Taneční kvíz Activia – pro váš dobrý pocit PDF Tisk Email
Pátek, 04 Duben 2014 21:05

Víte, jaký tanec vám dělá dobře? Znáte ten pocit, když máte chuť začít jen tak tančit? To ale má svůj důvod – je jím dobrý pocit uvnitř, díky kterému je vám do tance.  O tom ví iActivie, která vám přináší taneční kvíz pro dobrý pocit. Zjistěte, o čem vypovídají vaše pohyby, když je vám dobře!

 

Tanec je jedním z mnoha způsobů, jak vyjádřit naše vnitřní štěstía spokojenost. Čas od času tančíme všichni, když je nám uvnitř obzvláště dobře, ale netančíme všichni stejně – koneckonců každý jsme jedinečný.

Takže jak tančíte, když je vám dobře? Jste duše večírků, nebo se raději smyslně kolébáte? Anebo jste diva, a když tančíte, všechny oči se upírají na vás? Možná nejraději tančíte v soukromí. Ať již spadáte do jakékoli kategorie, způsob vašeho tance vychází z typu vaší osobnosti, a proto máme všichni svůj vlastní taneční styl.

V rámci tanečně zaměřenékampaně Activie, v níž vystupuje globální superstar Shakira, vám chceme pomoci odhalit vaši taneční osobnost, abyste pochopili svůj styl tance. Proto jsme oslovili behaviorálního experta,doktora Nicka Southgata, aby určil čtyři charakteristické taneční typy –založené na tom, zda jste introvert či extrovert a zda své emoce raději vyjadřujete v soukromí, nebo máte spíše sklon dělit se o své myšlenky a pocity se světem kolem vás.

Ať již rádi tančíte sami nebo s ostatními, na veřejnosti nebo v soukromí, nelze popřít, že pro vaši schopnost pohybovat se dle libosti hrajeklíčovou roli dobrý pocit uvnitř. Zdravá, usměvavá bříška jsou předpokladem plnohodnotného, radostného tance, takže je důležité cítit se dobře zevnitř, aby měl člověk vůbec náladu na pohyb. Odtud pramení vášeň Activie pro zdraví – domníváme se totiž, že každý by měl mít možnost oslavit ten úžasný pocit svými osobitými tanečními pohyby.


CO ŘÍKÁ VĚDA O POZITIVNÍCH POCITECH A TANCI

Nelze popřít, že nejdřív se člověk musí cítit dobře uvnitř, aby měl náladu na pohyb – a přesně to vám Activia chce pomoci objevit.

„Emoce cítíme mnohem rychleji, než je dokážeme vědomě vyjádřit – jak v duchu, tak slovy pro ostatní,“vysvětluje doktor Nick Southgate. „Pohyb a tanec jsou tudíž mnohem bezprostřednější a silnější způsoby vyjadřování našich nejniternějších pocitů a potřeb.“

„Podle některých vědců se učíme mluvit pohybem a tancem paralelně s tonálními zvuky. Tanec a rytmus jsou starší než jazyka řeč a jsou tím nejzásadnějším nástrojem ke sdělení, jak smýšlíme o sobě i o světě.“


Jak vám usměvavé bříško pomůže tančit

Budete-li se řídit následujícími jednoduchými radami, budete se uvnitř cítit mnohem lépe, takže si záhy radostně zatančíte!

  • Chůze: Procházka po večeři skvěle povzbudí zažívání a pomůže vám překonat únavu a letargii po jídle. Vyjděte si tedy na rychlou dvacetiminutovou procházku, abyste se zase cítili dobře uvnitř.
  • Protahování: Jednoduchéprotáhnutí těla vám může napomoci k tomu, aby se vaše bříško dál usmívalo. Zkusili jste už nějaké nenáročné jogínské pozice? Můžete si tak uvolnit nervy, což vašemu bříšku udělá dobře.
  • Tanec: Večeře a tanec bývají z dobrého důvodu skvělá kombinace –tanec totiž nemálo pomáhá zažívání! Břišní tanec svými jemnými rytmickýmipohyby napomáhá průchodu jídla zažívacím traktem, aby se naše bříško i nadále usmívalo.

Najděte tanec, při kterém se cítíte dobře

Každý v sobě máme tanečníka, který jen čeká na ten správný okamžik, aby se prodral na povrch. Ale třeba nejste divoký rokenrolový typ. Možná jste spíš na smyslné ploužáky nebo romantickévalčíky… a možná jste i takový tanečník, který se dokáže odvázat, jako by se nikdo nedíval. V tom, jak tančíme, se odráží naše osobnost; to, jak se pohybujeme, když je nám dobře, hodně vypovídá o tom, jací jsme.

Ale vše se odvíjí od zdravé výživy. Protože abychom mohli tančit, jak chceme, musíme se uvnitř cítit dobře – jinak z nás nikdy hvězda parketu nebude.

 Víme, že usměvavé bříško je nezbytným předpokladem k radostnému tanci, a proto věříme, že je důležité dbát na zdravou výživu – abychom mohli oslavit jedinečné chvíle tak, jak chceme.

 Takže jaký je váš tanec, u kterého se cítíte nejlépe? Následující krátký kvíz vám pomůže odpovědět na otázku, co jste za tanečníka. Moc rádi bychom se dozvěděli, jak jste dopadli, a tak se s námi podělte o to, jakou máte taneční osobnost!

