Finále České Miss 2018 bude v Ostravě moderovat Martin Dejdar PDF Tisk Email
Čtvrtek, 17 Květen 2018 12:13

alt

Dlouhé hodiny na podpatcích, vzdělávání, hubnutí i odpočinek ve wellness, tak vypadají přípravy finalistek na galavečer České Miss. Finalistky České Miss 2018 se od semifinále, kde zaujaly porotu a postoupily do finálového klání, nezastavily.

Národní soutěž krásy Česká Miss už zná nejen svých deset finalistek, ale i moderátora večera. Tím se 2. června 2018 v Multifunkční aule Gong v Ostravě stane Martin Dejdar, který již soutěž krásy moderoval v minulosti. Hlavní hvězdou večera bude zpěvačka Dara Rolins, která spolu s dalšími umělci v přímém přenosu na Televizi Seznam okoření soutěž. Finálový galavečer je přístupný i veřejnosti a vstupenky jsou stále ještě v prodeji.

Deset dívek se 2.června utká v Ostravě v multifunkční aule Gong o titul nejkrásnější dívky České republiky. Mimo korunku získají i věcné ceny za více jak 1.000.000 Kč, kontrakt s kosmetickou firmou Juliette Armand za 750.000 Kč, účast na Miss Universe a korunku od umělkyně Gordany Turuk. Finálové klání bude moderovat Martin Dejdar. „Moc se na to těším, protože je to pro mě návrat do této soutěže po mnoha letech. V roce 2000 jsem pomyslnou moderátorskou štafetu převzal po skvělém Janu Čenském a moderoval Miss České republiky. Nyní se vracím a těším se na to,“ pochvaloval si Martin Dejdar na tiskové konferenci v jednom z nejluxusnějších hotelů v centru Prahy. Moderátorkou backstage je Veronika Farářová.

V programu večera bude hlavní hvězdou zpěvačka Dara Rolins a vystoupí také zpěvák Adam Mišík. V rámci finálového galavečera se desítka finalistek představí porotcům v několika soutěžních disciplínách a při relativně náročných tanečních choreografiích. „Finalistky po úvodním vstupu vynesou národní kostýmy mladých talentovaných návrhářů, ukážou své postavy v plavkách a vrcholem večera bude kolekce večerních šatů návrhářky Sandry Markové. Diváci budou mít příležitost vidět také to nejlepší ze zdokumentované cesty finalistek,“ upřesnila k finále Eva Čerešňáková.

Vítězky se mohou těšit nejen na zajímavé ceny, ale také hodnotné a originální korunky. Vizuály korunek byly odhaleny v Hotelu Augustine a bylo prozrazeno, že vítězky České Miss 2018 získají skleněné korunky malované žlutým i růžovým zlatem a platinou. Exkluzivně je vyrobila světová umělkyně Gordana Turuk, jejíž díla vlastní například britská královna Alžběta II., princ Albert II., norský král, dubajský šejk, americký moderátor Larry King či skladatel Herbie Hancock. Ukázkovou korunku pro královnu krásy i další díla viděli si finalistky i hosté tiskové konference již mohli prohlédnout. 
Kromě pracovních workshopů se finalistky věnují i charitě. Všech deset finalistek dobrovolně vytvořilo panenky pro Unicef, kdy výtěžek z jejich prodeje zachrání děti v rozvojových zemích. Deset krásných a propracovaných panenek si z jejich rukou převzala v Hotelu Augustine ředitelka UNICEF Pavla Gomba. Ta byla z panenek nadšena. „Těší mě, že jsme s Českou Miss mohli navázat na úspěšnou loňskou spolupráci. Panenky loňských vítězek Michaely Habáňové i Ivy Uchytilové byly vydraženy za několik desítek tisíc a věřím, že i panenky letošních finalistek najdou své kupce a zachrání životy dětí.“ Před odjezdem finalistek na soustředění na jachtách v Chorvatsku se také ještě 19.5. zúčastní akce Den Rodiny, kterou pořádá charitativní projekt Women For Women Ivany a Pavla Tykačových.
Představení finalistek si nenechala ujít ani stále ještě úřadující Česká Miss 2017 Michaela Habáňová. „Doba kralování se mi pomalu schyluje ke konci, ale i když to uteklo rychle, jsem moc ráda za všechno, co jsem díky zisku titulu mohla zažít. Přála bych každé letošní finalistce, aby zvítězila a mohla zažít tu spoustu zkušeností jako já,“ okomentovala Míša.

