ZAHÁJENÍ LÁZEŇSKÉ SEZÓNY v MARIÁNSKÝCH LÁZNÍCH se blíží PDF Tisk Email
Pondělí, 05 Květen 2014 19:52

Na lázeňství v České republice je v současné době upřena pozornost nejen z řad odborných kruhů, ale i z řad široké veřejnosti. A to z několika důvodů: prvním a zásadním je důvod lékařský, kdy lázeňská péče, která je v ČR na jednom z nejvyšších míst v hodnocení, hraje podstatnou roli v životě pacientů - následná péče a rekonvalescence.

 

Dalším důležitým akcentem je informovanost o lázeňství, jeho potřebnosti pro každého z nás a v neposlední řadě větší zpřístupnění všem lidem, kteří vyznávají aktivní životní styl a pečují o své duševní a fyzické zdraví.

Mariánské Lázně mají mimořádné bohatství přírodních léčivých zdrojů, krásné životní prostředí, čistý vzduch, velké plochy parků a sadů. Lázeňská léčba je založena především na využití přírodních léčivých zdrojů. Na poměrně malém území města vyvěrá na 40 minerálních pramenů a v blízkém okolí více než sto. Sousedství velmi rozdílných pramenů je geologickou zvláštností. Díky jejich rozmanitému chemickému složení nabízejí Mariánské Lázně velmi pestrou indikaci – léčbu onemocnění ledvin a močových cest, onemocnění dýchacích cest, pohybového aparátu, poruch látkové výměny, onemocnění zažívacího traktu, nervových a kožních onemocnění. Teplota pramenů se pohybuje od 7° do 10°C, jsou to tedy typově tzv. studené kyselky. Při naordinovaných pitných kůrách se zpravidla pije tři čtvrtě litru denně. V rámci léčby jsou minerální prameny využívány také k inhalacím a minerálním koupelím. Dále se využívají plynové injekce a zábaly z ohřáté rašeliny. Kromě těchto klasických procedur stále více hostů využívá rekondičních, ozdravných a wellness programů.


Ovšem k pojmu „lázně“ patří i „lázeňský život a pro to se můžeme opět těšit na:

ZAHÁJENÍ LÁZEŇSKÉ SEZÓNY V  MARIÁNSKÝCH LÁZNÍCH, patří již neodmyslitelně k nejdůležitějším, kulturním a společenské události v západočeském regionu. Svým významem a atraktivitou, ale oslovuje i podstatně vzdálenější místa v České republice i zahraničí a mnozí příznivci mají tento termín zakroužkovaný hezky dlouho dopředu.

Touto akcí se každoročně otvírá lázeňská sezona a město Mariánské Lázně vítá své návštěvníky a hosty, pro které je připraveno právě na toto datum připraveno mnoho zajímavého...

Program začíná již v pátek na KOLONÁDĚ a to Staročeským jarmarkem, programem pro děti a pokud budeme konkrétní, tak určitě své příznivce najde hudební matiné na KOLONÁDĚ, kde se návštěvníkům představí soubory hudební i taneční a to nejen ze ZUŠ F.Chopina Mariánské Lázně, ale i uznávané Duo Bolero.

Večerní AIR STAGE na ARNICE bude věnován přehlídce regionálních rock folkových kapel, takže se můžeme zaposlouchat do novinek, ale i osvědčených šlágrů od Boogeru, Obelisku, Beat Clubu 68  a  StanTony revivalu.

Milovníci vážné hudby jistě neopomenou navštívit slavnostní koncert ZÁDOČESKÉHO SYMFONICKÉHO ORCHESTRU pod vedením šéfdirigenta Martina Peschíka s fenomenálním houslistou - Václavem Hudečkem .

Sobotu otevírá smíšený pěvecký sbor Fontána přímo na Kolonádě, aby tak všechny naladila na slavnostní atmosféru a nejdůležitější okamžiky, což je samotné žehnání pramenům a otevření sezóny. Tohoto úkolu se ujíme z titulu svého úřadu J.M. Filip Zdeněk Lobkowicz O.Praem, opat tepelský. Po příslušných oficialitách a přání všeho dobrého nové sezóně,  již bude následovat program KONCERTNÍHO ODPOLEDNE S KOLONÁDOU, kde moderátorskou a průvodcovskou roli převezme krásná a oblíbená herečka IVANA JIREŠOVÁ a neméně oblíbený moderátor ČT VLADIMÍR KEBLUŠEK. A program to bude opravdu pestrý a zvučný. Jména jako Jiří Stivín, Světlana Nálepková a Ondřej Ruml, není třeba dlouze představovat….

Ivana Jiresova na kolonade


A to pořád není ještě všechno. Návštěvníci mohou téź obdivovat a vybírat mezi nejzdařilejšími výtvarnými portréty slavných osobností žáků ZŠ Úšovice, či se potěšit  keramickou dílnou žáků ZŠ Praktické a speciální.

Pro milovníky řízné dechovky je připravena Daliborka a Mažoretky z Jihu a své umění předvedou i gymnastické naděje z Mariánských Lázní.

V podvečer nám opět startuje AIR STAGE na ARNICE ve složení hudebních kapel i ze vzdálených končin Ceské republiky. V první řadě formace Cankisou, Imodium a Circus Ponorka. Místní barvy bude hájit Babahed a Zajíc Copany. Tuto rock folkovou nálož zakončí ohňostroj.

A neděle? Stále bude co k vidění…Dopolední program na Kolonádě bude patřit Dechovému orchestru mladých ZUŠ F. Chopina, folklornímu souboru Rozmarýnek a polední čas před slavnostním startem zpříjemní dechová

muzika Chodovarka. A ten slavnostní start? K lázeňskému koloritu neodmyslitelně patřili a stále patří lázeňští šviháci a my budeme mít příležitost být u startu I. Švihácké cyklojízdy po pramenech…takže šviháci v trochu jiném podání.

Jedinečné divadelní představení o historii Mariánských Lázní „ FÉRIE O MARIÁNSKÝCH LÁZNÍCH“ pozvolna zakončí nabitý víkend, ale lázeňská sezóna v Mariánských Lázních právě začíná……

http://www.youtube.com/watch?v=-0T4Tl7YfMI

http://www.youtube.com/watch?v=sOsb7iP0MGg

http://www.youtube.com/watchv=p628fhpocKo&feature=youtu.be

http://www.youtube.com/watchv=QGgFcBNHzVg&feature=youtu.be

 

Více informací o Mariánských Lázních a možnosti ubytování naleznete na stránkách www.marianske-lazne.info nebo http://marianske-lazne-hotely.cz/.


Aktualizováno Středa, 21 Květen 2014 08:43