 Tenhle den je prostě báječný – venku svítí sluníčko, v práci jste dostali pochvalu a cítíte se dobře. A bylo by vám ještě lépe…

 

A) Kdyby vás požádali, abyste udělali důležitou prezentaci pro klienty před vaším šéfem

 B) Kdybyste si mohli zajít na večeři a pár skleniček s přáteli do té nové super restaurace

 C) Kdybyste po práci mohli zamířit domů a strávili pár ničím nerušených příjemných hodin se svým partnerem či partnerkou

 D) Kdybyste si mohli odpočinout úplně sami – vykoupat se, pustit skvělou muziku a začíst se do dobré knížky

 

Jste na vrcholu blaha a chcete svým tělem vyjádřit, jak dobře se cítíte! Takže … levitrastore.net

 

A) Vyrazíte do tanečního klubu, protáhnete se až na místo nasvícené reflektorem a předvedete všem svou taneční kreaci – milujete publikum!

 B) Vyrazíte s přáteli na koncert, kde si všichni můžete zatrsat v davu

 C) Doplujete ke svému partnerovi a společně si zatančíte valčík, jen vy dva sami

 D) Když se nikdo nedívá, na místě si zastepujete a pohoupáte se v bocíc

 

Hodně práce, málo pohybu a nepravidelné jídlo jsou kombinace, z níž vám vůbec není dobře. Máte málo energie a jste na štíru i se sebeúctou.Jak sepokusíte vrátit do formy?

 

A) Nepřipustíte si, jak se cítíte, a zase naskočíte zpátky na koně – koneckonců, jak zpívá Freddie Mercury, „Show must go on!“!

 B) Věnujete svou energii tomu, aby se lidé kolem vás cítili dobře – nasajete při tom jejich pozitivní energii a budete se cítit lépe

 C) Strávíte nějaký čas se svým partnerem – ten přesně ví, co udělat, aby vám zvedl sebevědom

 D) Dopřejete si večer jen pro sebe – nové šaty, kino a dobré jídlo, všechno jen pro vás!

 

Neradi se vytahujete, ale tancovat fakt umíte. Jste ve svém živlu, když tancujete


 A) Na pódiu, ve světle reflektorů, se zbožňujícím publikem kolem sebe – zrovna jako baletní sólistka

 B) Uprostřed davu, v němž se pohybujete jako jedno tělo se všemi kolem vás, kde se všichni cítí dobře

 C) Zavěšení do partnera či partnerky při romantickém ploužáku

 D) Úplně sami, když se nikdo nedívá – takže se můžete totálně odvázat a pohybovat se ve svém funky rytmu

 

Kdo je vaším největším tanečním idolem?

 

A) Shakira – obzvláště když na koncertu vlní těmi svými slavnými boky. Ta je pro pódium jako stvořená

 B) John Travolta – při jeho Horečce sobotní noci se vám nohy začnou pohybovat samy od sebe!

 C) Fred Astaire a Ginger Rogersová – nádherný pár, kterému to spolu neuvěřitelně sluší, a tančit umí jako bozi

 D) Carlton ze sitcomu Fresh Prince – kroky Carltonova tance umíte nazpaměť


Konec pochyb – řešení

Většinou áčka: Taneční diva

Vy nikdy nesedíte v koutě! Zrodili jste se k tomu, abyste byli středem pozornosti a vystupovali před publikem. Ještě že umíte tancovat tak dobře, aby vás reflektory skutečně zabíraly. Vám nestačí vědět, že se cítíte dobře; chcete, aby se to dozvěděl celý svět. Škoda, že váš život není muzikál – začali byste zpívat a tancovat, kdykoli by vám bylo skvěle! Tak zatančete aukažte světu, jak se to dělá!

Většinou béčka: Duše večírků

Lidé vás rádi zvou na mejdany, protože dokážete všechny vyhnat na parket. Když je vám dobře, sršíte pozitivní energií,a proto také chcete sdílet pozitivní vibrace se všemi kolem vás. Jste ve svém živlu, když začnou hrát Macarenu a všichni se zapojí. Tak do toho, vytočte hlasitost na maximum, mrskněte sebou na taneční parket a rozjeďte tu párty!

Většinou céčka: Romantik

Máte rádi intimčo, a proto se taky vždycky rozněžníte, když je vám dobře. Pomalé romantické milostné baladypatří k vaší nejoblíbenější muzice, protože si nesmírně rádi přivinete partnera na hruď; jste nejšťastnější, když můžete svoji lásku s někým sdílet. Tak jen do toho – pusťte si nějakou oduševnělou milostnou písničku od zpěváka ze staré školy a zatančete si ploužák se svým miláčkem.

Většinou déčka: Soukromý tanečník

Tančete, jako kdyby se nikdo nedíval, protože právě to je pro vás to pravé ořechové – hýbat se, když vás nikdo nevidí! Je vcelku jedno, jestli kroutíte zadečkem v kuchyni nebo improvizovaně tancujete v ložnici –tanec je váš osobní způsob, jak vyjádřit své štěstí a oslavit chvíle, kdy je vám dobře, a s tím vám nikdo nemusí pomáhat. Takže jen do toho, zatancujte si jako praštěné kuře nebo natřásejte boky po libosti – prostě ukažte, jak dobře se cítíte.

Aktualizováno Sobota, 05 Duben 2014 19:52