Každým dnem dělají finalistky za pomoci odborníků pokroky – a to jak v držení těla a chůzi na podpatcích, tak mluveném projevu a komunikaci, prezentaci na sociálních sítích, péči o pleť nebo ve správném a zdravém stravování. Zároveň za sebou mají dívky i několik focení a při jednom z nich je zachytil známý český fotograf Jan Tůma. Podívejte se, které krásky se už 2.června v Gongu v Ostravě utkají o titul královny krásy.

alt

Při focení v ateliéru Honzy Tůmy bylo znatelné, že některé finalistky se v modelingu pohybují už několik let a jiné první zkušenosti teprve získávají. Stejně tak si finalistky zvykají na hodiny strávené na vysokých podpatcích a náročné taneční choreografie, které budou součástí finálového galavečera. Puchýřům a otlakům tak nebylo možné se vyhnout, protože sympatické modelky dostávají pořádně zabrat a v nejednom případě došlo i na kapky krve.

alt

Na krátkou chvíli si ale přeci jen mohly finalistky od podpatků odpočinout. To když vyrazily na hubnoucí zábaly body wraps, aby ještě před soustředěním na jachtách v Chorvatsku a focením, které je u moře čeká, daly nadbytečné centimetry dolů. Finalistky si v jednom s pražských salónů vyzkoušely americkou metodu tělových zábalů, kterou mnoho let podstupují i hvězdy v Hollywoodu a která připomíná mumifikaci. Celé tělo se zabalí proto, aby se rozproudil lymfatický systém a tělo se pročistilo.

alt

Součástí programu pod vedením odborníků bylo zdravé vaření s food bloggerkou Lucií Pešavovou a rady, jak se zdravě a správně stravovat si nenechaly v kuchyňském studiu ujít ani Česká Miss 2017 Michaela Habáňová a Česká Miss 2016 Andrea Bezděková. Během několik přípravných dnů absolvovaly dívky i workshop komunikace s koučem Matějem Misařem, nonverbální komunikaci s minutovým řečníkem, protahování těla pod vedením lektorky Evy Behenské, workshop zaměřený na sociální sítě s byznysholkami nebo kosmetický workshop zaměřený na péči o pleť a tělo, který zajistila kosmetická firma Juliette Armand. Ta věnuje vítězce kontrakt za tři čtvrtě milionu.

alt

Rivalita mezi finalistkami není na první pohled znatelná a jak samy uvedly, kurz přežití, při němž si některé doslova sáhly na dno, je naučil táhnout za jeden provaz. I když na odpočinek nebyl téměř čas, využily finalistky alespoň malou chvíli času na relax ve wellness v Top Hotelu, kde zároveň ukázaly, jak jim to necelé tři týdny před finále sluší v plavkách.

alt

Finálový galavečer

Finálový galavečer se uskuteční 2.června od 20.00 v Multifunkční aule Gong v Ostravě. Ostrava nebyla zvolena náhodou. Loni se národní soutěž krásy vracela po deseti letech do Brna, letos se vrací po dvaceti letech do Ostravy. Naposled tam byla Miss České republiky vyhlášena v roce 1998 Kateřina Stočesová. Zároveň byla Ostrava místem zrodu myšlenky soutěže krásy Miloše Zapletala a historicky první Miss ČR Ivana Christová byla zvolena také v Ostravě.

O titul Česká Miss 2018 budou soutěžit: 
Amálie Sloupenská, 19 let, KšelyAneta Mitušinová, 21 let, KladnoNikola Bechyňová, 23 let, JirnyJana Šišková, 23 let, ZubříTereza Křivánková, 23 let, PrahaTereza Havlová, 23 let, PrahaLea Šteflíčková, 19 let, Ústí nad LabemMariana Bečková, 19 let, PrahaNikola Hemzalová, 18 let, UničovLucie Korubová, 24 let, Lipová u Šluknova

Finálový večer České Miss, který proběhne 2. června 2018 se v ostravském Gongu koná vůbec poprvé. Multifunkční aula, která je umístěna přímo v centru Dolních Vítkovic však nabízí moderní a reprezentativní zázemí. „Jsme velmi rádi, že se nám daří hostit rozmanité akce. Česká Miss je soutěž s tradicí, je to ukázka nejen vnější, ale také vnitřní krásy, proto mi přijde symbolické, že se její finálový večer odehraje v tom nejkrásnějším místě Ostravy,“ říká výkonný ředitel Dolních Vítkovic Petr Koudela.


