ALCAR představil novinky od značek AEZ a DOTZ PDF Tisk Email
Pátek, 11 Březen 2022 07:25
alcar-nova_alu_kola-2022

ALCAR startuje do nového roku 2022 s atraktivními novinkami. Tři nové designy v šesti barevných variantách nabízí motoristům širokou škálu možností, jak zkrášlit svůj vůz novými koly pro nadcházející jaro. Možnosti použití novinek vedou od vozů střední třídy až po luxusní a SUV modely včetně hybridů a elektromobilů. Díky schválením ECE a ABE je možné většinu těchto kol použít na vozidle bez potřeby dodatečného zápisu do technického průkazu.

 

ALCAR představil pro rok 2022 nové atraktivní designy litých kol. Do svého sortimentu zařadil tři zbrusu nové designy celkem v šesti barevných variantách. Motoristům se tak otevřela nová škála možností, jak si individuálně zkrášlit svůj vůz. Nové designy kol od prémiových značek AEZ a DOTZ mají schválení pro vozy střední i vyšší třídy, modely SUV včetně hybridních vozů i elektromobily. Díky schválení ECE v originálním rozměru je možné tato kola použít na mnoha vozidlech bez potřeby dodatečného zápisu do technického průkazu. Nabízí tak rozměrově totožnou alternativu k originálním kolům s atraktivním designem a často také za atraktivnější cenu. Jejich výhodou je také možné použití originálních šroubů a matic a ve většině případů také možnost vložení originální středové krytky.

První novinkou prémiové značky AEZ je design technicky i vizuálně šitý na míru vozům střední a vyšší střední třídy. AEZ Atlanta je moderně pojatý vícepaprskový design s kompaktní středovou částí v kombinaci s lineárním tvarem paprsků. Verze Atlanta black se pyšní lesklým černým lakem, zatímco Atlanta titan kombinuje grafitový lak s leštěnými konci paprsků. V rozměrech od 17 do 20 palců a s nosností až 780 kilogramů pokrývá AEZ Atlanta širokou škálu automobilových modelů včetně hybridních a elektrických vozů. Bez potřeby zápisu do technického průkazu je k dispozici například pro modely Audi A4 až Audi A8, BMW řadu 5, BMW 6 GT, BMW řady 7, Volvo XC 40, XC 60, V 60 a V90 Cross Country, Tesla Model 3 i pro mnohé modely Volkswagen a Škoda.

Druhá novinka s názvem AEZ Porto nabízí oblíbený design s překříženými paprsky ve dvou barevných provedeních. Detailně zpracované kontury paprsků si motoristé mohou pořídit v metalicky šedé barvě s leštěnou čelní plochou nebo v kompletním matně černém lakování. Distingovaný design zaujme na první pohled. Charles Eames, významný designér 20. století, velmi trefně řekl: „Detaily nejsou detaily. Ony vytváří design“. AEZ Porto je uzpůsobené na míru například vozům Audi A3, A4,

BMW řady 5, BMW 6 GT, BMW řady 7, Land Rover Evoque nebo Land Rover Discovery Sport, pro které je k dispozici od 18 do 21 palců. Kromě toho nabízí aplikace v originálních rozměrech se schválením ECE i pro širokou škálu hybridních a elektrických automobilů, například Jaguar E-Pace, Škoda Enyaq, Tesla Model S nebo VW ID4.

Značka DOTZ představila novinku Tanaka, která spojuje sportovní, agresivní paprsky ve tvaru Y se zahloubenou středovou částí. Dynamický design kola vytváří během pohybu nápadité efekty. Trojrozměrný efekt vzniká díky deseti výrazně zapuštěným koncům paprsků, které vizuálně oddělují hvězdici disku od ráfku kola. Pozitivní stránkou tohoto designového řešení je také úspora hmotnosti kola, která se projevuje v lepší agilnosti vozu. Ve dvou barevných variantách, s metalicky šedým lakem v kombinaci s leštěným lemem límce nebo v matně černém laku je DOTZ Tanaka v rozměrech od 18 do 21 palců schválen pro většinu nejprodávanějších modelů na českém trhu.

Motoristé si mohou všechny novinky, které se pyšní tříletou zárukou, prohlédnout přímo na svém modelu automobilu již teď v unikátním ALCAR 3D konfigurátor kol na www.alcar.cz. Ten u nejnovějších modelů vozidel stále vylepšuje jejich detailní 360° zobrazení. Vedle fotorealistické kvality zobrazení zde motoristé získají také veškeré informace o schválených kolech, pneumatikách i senzorech monitorování tlaku v pneumatikách.

alcar-nova_alu_kola-2022

K litým kolům AEZ a DOTZ bezpečnostní šrouby zdarma

ALCAR svým zákazníkům opět zvýhodňuje nákup prémiových značek litých kol AEZ a DOTZ, a to nejen atraktivních novinek. V případě, že si motoristé k jakémukoliv designu od značky AEZ nebo DOTZ objednají ke kolům bezpečnostní šrouby či matice Sicuplus, dostanou je od ALCARu zdarma. Akce platí od 1. 3. do 30. 6. 2022 a motoristé jí tak mohou využít během celé jarní sezóny přezouvání. Při zakoupení sady kol se senzory TPMS navíc obdrží zákazník slevu 1 000 Kč.

