Petr Ptáček junior startuje jako jediný v italské F4 PDF Tisk Email
Středa, 18 Duben 2018 19:52

alt

O víkendu startuje italská F4:  Jak si povede jediný Čech Petr Ptáček junior? Seriály nejrůznějších motoristických soutěží už se rozbíhají na plné obrátky. Český fanoušek si letos přijde opravdu na své. Vždyť mezi týmy Formule 2 je tuzemský tým Charouz Racing System, to samé se dá říct o německé Formuli 4, kde týmu US Charouz racing system navíc závodí i Čech Tom Beckhäuser.

 

Následující víkend začne i italská Formule 4, kde budeme mít své želízko v ohni v podobě Petra Ptáčka juniora.

Šestnáctiletý jezdec zažije svůj debut v sedmidílném seriálu italské F4 v barvách Bhaitech Racing. Nicméně není žádným vystrašeným zelenáčem. Vždyť loni získal řadu úspěchů v domácím, evropském i světovém poháru v kategorii KZ2 a startoval už i v F4 v Emirátech. Takže se určitě nedá předpokládat, že by se mu rozklepala kolena, což nakonec i on sám potvrzuje. „Necítím žádný tlak ani stres. Jsem v klidu a stoprocentně se soustředím na práci, která přede mnou je,“ usmíval se mladý pilot. Předsezónní příprava proběhla optimálně, vše vyšlo přesně tak, jak mělo. Zřejmě i to týmu vlévá do žil opatrný optimismus. „Pár lidí bylo možná překvapeno, že jsem se dostal prakticky okamžitě do potřebného tempa. Důležité samozřejmě je, že tým je spokojený. A pokud jde o mě osobně, moc se těším, až to všechno konečně začne.

alt

Na okruhu Adria bude nejdůležitější kvalifikaci, což si Petr plně uvědomuje. „Je to tak, okruh je pomalý, takže kvalifikace je naprosto zásadní a navíc je přihlášeno přes třicet jezdců. Předjíždění v závodě pak bude dost složité,“ vysvětloval jezdec, kterého mimo jiných podporuje renomovaná značka Corum Watches. Jednou z nejdůležitějších věcí, které musel před sezónou vyřešit, byly pneumatiky. Respektive jejich chování na trati, protože to je úplně něco jiného, než na co byl zvyklá z motokár. „Byla to velká výzva. Ale věřím, že jsme to spolu s techniky zvládli. Chci být celý závod rychlý, takže doufám, že jsem vše správně pochopil,“ věří Ptáček, který si z italské série během sezóny zřejmě odskočí i na závody do španělské, případně i do německé Formule 4. Nebude to mít vůbec snadné. Vždyť mezi jeho soupeře budou patřit i taková jména jako Dohen, Fittipaldi a další. Více informací o Petrovi najdete na jeho webových stránkách petrptacek.com.

alt

Foto: archiv Petra Ptáčka

alt

Závody můžete sledovat zdehttp://www.acisport.it/it/acisport-service/live-streaming

Aktualizováno Středa, 18 Duben 2018 19:58
 

Reklama

Banner