MULTIFUNKČNÍ AULA GONG, DOLNÍ VÍTKOVICE

Citlivá vestavba do konstrukce historického plynojemu proměnila tuto industriální stavbu v nevšední multifunkční centrum. Učí se tady studenti univerzit, organizují se mezinárodní konference a kongresy, probíhají zde i pracovní workshopy, školení zaměstnanců nebo výstavy umělců. To vše umožňuje jedinečné prostorové řešení, kapacita i špičková audiovizuální technika. V přízemí se nachází víceúčelová galerie, v prvním patře jsou variabilně přestavitelné konferenční místnosti, ve třetím a čtvrtém patře se nachází foyer a velký sál s kapacitou 1585 diváků.
Česká Miss 2018Byla zahájena v lednu 2018, od konce ledna do března probíhaly castingy ve vybraných městech. Z castingů se 40 až 50 postupujících dívek v dubnu utkalo v rámci semifinále v Hotelu Augustine o postup dále. Porota v rámci semifinále vybrala 10 dívek, které postupují do finálového výběru, a neveřejně oznámila i dvě náhradnice. V dubnu se finalistky zúčastnily prvního soustředění, kde s nimi pracovalo mnoho odborníků, profesionálů i osobností. Druhé soustředění čeká finalistky v květnu, a to soustředění v Chorvatsku. V červnu se zúčastní finálového galavečera, kterým vyvrcholí boj o titul Česká Miss 2018. Vítězky poletí reprezentovat Českou republiku na světové soutěže krásy.

GENERÁLNÍ PARTNER, Juliette Armand

Společnost Juliette Armand byla založena v r. 1992 v Aténách dvěma uznávanými vědci a při příležitosti 25. výročí vstupuje i na český trh, kde se zároveň stává oficiálním partnerem České Miss. Cílem společnosti je vytvoření inovativní kosmetiky založené na vědeckém výzkumu. Hlavním cílem je identifikovat skutečné potřeby pokožky a přispět k tomu, aby se lidé cítili dobře ve své kůži. Snahou je uspokojit a také uspokojuje potřeby jak náročných zákazníků, tak i těch nejnáročnějších kosmetických odborníků za pomoci vysoce účinných receptur a ucelených postupů. Během prvních pár let své existence dosáhla vedoucího postavení mezi značkami používanými na klinikách estetické péče a lékařské dermatologie. Značka Juliette Armand je v současné době tvořena třemi produktovými řadami, které obsahují 223 produktů a 43 ošetření zaměřující se na komplexní péči o pleť a pokožku.


Gordana Turuk, autorka korunek

Gordana Turuk je světová umělkyně tvořící skleněné obrazy, umělecké objekty, nábytek a doplňky ze skla. Výtvarnice se narodila v Německu, dětství strávila v Chorvatsku a od roku 1998 žije se svou rodinou na Slovensku. Vystudovala textilní výtvarnictví v Záhřebu a následně módní návrhářství na italské soukromé škole Callegari. Svá díla vytváří technikou lehaného skla, kde do roztavené hmoty vkládá barevné pigmenty v kombinaci s čistým zlatem a platinou. Každé umělecké dílo je originálem. Její díla vlastní například papež Benedikt XVI., britská královna Alžběta II, princ Albert II. a další státníci a významné osobnosti, jako jsou Larry King nebo Herbie Hancock. Gordana Turuk pořádá každoročně desítky samostatných výstav a svou tvorbou se účastní řady projektů a charitativních akcí. Účastnila se několika mezinárodních výstav a projektů a získala vysoká ocenění. Je držitelkou Zvláštní ceny mezinárodní poroty v italském městě Grottamare na festivalu Perla Adrie (2013), Zvláštní ceny mezinárodní kritiky na mezinárodním festivalu v Porto Sant Elpidio (2014, 2015) a dalších. Díla výtvarnice vznikají pod značkou Gordana Glass a k vidění jsou v Bratislavském ateliéru nebo v galerii v Dušní ulici v centru Prahy.

Aktualizováno Sobota, 19 Květen 2018 21:33
 

Reklama

Banner