Penzion Schwarzava s rodinným vinařstvím přímo v srdci Moravy PDF Tisk Email
Sobota, 23 Červenec 2016 18:40

Penzion Schwarzava se nachází v Uherčicích v Jihomoravském kraji nedaleko Brna, s krásným výhledem na řeku a sluneční terasou. Styl ubytování je proveden s důrazem na klidné prostředí s výhledem na řeku a les a zároveň přímo u tradičního rodinného vinařství.

Na místě si můžete půjčit jízdní kola. Mezi oblíbené aktivity v okolí patří jízda na koni a cyklistika. Během pobytu se můžete věnovat také rybaření nebo kanoistice. Penzion Schwarzava je vzdálený 34 km od rakouského městečka Laa an der Thaya, 47 km od Znojma a 21 km od letiště Brno-Tuřany.

„Zaměřujeme se na milovníky vína, rodiny s dětmi, cyklisty, zkrátka na klienty hledající klid a pohodu rodinného penzionu i sezónní gastronomické speciality,“ doplňuje majitel vinařství a penzionu.

Vinařství a penzion Schwarzava

Vinařství vychází z tradice rodiny Schwarzovi, kde se víno, ve vinařské obci Uherčice u Hustopečí, pěstuje cca 300 let. Proto bylo logickým krokem založit v roce 2014 vinařství Schwarzava kolem řeky Svratky /místní nazývají Švarcava/.

Ve vinařství pracuje pouze rodina,  a to zejména Libor a Jakub Schwarzovi. Dále je zde nová generace, která je v duchu tradice již od dětství u všech důležitých činností, jako je péče o vinice, vinobraní, lisování, lahvování a dalších, v čele s pojídání hroznů a popíjením moštu.

Technologie výroby začíná u zpracování kvalitních zdravých hroznů, minimum zásahů při výrobě vína a dlouhém ležení na jemných kalech, kde vína získávají plné tělo a komplexnost. Bílá a růžová vína jsou školena v nerezových nádobách a červená zrají výhradně v akátových sudech a to nejméně po dobu šesti měsíců.

V Uherčicích u Hustopečí se víno pěstuje už tři sta let

Prodej  vína je cílen na privátní klientelu,  kde si lidé kupují lahvová vína jak ve vinařství, také jim i víno zaváží. Letošní rok je ve znamení rozvoje, a proto dodávají vína do několika restaurací, penzionů a vinoték. Vyrábí jak z vlastních hroznů, tak i z hroznů z vinic prověřených vinohradníků. Disponují starým tradičním sklepem a lisovnou z roku cca 1720.

Penzion, který patří k vinařství, byl založen na podzim roku 2015. Jsou zde dva apartmány s vybavenými kuchyňkami a venkovním posezením. Zaměřuje se na milovníky vína, rodiny s dětmi, cyklisty, zkrátka zákazníky hledající klid a pohodu rodinného penzionu  s důrazem na víno a sezónní gastronomické speciality.

Gastronomie - nabízí zde snídaně, občerstvení, rauty, pikniky, snoubení vín s pokrmy, narozeniny, večírky. Posezení jak v degustační místnosti, tak i v zahradě vinařství spojené s řízenou degustací. Celková produkce mikro vinařství SCHWARZAVA je kolem 5000 lahví.

Tip vinaře:

Ryzlink vlašský·- polosuché extraktivní víno, kde byly hrozny lisovány vcelku včetně třapin, pouze jemným stlačením. Vlašák má příjemnou perzistenci a je vhodný například k·husím játrům, paštikám, drůbežím masům s·ovocnými variacemi a jemným kozím sýrům / analytické hodnoty jsou: alkohol 11, 7%, zbytkový cukr 13, 5 g/l, kyselina 5, 6 g/l.

Frankovka rosé - polosuché růžové víno, kde byl rmut z·hroznů nakvášen oxidativní cestou po dobu 24 hodin a pak lisován. Chuť je pikantní papriková harmonická s·decentní kyselinou a plnou kořenitou dochutí. Vhodné například k·sýrům typu Balťácké zlato, sýrům s·modrou plísní, čerstvému bílému pečivu, těstovinovým salátům a mořskému ovoci. Analytické hodnoty jsou: alkohol 13, 3%, zbytkový cukr 15 g/l, kyselina 5, 4 g/l.

Přijeďte ochutnat výborná vína o okusit domácí péči s·důrazem na kvalitní sezónní pokrmy.

Více na www.schwarzava.cz

Aktualizováno Neděle, 24 Červenec 2016 20:36
 

Reklama

Banner