Plánujete výlet? Zkuste turistické Mapy.cz PDF Tisk Email
Středa, 11 Červenec 2012 16:13

Plánování výletu může být pro někoho zábava, pro jiného noční můra. Co všechno si s sebou zabalit? Jaké oblečení zvolit? A hlavně nezapomenout na mapu, aby naše poklidná procházka neskončila nečekaným dobrodružstvím. Jak si ale vybrat tu nejvhodnější mapu? To Vám poradíme na následujících řádcích.

 

Pozor na stáří

V současné době je v České republice přes 41 000 kilometrů značených turistických cest a každým rokem přibývají další. Proto je důležité, abyste si při vybírání mapy vybrali tu s co nejmladším datem vydání. Nejjednodušším způsobem, jak se levně dostat k aktuálním mapám, je využít internet. Například server Mapy.cz nedávno zveřejnil úplně nové a přehledné turistické mapy. Oblast, kterou si vyberete, si můžete i v klidu doma vytisknout a získáte tak úplně zdarma mapu s nejnovějšími informacemi.

Jaké měřítko si vybrat

Měřítko mapy určuje její přesnost. Čím menší měřítko si budete vybírat, tím lépe můžete svoji trasu naplánovat. Na podrobnějších mapách můžete vidět mnohem více bodů zájmu, jakými jsou například významný strom, studánka nebo třeba pomník. Na druhou stranu podrobnější turistické mapy nedokážou zasáhnout velký prostor. To znamená, že při koupi mapy s malým měřítkem uvidíte pouze určitý výsek dané oblasti.

Plánování trasy

Pokud nepatříte k turistickým harcovníkům, a přesto si chcete výlet pořádně užít,  je vždy dobré trasu, na kterou chcete vyrazit, probrat s někým zkušenějším.  Pokud nikdo takový není po ruce, můžete využít chytrý plánovač tras na Mapy.cz. Stačí zadat, odkud půjdete, kam a případně přes co chcete jít a plánovač vám automaticky poradí, kudy se vydat či kam na jaké křižovatce zahnout. Stále ovšem platí, že by o vaší cestě měl vědět i někdo další. Nikdy totiž nevíte, co se na výletě může přihodit.

Vybíráme Mapu

  • Stáří: Vybírejte vždy tu nejnovější mapu. Jistotu nejaktuálnějších turistických map máte na Mapy.cz
  • Měřítko: Mapy s malým měřítkem zachytí podrobněji krajinu, ale k dostání jsou jen pro malý úsek vaší cesty
  • VŽDY DEJTE NĚKOMU VĚDĚT, KAM SE CHYSTÁTE VYRAZIT!
Aktualizováno Sobota, 14 Červenec 2012 06:23
 

Reklama

Banner