Wellness uprostřed bílé přírody a zážitek na každý den – to jsou Orlické hory a Podorlicko PDF Tisk Email
Čtvrtek, 19 Prosinec 2013 22:50

Orlické hory a Podorlicko jsou opravdovým klenotem pro všechny, co hledají klid, únik od stresu a krásnou přírodu. Můžete tu dovádět jako malé děti a zkoušet věci, které by vás ani ve snu nenapadly – třeba takové zimní přírodní wellness v podobě rychlé koupele v řece Orlici u Zemské brány.

 

Nechceme vás nabádat k nerozumu, ale každý unikáme od všedních dnů svým vlastní, osobitým způsobem.

Rychnov nad Kněžnou je místem dobrého jídla a zábavy

Rychnov nad Kněžnou je bývalým okresním městem v podhůří Orlických hor, ale především rodištěm Karla Poláčka, ve kterém se odehrává jeden z jeho nejznámějších románů – Bylo nás pět. Na místní pěší zóně se můžete celoročně potkat s pískovcovými postavami této knihy téměř v životní velikosti. Kromě Karla Poláčka žila ve města také známá „matka všech českých kuchařek“, Magdalena Dobromila Rettigová, která zde dokončila svou známou kuchařskou knihu. Snad i možná proto se v Rychnově tak dobře vaří. V místních restauracích můžete ochutnat Rychnovské pivo, které se vaří v místním pivovaru a k němu také nějakou specialitu připravenou třeba právě podle receptů Magdaleny Dobromily Rettigové. Pokud jste opravdovými gurmány a chtěli byste vyzkoušet speciality světové kuchyně nebo posnídat domácí chléb z receptury z 18. století společně se sýry z nedaleké farmy Kozoovčí vyhlídka společně se sklenkou šampaňského, je to krásný rodinný hotel Panorama s vyhlídkou a perfektně vybaveným wellness zařízením, který vám tuto specialitu připraví. No, a když už jste se v tomto zimním období rozhodli se v Rychnově zdržet, k dispozici je sportoviště se squash a tenisovými kurty, krytý bazén, nově vystavěný noční klub DANCE PIVOVAR, který každý týden představuje známé české DJ´s a během adventního období také Regionální výstava betlémů z kraje Orlických hor, kde uvidíte ta nejrozmanitější díla z východočeských muzeí, od soukromých sběratelů či samotných tvůrců.


• rychnovské pivo • jízda na saních rohatých• výstava betlémů• krásná bílá příroda• přírodní wellness Zemská brána • vánoční dárky pro opozdilce• jízda na psím spřežení• areály zimních sportů•

www.kulturark.cz

www.pivovarrychnov.cz

www.hotelpanorama.eu

www.bazenrk.cz

www.brsportcentrum.cz

www.dancepivovar.cz

Aktualizováno Sobota, 21 Prosinec 2013 16:11