Oslavte irský svátek Svatého Patrika v centru Prahy. Tisk
Pondělí, 05 Březen 2012 13:30

Nejvýznamnější a nejveselejší svátek všech Irů si můžete připomenout v irském hotelu Jurys Inn. Na den 17. března již tradičně připadá jeden z nejveselejších a nejdivočejších národních svátků na světě – irský svátek Svatého Patrika. Vzhledem k tomu, že Irové se bavit a slavit vskutku umí, není divu, že se oslavy jejich patrona brzy rozšířily do celého světa. Svátek se již několik let bujaře slaví také v České republice.

 

Letos si jej můžete připomenout v hotelu Jurys Inn – jediném irském hotelu v Praze.

Původem irský hotel Jurys Inn otevřel své brány na podzim roku 2009. Letos tedy oslaví v Praze již třetí svátek Svatého Patrika. Ve dnech od 15. do 17. března si jej zde můžete připomenout v typicky irském stylu. Ve zdejší hotelové restauraci, která je přístupná nejen hostům hotelu, ale také široké veřejnosti, můžete vybírat a ochutnávat ze širokého menu, které obsahuje také irské speciality. Pro všechny bude rovněž k dispozici bar s nabídkou irských nápojů, především typické whiskey a piva. Budete-li mít štěstí, třeba se zde potkáte také se slavnou irskou rockovou skupinou Aslan, která vystoupí v Praze 16. března v Paláci Akropolis v rámci již tradičního Irského hudebního festivalu.

Všem mimopražským, kteří si přijedou do Prahy vychutnat Irský hudební festival, jenž se uskuteční od 15. do 18. března a vyvrcholí koncertem irských hudebních kapel na Václavském náměstí v sobotu 17. března od 14:30, nabízí irský hotel příjemné ubytování přímo v centru Prahy za velmi výhodnou cenu. Dvoulůžkový pokoj zde pořídíte od 2.125 Kč  za noc, včetně snídaně. V ceně je také wi-fi připojení na internet, café bar na každém pokoji a vstup do hotelového fitness.

Svatý Patrik byl původem velšský misionář, jemuž jsou přičítány zásluhy za šíření křesťansví v Irsku na počátku 5. století. Je patronem nejen Irů, ale také kadeřníků, kovářů, horníků a bednářů. Jeho poznávacími znaky je zelená barva a trojlístek, na němž prý vysvětloval princip Nejsvětější trojice. Hluboce uctíván byl již za svého života. Jeho svátek, připadající ovšem na den jeho skutečného úmrtí, se oficiálně slaví od počátku 17. století. Zprvu křesťanská událost  má dnes s duchovní tradicí již pramálo společného.

O Jurys Inn

Jurys Inn je přední hotelový řetězec, jehož hotely jsou situovány na nejlepších místech v centrech měst po celé Velké Británii a Irsku. V současné době je v provozu 32 hotelů Jurys Inn, které nabízejí vynikající služby za příznivou cenu. Velkým krokem k expanzi na kontinentální Evropě bylo otevření hotelu Jurys Inn v Praze v roce 2009. V roce 2012 dostal Jurys Inn ji podruhé cenu v kategorii „Nejlepší malá nezávislá hotelové značka“ na Business Travel Awards v Londýně. Zvítězil také v roce 2012 na Irish Travel Indurstry Awards jako „Nejlepší irský hotelové řetězec“.

Hotel Jurys Inn Prague svým hostům nabízí 214 komfortně vybavených pokojů. Všechny disponují individuálně nastavitelnou klimatizací, bezplatným Wi-Fi připojením, trezorem, satelitním LCD televizorem, mini lednicí a kompletním kávovým a čajovým servisem. Kromě klasicky řešených pokojů má Jurys Inn také bezbariérové pokoje pro tělesně postižené hosty.

K vybavení hotelů patří také dvě konferenční místnosti, podzemní parkoviště se 40 parkovacími místy a posilovna, která je hotelovým hostům k dispozici zdarma. Speciální sleva je dále přípravena pro všechny zákazníky Jurys Inn v nedalekém CYBEX Wellness centru, kde je k dispozici fitness, whirpool, sauna, bazén, lázně a masáže.

Kapitolu samu pro sebe tvoří příjemná restaurace, bar a kavárna v přízemní části hotelu ústící do lobby. Tyto prostory nejsou ani zdaleka určeny pouze hotelovým hostům. K jejich návštěvě jsou srdečně zváni hosté z celé Prahy. Restaurace, kromě stálého menu sestávajícího se ze specialit české, irské a mezinárodní kuchyně, nabízí také polední menu, které je hojně využíváno především Pražany. Kromě toho je zde možné také příjemně posnídat a samozřejmě i povečeřet.

Více informací naleznete na www.jurysinns.com

Aktualizováno Pondělí, 05 Březen 2012 16:54