyžařský svět v údolí Brixental tvoří druhou největší propojenou lyžařskou oblast v Rakousku. Neuvěřitelných 284 kilometrů sjezdovek se proplétá řídce zalesněnými pahorky okolo městeček Ellmau, Scheffau, Söll a Brixen im Thale. Široké prosluněné sjezdovky pro carving střídají svahy s boulemi, strmé kopce pro zkušené lyžaře, 6 km dlouhý free ride sjezd a 4 fun parky pro snowboardisty. Pokročilé lyžaře láká 9 kilometrový sjezd z Hohe Salve do Itteru s převýšením 1123 metrů. 199 kilometrů stop pro běžecké lyžování je denně upravováno a připraveno pro klasiku i bruslení. Zavedou běžkaře na 2,2 kilometru dlouhý vysokohorský okruh, k pohodovým projížďkám v údolí a do vynikajících pohostinství. Polyžařské nabídce Skiwelt Brixental kralují dvě osvětlené a uměle zasněžované sáňkařské dráhy v Söllu a Ellmau. Nechybí jízda na saních tažených koňským spřežením, procházky na sněžnicích, tandemový paragliding, tenis, squash, wellness centrum, kluziště, snowtubing, krytý bazén a unikátní iglú vesnička s ledovým barem na Hochbrixenu. Nejpřitažlivější vyhlídkou areálu je bezlesý vrchol Hohe Salve s kapličkou, restaurací s panoramatickou otáčející se terasou a toaletami s prosklenými stěnami. Večerní zábava se soustřeďuje v Ellmau s veškerou turistickou infrastrukturou, jako jsou obchody, restaurace s příjemnou atmosférou a typickou tyrolskou pohostinností, živé koncerty. Výhodou Ellmau je snadná dostupnost v srdci areálu. Ostatní městečka v údolí směle konkurují svou tradiční gastronomií, 77 horskými chatami předávanými po desetiletí z generace na generaci a přívětivostí obyvatel.

alt

Hohe Salve
Typická tyrolská místa zasazená v srdci tyrolské země – mezi horami na řece Inn a na úpatí Kitzbühelských Alp jsou ideálními místy k zastavení či mnoha aktivitám.

Pillerseetal
Smaragdově zelené Pillersee je ráj uprostřed mohutných horských formací: hor Lofer a Leogang Steinberg, Steinplatte a nezapomenutelně krásná Wildseeloder. Toto místo láká turisty opravdu celoročně, užijí si ji pěší turisté, cyklisté, bežkaři. Jezera s křišťálově čistou vodou jsou plné ryb a pokud si koupíte povolenku, užijete si zde rybaření v nádherném prostředí.

Výborně dostupná oblast Kitzbühelských Alp, z Prahy přes Plzeň, dále přes německý Mnichov bez nutnosti rakouské dálniční známky. Z Brna se vydejte směrem na Salzburg a Kufstein. Parkoviště u nástupních stanic lanovek ve všech městečkách jsou zdarma. Celá oblast se pyšní více jak 100 letou tradicí. Cesta do Kitzbühelských Alp stojí za to v každé sezóně – na jaře, v létě, na podzim a samozřejmě také v zasněžené zimě! 

Podrobné informace o regionu najdete na www.ski-safari.at, www.pillerseetal.atwww.kamkam.eu

Aktualizováno Čtvrtek, 22 Únor 2018 21:22
 

Reklama

Banner