Nepodceňte přípravu na zimní dovolenou: připravit, pozor, JEĎ! PDF Tisk Email
Středa, 27 Říjen 2010 07:23

Jak se dny zkracují a teplota klesá, mnoho Evropanů začne plánovat svou zimní dovolenou. Protože v zimních měsících dochází ke zhoršení jízdních podmínek, jednou z priorit plánování vašeho zimního výletu by také mělo být dostat se do svého cíle bezpečně, bez ohledu na povětrnostní situaci.


action shot - sp winter sport 3d_11


 

 

Ať už je to výlet za lyžováním do alpských regionů nebo na jih, na slunečné pobřeží Itálie či Španělska, může se stát, že stejně jako mnoho jiných motoristů budete cestou ke svému cíli projíždět zimním terénem. Měli byste se ujistit, že jste dostatečně připraveni na jakoukoli nečekanou změnu vozovky a že si dokážete poradit s různými povětrnostními podmínkami.

 

 

Příprava vozidla

Pneumatiky

V zimě by vaše vozidlo mělo mít nasazené zimní pneumatiky. Vynikající výkon při nízké teplotě na mokrém povrchu, blátě, sněhu a ledu je to, k čemu jsou zimní pneumatiky určeny.

Kontrolujte, kontrolujte, kontrolujte!

Před odjezdem zkontrolujte pásy, hadičky a hladinu kapalin. Je moudré mít v autě navíc nádobu s nemrznoucí směsí kapaliny do ostřikovače.

Neuvízněte.

Pokud jedete do regionů s extrémními zimními podmínkami nebo plánujete přejezd horskými průsmyky, ujistěte se, že s sebou máte sněhové řetězy.

Zimní výbava

Mějte v autě smetáček na sníh a škrabku na led. Vhodné je mít i náhradní škrabku, neboť se při manipulaci s ledem snadno zlomí. Malá lopatka vám může také pomoci.

Buďte připraveni.

V autě by neměla chybět nutná pohotovostní výbava. Teplá přikrývka, dostatek vody a jídla, baterka a teplé oblečení navíc vám mohou pomoci přestát havarijní stav, noc, když uvíznete v bouřce, nebo hodiny v dopravní zácpě.

Připravte své vozidlo na zimu!

Přesvědčte se, že je vaše vozidlo v perfektním stavu: že jsou všechna okna zvenku i zevnitř čistá, že všechna světla fungují, že je poznávací značka dobře viditelná.


action shot - sp winter sport 3d_12

Jste připraveni?

Informujte se o počasí.

Při jízdě v zimě jsou pro vás zprávy o počasí zásadní informací. Zvažte odložení své cesty, pokud jsou na vaší trase očekávány silné sněhové bouře nebo teploty výrazně pod bodem mrazu. Počítejte s náhlou námrazou i u teplot nad nulou.

 

Ohřejte se.

Může to znít samozřejmě, ale přesto se často prohřešujeme proti nejběžnějším pravidlům. Vždy si nasaďte čepici, pokud jste venku ve velmi nízkých teplotách, protože bez pokrývky hlavy můžete ztratit až šedesát procent tělesného tepla.

Nabijte si telefon.

Vždy cestujte s plně nabitým mobilním telefonem.

Vyrazte dobře odpočatí a připravení.

Když vyrážíte na dovolenou, buďte odpočatí. Řízení v zimě je vyčerpávající. Dělejte časté odpočinkové přestávky (každé dvě hodiny) a příliš v autě netopte.

Přizpůsobte svůj styl jízdy!

Nezapomeňte, že zimní povětrnostní podmínky mimo jiné vyžadují, abyste přizpůsobili svůj styl jízdy. Mějte na paměti sníženou viditelnost, delší brzdnou dráhu a proměnlivé vlastnosti vozovky.


Dále doporučujeme špičkové pneumatiky od společnosti Goodyear.

Goodyear je jedním z největších světových výrobců pneumatik. Společnost zaměstnává přibližně 70 000 pracovníků a své výrobky vyrábí ve více než 60 závodech ve 26 zemích světa.

Novinky společnosti Goodyear již více než sto let nasazují laťku pro celý automobilový průmysl. Goodyear je průkopníkem inovační bezpečnostní technologie známé jako RunOnFlat, jež řidiči umožňuje pokračovat v jízdě
i po defektu pneumatiky. Goodyear je v této oblasti světovou špičkou: pneumatiky s touto technologií najdeme na různých vozech BMW, cenami ověnčeném Mini, vysoce výkonných vozech Mercedes-Benz a u dalších značek.
V roce 2007 Goodyear dodal přes 2,5 milionu pneumatik RunOnFlat.

Více informací naleznete na adrese www.goodyearpneu.cz.

Užijte si zimní dovolenou!!!

Aktualizováno Středa, 22 Prosinec 2010 05:27
 

Reklama

Banner