Nové hybridní kolo 2.0 také pro novou Škodu Fabia

Nová generace hybridního ocelového kola je vedle čtvrté generace modelu Škoda Octavia nově schválena v 15 palcích také pro novou Škodu Fabia stejně jako pro vozy Audi A1, Seat Ibiza, Volkswagen Polo. Jednodílné hybridní ocelové kolo 2.0 je opatřené novou generací odolného antracitového laku. Díky ECE homologaci se nezapisuje do TP vozidla a k jeho montáži se použije originální příslušenství.

ALCAR BOHEMIA dodává kompletní kola car dealerům i importérům

Společnost ALCAR BOHEMIA prodala v roce 2021 na českém trhu o 22 % litých kol meziročně více. Prodej kompletních kol s pneumatikou a většinou i s TPMS senzorem pak vzrostl o 20 %. Hlavními odběrateli kompletních kol jsou car dealeři napříč všemi značkami. Nově ALCAR BOHEMIA rozšířil spolupráci s importérem jihokorejských vozů SsangYong. Pro vozy SsangYong stejně jako pro modely ostatních značek ALCAR připravuje podrobné prodejní materiály s přesnou specifikací kol, pneumatik i TPMS senzorů. ALCAR BOHEMIA samozřejmě dodává kompletní kola také prodejcům ojetých vozidel, kteří mohou využít širokého sortimentu kol i pneumatik a rychlého dodání již smontovaných kompletů.

AEZ Atlanta

Kompaktní středová část v kombinaci s dynamickým, lineárním tvarem paprsků. Ani jedna z barevných variant v podobě grafitového laku s leštěnými konci paprsků nebo černého laku nezůstane bez povšimnutí.

Bild5

Bez potřeby zápisu do TP je k dispozici například pro modely Audi A4 až Audi A8, BMW řadu 5, BMW 6 GT, BMW řady 7, Volvo XC 40, XC 60, V 60 a V90 Cross Country, Tesla Model 3 i pro mnohé modely Volkswagen a Škoda.

Bild6

AEZ Porto

Detailně zpracované kontury paprsků v metalicky šedé barvě s leštěnou čelní plochou nebo v kompletním matně černém lakování vystupují z kompaktní středové oblasti. Distingovaný design, který zaujme na první pohled. Charles Eames, významný designér 20. století, velmi trefně řekl: „Detaily nejsou detaily. Ony vytváří design“.

Bild3

AEZ Porto je vyrobené na míru pro automobily střední a vyšší střední třídy jako jsou Audi A3, A4, BMW řady 5, BMW 6 GT, BMW řady 7, Land Rover Evoque a Land Rover Discovery Sport. Nabízí aplikace v originálních rozměrech se schválením ECE také pro širokou škálu hybridních a elektrických automobilů, například Jaguar E-Pace, Škoda Enyaq, Tesla Model S a VW ID4.

Bild4

DOTZ Tanaka

DOTZ se znovu hlásí o slovo uvedením novinky DOTZ Tanaka, designu s  konkávními překříženými paprsky s asymetrickými prvky. Ve dvou barevných variantách, s metalicky šedým lakem v kombinaci s leštěným lemem límce nebo matně černým lakem je k dispozici pro pestrou paletu modelů střední a vyšší střední třídy od jara 2022.

Bild1

Leštěný lem límce. Spojení sportovních, agresivních paprsků ve tvaru Y a zahloubené středové části dodává kolu výraznou dynamiku a vytváří nápadité efekty během jeho pohybu.

Během vývoje designu Tanaka v rozměrech 8x18″ až 10x21″se DOTZ zaměřil na aplikace pro nejprodávanejší modely od Audi A4 po Audi A6 nebo BMW řady 3, 5, 6 a 8.

Chcete vidět více? Všechna nová kola si můžete prohlédnout v našem klipu.

Bild2

ECE znamená bez potřeby zápisu do TP.

Kola s certifikací ECE se mohou v celé Evropě používat bez nutnosti zápisu do TP vozidla. Navíc bývají obvykle cenově mnohem atraktivnější a poslytují tak výhodnou alternativou k drahým originálním kolům.

ALCAR 3D konfigurátor kol. Digitální pomocník pro výběr kol.

Přesnost detailů v 360° pohledech na vozidla byla v ALCAR 3D konfigurátoru u nejnovějších modelů vozidel ještě vylepšena. Rozsáhlý výběr kol, rozšířený o všechny nové designy, si můžete okamžitě prohlédnout ve fotorealistické kvalitě na požadovaném automobilu. Obdržíte veškeré informace o kolech, pneumatikách i senzorech monitorování tlaku v pneumatikách. Zelený filtr doporučení „DOPORUČUJEME“ znamená, že výběr byl 100% technicky testován a není potřeba žádná úprava podběhů atd.

Nejlepší je to hned vyzkoušet: ALCAR KONFIGURÁTOR KOL

Aktualizováno Pátek, 11 Březen 2022 10:03
 

Reklama

Banner